Opozicijos ministro atsakymai neįtikino: svarstoma rengti interpeliaciją

Į Seimo tribūną iškviesto susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsakymai į pateiktus klausimus, įsiplieskus skandalui dėl galimos korupcinės veiklos, opozicijos neįtikino.

Konservatoriai teigia, kad ministro atsakymų nesupratę todėl, užsiminė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, neatmestina galimybė, kad J. Narkevičiui bus inicijuota interpeliacija ar net parlamentinis tyrimas. Tuo tarpu liberalų atstovas Eugenijus Gentvilas, pritardamas konservatorių mintims dėl esą nuo klausimų išsisukinėjusio J. Narkevičiaus, galimybės interpeliacijai ar kitokioms procedūroms Seime teigė nematąs.

„Ši operacija vadinasi „Išgelbėti eilinį Narkevičių“. Mestos visos pastangos ir pajėgos pirmininkaujančių“, – po ministro J. Narkevičiaus atsakymų Seimo tribūnoje teigė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, pridurdamas, kad apskritai sunku buvo suprasti J. Narkevičiaus atsakymus.

Jo kolegė partijoje Agnė Bilotaitė atsakymus įvertino perfrazuodama premjerą Saulių Skvernelį, pastarąją savaitę LRT tyrimą dėl J. Narkevičiaus pavadinusį „sekamomis pasakomis“.

Ši operacija vadinasi „Išgelbėti eilinį Narkevičių“. Mestos visos pastangos ir pajėgos pirmininkaujančių.

„Aš tai galėčiau pavadinti sekamomis pasakomis. Bandoma kažką vynioti, bet atsakymų normalių neišgirdome, bandoma prisidengti savo mirusiais tėvais“, – teigė politikė ir neatmetė galimybės ateityje inicijuoti atitinkamas procedūras J. Narkevičiui.

„Opozicija tarsis dėl interpeliacijos ir artimiausiu metu svarstys dėl šio klausimo“, – teigė politikė Jai antrino ir opozicijos lyderis G. Landsbergis.

„Tai yra būdas gauti tikslius atsakymus. Tačiau mes turime būti apsisprendę, kad tai yra geriausias kelias. Tarsimės su opozicija“, – aiškino G. Landsbergis.

Savo ruožtu liberalas E. Gentvilas teigia, kad opozicijai imtis tokių priemonių, apie kurias užsiminė A. Bilotaitė ir G. Landsbergis, neverta.

„Nematau prasmės. Interpeliacija sugrius, valdantieji turi daugumą. Bus sakoma, kad ir Seimas reabilitavo Narkevičių. Mano manymu, jei jau vyksta ikiteisminis tyrimas, tai viskas ir turi judėti šia kryptimi. Politinės atsakomybės klausimus opozicija gali kelti, bet užsiimti bevaisėmis interpeliacijomis – nematau prasmės“, – Seime žurnalistams teigė E. Gentvilas.

Politiko manymu, lemiamą žodį šioje istorijoje turėtų tarti visgi premjeras.

„Tai yra premjero atsakomybės klausimas. Jeigu Skvereliui viskas aišku, tada viskas gerai. Narkevičius turėtų premjerui pateikti dokumentus, premjeras peržiūrėti ir pranešti visuomenei, ar viskas tvarkoje. Duoti savo garbės žodį. Dabar premjeras pradeda guldyti galvą nematęs dokumentų. Tai nerimta“, – kalbėjo E. Gentvilas, pridurdamas, kad po J. Narkevičiaus atsakymų aiškumo didesnio neatsirado.

„Man atrodo, kad po šių atsakymų skaidrumo nepadaugėjo. Yra nesutampančių duomenų – namo rekonstrukcijos kaina: tarp 150 tūkst. šiandien pasakytų ir 400 tūkst. su viršum litų, anksčiau išdėstytų. Man nuostabą kelia tai, kad paprastas valstybės tarnautojas šiuo laikotarpiu negalėjo turėti didelių pajamų, tačiau namą rekonstruoja pakankamai greitai be jokių paskolų“, – svarstė E. Gentvilas.  

Seimo ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkėje J. Narkevičius atsakinėjo į opozicijos pateiktus klausimus dėl jo namo renovacijos Trakuose. Opozicija, reaguodama į LRT atlikto tyrimo išvadas, kėlė ir ministro politinės atsakomybės klausimą.

Tribūnoje J. Narkevičius  pareiškė neketinąs atsistatydinti ir melu vadina teiginius, esą jis padėjo bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

„Neketinu atsistatydinti. Kartu džiaugiuosi, kad žiniasklaida jau pradėjo kritiškai vertinti šią sukurptą ir baltais siūlais susiūtą istoriją“, – Seimo tribūnoje, atsakydamas į Seimo narių klausimus, sakė J. Narkevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Laima

Laima portretas
Šis klausimas priklauso teisėsaugai,kuri privalo tai išspręsti.Gal konservatoriai palaukit.

Kis

Kis portretas
Opozikos arkliukas-interpeliacija,ju niekas nejaudina,problemu jokiu,zaisk parlamentarizma ,lygiai kaip anukas zaides su dazasvaidziu ir ginklo rankose nelaikes tapo "garbingu" Lietuvos sauliu?Ar jums neprimena senelio tapusio tremtiniu Nr 1 net knygu apie tremti nera skaites,bet labai nuodugniai trinesi tarp tremtiniu ir kaliniu.Juk net su Tuskumi uzvalde Mickeviciaus paminkla,kur garbingi disidentai kunigas Grigas ,Sadunaite,Petras grazulis bei seimo narys "mano galva"isleke .Tai labai tiksliai ivardintas sis darinys-teroristais,kas gali paneigti kai matai ju pasiekimus,ypac aferuose;Snoras,Ukio bankas,interpendentas su ofsorais,o kur skraidantis ES pinigu isisavintojai su Rokuciu priesakyje(kiek triuksmo kele mazasis nenaudelis),kad tai superinis ministras,o Narkevicius brakonierius,vagis,sukcius,o tokiais tempais taps ir meetoookas?Stai kokie mes fainyyy????

...

... portretas
Ar ne paprasčiau jį iškart sušaudyti... arba susprogdint - juk jūs tai mokat. :/
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių