Permainos Vyriausybėje: atleidžiami trys ministrai

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbė, kad keičia tris savo Vyriausybės ministrus – kultūros, švietimo ir mokslo bei aplinkos.

„Yra sričių, kuriose norėčiau matyti didesnį proveržį, didesnę dinamiką, didesnį ryžtą. Todėl noriu pranešti jums, kad šiandien priėmiau sprendimą keisti tris šios Vyriausybės ministrus: švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką“, – žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis.

Premjeras teigė, kad taip nori duoti impulsą sėkmingiau vykdyti reformas šiose ministerijose.

„Aš tikrai pasitikiu šitais ministrais, negaliu įvardyti, kad jie blogai dirbo. Taip, klaidų yra padaryta, bet už klaidas atsakomybę prisiimame visi. Geriau daryti, kartais klysti, klaidas taisyti negu imituoti darbą arba nieko nedaryti. Dažnai taip būna, kad norint tęsti reformas, norint suteikti joms naują postūmį, reikalingi ir kiti žmonės“, – kalbėjo jis.

S. Skvernelis teigė, kad sprendimas keisti ministrus nėra susijęs su vykstančiais mokytojų protestais ar nepasitenkinimu dėl medžių kirtimų saugomose teritorijose.

Neturiu pretenzijų nė vienam ministrui ir nieko bendro tai neturi su įvairiais protestais, kurių visada buvo, yra ir bus.

„Neturiu pretenzijų nė vienam ministrui ir nieko bendro tai neturi su įvairiais protestais, kurių visada buvo, yra ir bus“, – teigė jis.

S. Skvernelis sakė, kad teikimus dėl ministrų atleidimo prezidentei Daliai Grybauskaitei įteiks trečiadienį.

Jis teigė apie šį sprendimą iš anksto neįspėjęs šalies vadovės.

Atleidus šiuos ministrus, bus pasikeitę jau šeši šios Vyriausybės ministrai. Pasikeitus daugiau nei pusei iš keturiolikos ministrų, Vyriausybė pagal Konstituciją turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus arba atsistatydinti.

S. Skvernelis sako, kad Vyriausybė tam yra pasirengusi.

„Mes esame pasiryžę pasitikrinti pasitikėjimą Seime, jeigu to reikia“, – pareiškė jis.

Premjeras teigė, kad pats trauktis iš pareigų ar imtis prezidento rinkimų kampanijos neketina ir užtikrino, kad Vyriausybė dirbs toliau.

„Vyriausybė tikrai pasiryžusi toliau dirbti ir manau, kad šitas žingsnis rodo, kad mes ir toliau pasiryžę dirbti, nes laikas iki rinkimų nėra didelis, ministrus reikės pakviesti labai stiprius ir suprantame, kad žmonės, galvodami apie darbą, penkių mėnesių nelabai kas eis. Aš net neabejoju, kad mes turėsime galimybę, ši Vyriausybė, dar du metus darbuotis“, – sakė jis.

Tačiau S. Skvernelis nei patvirtino, nei paneigė planuojantis varžytis dėl prezidento posto.

Šalies vadovo rinkimai vyks kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis turas numatytas gegužės 26 dieną.

M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

Seimo pirmininkas: sprendimas netikėtas, tačiau nenustebino

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog premjero Sauliaus Skvernelio sprendimas atleisti švietimo ir mokslo, kultūros bei aplinkos ministrus buvo netikėtas, tačiau nenustebino.

„Toks premjero sprendimas Seimo pirmininkui pasirodė netikėtas, tačiau nenustebino, nes nusiskundimai dėl šių ministrų darbo pasiekdavo ir Seimo pirmininką“, – sakoma Seimo pirmininko sekretoriato BNS perduotame V. Pranckiečio komentare.

„Ministrai stengėsi konstruktyviai dirbti su Seimo nariais, tačiau susidariusios situacijos įrodo, kad norint įgyvendinti pradėtus darbus, ministerijose yra reikalingos naujos darbo kryptys. Dėl to Seimo pirmininkas palaiko ministro pirmininko sprendimą pakeisti Vyriausybės narius atsakingus už aplinkos, švietimo ir mokslo bei kultūros sritis“, – pažymi parlamento vadovas.

Prezidentės pozicija

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina nematanti realių priežasčių Vyriausybei pertvarkyti.

Vyriausybės pertvarkymas be realių priežasčių kelia daug klausimų.

„Vyriausybės pertvarkymas be realių priežasčių kelia daug klausimų, todėl trečiadienį esame suplanavę susitikti su premjeru anksti ryte, ir jeigu dėl vienos ministrės daugmaž aišku, tai dėl kitų norėčiau išgirsti priežastis“, – pirmadienį Laplandijoje žurnalistams sakė valstybės vadovė.

Jos komentarą išplatino Prezidentūra.

Prezidentė pabrėžė, kad trijų ministrų atleidimas iš pareigų neišsprendžia šiuo metu svarbiausios – pedagogų darbo apmokėjimo – problemos. Dėl to dalis pedagogų streikuoja nuo lapkričio 12 dienos.

„Sukuriant naują problemą išspręsti buvusią tikrai neįmanoma, ir iliuzijų premjerui turbūt nereikėtų turėti. O spręsti reikia tai, ką reikia. Tai reikėjo daryti penktadienį, o ne šiandien“, – pirmadienį teigė D. Grybauskaitė.

„Manau, kad premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“, – pridūrė ji.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš+

Aš+ portretas
Tikėkimės, kad kitas aplinkos ministras uždraus didmiesčiuose kieto kuro katilus ir skirs dalinį finansavimą, katilų renovacijai. Baigtūsi tie debi...ki šiukšlių deginimai, ar anglių.

Ričardas G.

Ričardas G. portretas
Lietuvos rytas, Sigitas Paruskis: Gausi į snukį, kur bėga Šešupė. Kaip negražu ! Benkartas, onanistai ir krikščionys vienoje kompanijoje. Grasinimai ir psichologinis presas labai netinka mūsų bendruomenėje.

Jadzė

Jadzė portretas
Ponas (-ia) komentatoriau (-e) vaikai iš padorių šeimų neatiminėjami, taigi čia problema su nelaimingais tėvais, kurie nesugeba vaikų auginti ir rodyti tinkamo pavyzdžio vaikams, visos bėdos iš šeimos, ten kur tinkamas tėvų pavyzdys vaikai užauga dori. Taigi neieškokime smegenų ten, kur jų nėra. Kukuraičio šeima yra pavyzdys kitiems.
VISI KOMENTARAI 58
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių