Partijos „Tvarka ir teisingumas“ byloje apklaustas R. A. Ručys

Penktadienį Panevėžio apygardos teisme vykusiame partijos „Tvarka ir teisingumas“ prekybos poveikiu bylos posėdyje apklaustas korupcija kaltinamas buvęs partijos atsakingasis sekretorius Rimas Antanas Ručys.

Kaip BNS informavo teismo atstovė Jolita Gudelienė, posėdžio pradžioje apklausus finansinį tyrimą byloje atlikusią ekspertę, pradėta kaltinamųjų apklausa.

„Šiandien kaltinamieji pradėjo duoti parodymus“, – BNS sakė ji.

Teismui penktadienį baigus R. A. Ručio apklausą, kitame posėdyje birželio 29 dieną numatyta pradėti apklausti verslininką Rolandą Skaisgirį.

Buvęs „tvarkietis“ Seimo narys R. A. Ručys, verslininkai R. Skaisgirys, Peisachas Kačerginskis, Giedrius Rakauskas, Vytautas Banys ir Justinas Garliauskas bei pati partija „Tvarka ir teisingumas“ šioje byloje yra kaltinami korupciniais nusikaltimais.

Teisėsaugos tyrimas pradėtas kilus įtarimams, kad privačios bendrovės padengė dalį partijos „Tvarka ir teisingumas“ remiamo renginio „Pirk dramblį“ sąnaudų.

Prokurorai teigia, kad iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto galbūt gautus daugiau nei 350 tūkst. eurų (1,2 mln. litų) „Tvarka ir teisingumas“ panaudojo savo veiklai viešinti.

R. A. Ručys byloje kaltinamas pažadėjęs paveikti tuometinius Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų valstybės tarnautojus, kad jie sudarytų išskirtines sąlygas laimėti nurodytoms įmonėms organizuojamus viešuosius pirkimus.

Prokurorai be to įtaria, kad „Tvarka ir teisingumas“ per atstovą taip pat pažadėjo ir susitarė priimti kyšį iš verslininkų P. Kačerginskio ir G. Rakausko.

Už tai partija kaltinama pažadėjusi paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti ministerijai pavaldaus Turto valdymo ir ūkio departamento ir vienos valstybės įmonės viešuosius pirkimus.

Tyrimo duomenimis, verslininkų nurodymais pagal pagamintus ir panaudotus netikrus dokumentus pervedus lėšas į kito verslininko J. Garliausko vadovaujamų įmonių sąskaitas buvo apmokėtos „Tvarkos ir teisingumo“ viešinimo paslaugos.

Anot teisėsaugos, galimai tokiu būdu partijos naudai ir interesais buvo priimtas maždaug 151 tūkst. eurų kyšis.

Pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad veikdama per R. A. Ručį partija sukurstė verslininką V. Banį panaudoti žinomai netikrus dokumentus, pervesti lėšas į J. Garliausko vadovaujamos bendrovės sąskaitą.

To galimai siekta apmokėti už partijai suteiktas viešinimo paslaugas ir iššvaistyti bendrovės 140 tūkst. eurų vertės turtą.

Kaltinamieji teismui perduotoje „Tvarkos ir teisingumo“ korupcijos byloje neigia darę nusikaltimus ir stebisi teisėsaugos veiksmais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jam \\\\\.../////

Jam \\\\\...///// portretas
pofik,turi gerą pažįzstamą baditų gynėią, advokatę Ručkienę.

Lietuvoje

Lietuvoje portretas
taikoma labai bloga praktika - vilkinti bylas. Visi jau aiškiai mato, kad tas daroma dirbtinai, kad specialiai išnaudojamos visos galimybės ,,susirgti" ir pan., bet vaizduojama kad viskas tvarkoje. TEISINĖ VALSTYBĖ!? Taip iki šiol vaikšto laisvas Masiulis ir dešimtis susitepusių teisėjų pagautų veikiant grupėje, taip sulaukia senaties termino ir kiti meganusikaltėliai. O prezidentė Grybauskaitė yra pasakiusi kad senaties termino finansiniams nusikaltimams negali būti.Žinoma, kyšininkavimas ir ar partijų verslavimas saviems nešvariems tikslams turbūt nesiskaito finansiniu nusikaltimu?

Ontė

Ontė portretas
Pirmas klausimas. Kiek metų tai bylai? Kiek metų vyksta tas teismas? Matau, kad tvirtų įrodymų nesurinkta. Sekantis posėdis birželio 29 d. Vėl vieną liūdytoją apklaus. Taip tęsis nežinia kiek.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių