Pernai partijos gavo 8,5 mln. pajamų, turtingiausi – socialdemokratai

Pernai per dvidešimt politinių partijų gavo daugiau kaip 8,5 mln. eurų pajamų, storiausią biudžetą turėjo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, rodo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikti duomenys.

Didžiausia partijų rėmėja, kaip visada, buvo valstybė. Praėjusiais metais valstybės biudžete politinėms organizacijoms iš viso buvo numatyti 6 mln. eurų.

Iš savo narių partijos per metus surinko kiek daugiau nei 0,5 mln. eurų.

Pernai Lietuvoje vyko treji rinkimai, tačiau jiems paaukotos lėšos metinėse ataskaitose nenurodomos.

Anot ataskaitų, turtingiausia 2019-aisiais buvo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija. Ji gavo per 2 mln. eurų pajamų, iš savo narių taip pat surinko didžiausią sumą – 261 tūkst. eurų.

Antroje vietoje – kita opozicinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Jų sąskaitoje buvo 1,97 mln. eurų, tačiau iš partiečių konservatoriai surinko gerokai mažiau nario mokesčio – beveik 77 tūkst. eurų.

Į turtingiausių politinių jėgų trejetuką pateko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pernai ji turėjo 1,2 mln. eurų įplaukų. Patys „valstiečiai“ savo partijai pervedė 5220 eurų.

Opozicinis Liberalų sąjūdis praėjusiais metais gavo 845 tūkst. eurų, iš jų beveik 29 tūkst. eurų sudarė nario mokestis.

Valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga turėjo beveik 550 tūkst. eurų įplaukų, iš jų 62 tūkst. eurų buvo nario mokestis.

Kita koalicijos partnerė – Lietuvos socialdemokratų darbo partija – deklaravo 500 tūkst. eurų pajamų, nario mokesčio „socialdarbiečiai“ sumokėjo 15 tūkst. eurų.

Pagal ataskaitas, „darbiečiai“ turėjo 483 tūkst. eurų pajamų, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 381 tūkst., Laisvės sąjunga – 309 tūkst., Lietuvos centro partija – 195 tūkst. eurų.

Tuo metu Emigrantų partija nurodė gavusi 1 eurą pajamų, Kartų solidarumo sąjunga – 150, Žemaičių partija – 396, Lietuvos liaudies partija – 609 eurus.

Pagal įstatymą, politinės partijos kiekvienais metais, ne vėliau kaip iki kovo 15 dienos turi  Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikti patvirtintą praėjusių kalendorinių metų savo finansinių ataskaitų rinkinį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Blinda

Blinda portretas
Gera gyvenima parazitai sau susikure.

kardas

kardas portretas
Konservatoriai ir liberalai mieliau renkasi grynus. Pageidautina brendžio dėžutėse ;)

O

O portretas
Kaip visuomet pinigai plaukia ne ten kur reiketu .kada gi islipsom is to sovietinio palikimo .kada pasijungs protas ir pinigus skirsim tiems kam ju tikrai reikia .ir ne tiems kas pasalpos ar paramos pasiimti atvaziuoja su dzipais , mersais ir t.t.ir tos vienisos mamos , netgi daugiavaikes jums vejukas pripute ar kaip .lai kas pasistenge lai tas ir islaiko jusu vaikucius .kodel valdzia visur ziuri pro pirstus.ir tik girdim nera pinigu .yra tik truputeli reikia pakelt uzpakaliukus nuo kedes ir padirbet .nes visiem dzin .dalina pinigus i desine ir kaire
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių