Pasibaisėjo R. Žemaitaičio žodžiais: tai žiaurus antisemitinis pareiškimas

  • Teksto dydis:

Vokietijos, Jungtinių Valstijų ambasadoriai Lietuvoje pasmerkė parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio komentarus apie nugriautą palestiniečių mokyklą, vadindami juos antisemitiniais.

„Šokiruoja toks aršus ir žiaurus antisemitinis pareiškimas iš vieno iš mūsų Europos šeimos parlamento nario lūpų, ypač Europos dieną – dieną, kai visi su pasididžiavimu švenčiame bendras Europos Sąjungos vertybes“, – antradienį Vokietijos ambasados feisbuko paskyros įraše cituojamas ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonnas (Matjasas Zonas).

„Galiu tik pritarti savo kolegės iš Izraelio išreikštam pasibaisėjimui ir pridėti savo asmeninį pasibjaurėjimą tokiu šlykščiu žudikiškos neapykantos kalbos demonstravimu. Būtina pabrėžti, kad tai visiškai nesusiję su pritarimu ar nepritarimu Izraelio politikai ar veiksmams“, – pridūrė jis.

M. Sonnas išreiškė Vokietijos solidarumą su Lietuvos žydų bendruomene, „kurios vos penki procentai išgyveno nacistinės Vokietijos okupaciją Lietuvoje 1941–1944 m.“

Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką...

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robertas Gilkristas) tvirtino, kad antisemitizmas neturėtų būti pateisinamas.

„Man buvo labai neramu, kai sužinojau apie Seimo nario komentarus, pateisinančius antisemitizmą. Galima išreikšti nepritarimą kitų vyriausybių politikai ir veiksmams. Tačiau antisemitizmas ir fanatizmas niekada neturėtų būti pateisinami. Lietuvos ateitis priklauso tiems, kurie pasisako už toleranciją, pagarbą ir įtrauktį“, – ambasados feisbuko paskyroje rašė R. Gilchristas.

Parlamentaras Remigijus Žemaitaitis sekmadienį, komentuodamas Izraelio pajėgų nugriautą palestiniečių pradinę mokyklą, asmeninėje feisbuko paskyroje rašė, kad „be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“.

„Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką...“ – teigė jis.

Izraelio ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein (Hadas Vitenberg Silverstein) pirmadienį sakė tokiu būdu parlamentaras siekia „legitimuoti antisemitines nuostatas“.

„Gerbdami žodžio laisvę, pabrėžiame, kad Izraelio veiksmų ir politikos kritika yra viena, o akivaizdžiai antisemitiniai komentarai – visai kas kita“, – pranešime sakė diplomatė.

Izraelis Vakarų Krantą okupuoja nuo 1967 metų Šešių dienų karo. Šioje teritorijoje gyvena apie 2,9 mln. palestiniečių. Valstybės patvirtintose gyvenvietėse, kurios pagal tarptautinę teisę laikomos neteisėtomis, taip pat gyvena apie 475 tūkst. žydų naujakurių.

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos skatinimo bei kurstymo Seimo nario R. Žemaitaičio įraše socialiniame tinkle „Facebook“.

„Tyrimas pradėtas įvertinus Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtą įrašą, kuriame gali būti įžvelgiamos antisemitizmo ir neapykantos skleidimo formos“, – teigiama antradienį išplatintame prokuratūros pranešime.

Tai yra, reiškia, svetimo turto sunaikinimas, sugadinimas, tokiu atveju Izraelis turi arba atstatyti, arba atlyginti žalą ES už sugriautą mokyklą.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pats parlamentaras antradienį BNS sakė, jog – labai gerai, kad prokuratūra ikiteisminį tyrimą pradėjo.

„Teigiamai, labai gerai, bus proga dar labiau visuomenei atskleisti, parodyti, kaip Izraelis ir Izraelio vyriausybė kaip kokie komunistai bolševikai griauna kitoje valstybėje, kitoje šalyje mokyklas už Europos Sąjungos (ES) pinigus pastatytas. Galbūt prokuratūra pradės tyrimą, tuo pačiu, kad tai yra už ES lėšas statyta mokykla, tai yra iš mūsų nacionalinio biudžeto į ES biudžetą įnešti pinigai“, – klabėjo parlamentaras.

„Tai yra, reiškia, svetimo turto sunaikinimas, sugadinimas, tokiu atveju Izraelis turi arba atstatyti, arba atlyginti žalą ES už sugriautą mokyklą. Arba piniginėmis lėšomis, arba atstatant mokyklą“, – pažymėjo jis.

Seimo narys teigė, kad savo įrašo nelaiko skatinančiu neapykantą bei savo pozicijos atsiimti yra nelinkęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

An.T.

An.T. portretas
Stebina jo išsilavinimas. Baigė vidurinę ir net univerkoj išdavė juristo spravkę... Ir tapo politiku. Only in Lithuania. Šis parliamentariukas tiktų vadovauti vištydę prie Šašos pakrančių... ir pardavinėti kiaušinius Gargžduose.

nuomonė

nuomonė portretas
Tamsuoliai ,gal apsišvieskite,ne dėl kritikos Izraeliui, o dėl eilėraštukų,tai baisu,koks jo poelgis...

Anonimas

Anonimas portretas
Tas kreitakalbis yra tik Janutienės laidų zviazda,daugiau jo niekur negalima leisti kalbėti,nes jau toks durnumas,kad baisu,seime ypač kai jis pradeda nusišnekėti,jau aplenkė gražulį.LAUK tokį-gėdaaaaaaaaaaaaaaaaa
VISI KOMENTARAI 56

Galerijos

Daugiau straipsnių