Opozicija renka parašus interpeliacijai K. Navickui: žada įteikti Seimo pirmininkei

Seimo opozicija antradienį ketina pabaigti rinkti reikiamus parašus dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.

Dokumentą su maždaug 50-čia klausimų parlamentarai žada įteikti Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen. 

Daugiausia klausimų susiję su krize pieno sektoriuje, reformomis ministerijos pavaldžiose įstaigose, problemomis skirtingose žemės ūkio šakose. Dalis interpeliacijos klausimų – dėl „valstybininkų skandalo“, personalijų.      

K. Navickas privalės ne vėliau kaip per dvi savaites atsakyti į interpeliacijos klausimus ir pateikti juos Seimui. Išklausius ministro atsakymus, speciali komisija pasiūlys parlamentarams pritarti arba nepritarti atsakymams.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu ir pareiškiamas nepasitikėjimas juo, toks Seimo nutarimo projektas turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės, tai yra ne mažiau kaip 71 Seimo nario balsu.

Netrukus ministras planuoja pradėti dirbti Seime, jis užims iš parlamento besitraukiančio Mykolo Majausko, išrinkto pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų sąrašą, vietą.

K. Navickas BNS yra sakęs, kad tapęs parlamentaru ministro portfelio neatsisakys, nepaisant, kad ūkininkai jam turi daug priekaištų.

Politikui interpeliacija grasinama ne pirmą kartą. Pareigas jis išsaugojo 2022 metų birželio pradžioje, tada inicijavusi nepasitikėjimą ministru opozicija nenumatytame posėdyje protestuodama nedalyvavo.

2018 metais, kai „valstiečių“ jis buvo deleguotas į aplinkos ministrus, tą pačią procedūrą jam inicijavo socialdemokratai, bet interpeliacija nepavyko, tačiau tų pačių metų gruodį tuometinis premjeras Saulius Skvernelis motyvuodamas poreikiu „perkrauti“ Ministrų kabinetą, atleido K. Navicką. Aplinkos ministerijai K. Navickas vadovavo 2016-2018 metais.  

2020 metais rinkimus laimėję konservatoriai K. Navicką pasiūlė į žemės ūkio ministrus. Jis buvo antras konservatorių pasiūlytas kandidatas.NAUJAUSI KOMENTARAI

anglu pridurko Dzonsono klonas

anglu pridurko Dzonsono klonas  portretas
pagal bukuma net ir pralenke jy....

Anonimas

Anonimas portretas
tai kad šis cirkas jau neįdomus ,ant tiek dundukai kad net kaltinimu negali pateikt.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių