Opozicija piktinasi S. Skvernelio atsakymais: abejonės neišsklaidytos

Teisėsaugai atliekant tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo, Seimo konservatorių frakcijos narės Agnė Bilotaitė ir Aistė Gedvilienė sako, kad šiuo metu nėra atsakyta į klausimus, kas galėjo gauti naudą iš galimai neskaidrių pirkimų.

Antradienį premjeras Saulius Skvernelis Seime atsakinėjo į opozicijos klausimus dėl greitųjų testų viešųjų pirkimų.

„Mes matėme, kad buvo įsigyti testai 4 kartus brangiau negu tai padarė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Matome, kad tie siūlymai, kurie buvo panašiu metu teikiami iš kitų tiekėjų, nebuvo išgirsti. Matome, kad buvo įsigyti testai iš to paties gamintojo, bet buvo kitas tarpininkas, bet tarpininkui sumokėta 4 kartus brangesnė kaina“, – žurnalistams Seime sakė A. Bilotaitė.

„Labai rimtas klausimas, kas yra naudos gavėjai, kas gavo naudą, ar tie žmonės susiję su politikais, ar patys priiminėjo sprendimus. Tai atviras klausimas. Tikiuosi, į tai bus atsakyta“, – sakė parlamentarė.

Jai antrino frakcijos kolegė Aistė Gedvilienė, kuri S. Skvernelio atsakymus vadino „gynybine reakcija“.

„Premjeras neturi kaip paaiškinti trigubai didesnių greitųjų testų kainų, tai jis užsipuolė moteris, kurios jį išsikvietė į tribūną ir paprašė pasiaiškinti. Man atrodo, kad tai aktualu visai visuomenei ir gaila, kad ministras pirmininkas tiek supyko, kad nematė kitos išeities, kaip užimti visą laiką ir nebeatsakinėti į papildomus klausimus“, – po S. Skvernelio pasiaiškinimų tribūnoje žurnalistams sakė A. Gedvilienė.

Premjeras neturi kaip paaiškinti trigubai didesnių greitųjų testų kainų, tai jis užsipuolė moteris, kurios jį išsikvietė į tribūną ir paprašė pasiaiškinti.

Ji taip pat neslėpė nusivylimo Seimo posėdžiui pirmininkavusia Irena Šiauliene, kuri nenorėjo suteikti galimybės opozicijos atstovams užduoti papildomus klausimus. Tiesa, ji negalėjo pasakyti, kodėl salėje nebuvo konservatorių frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio.

„Negaliu pasakyti, kažkur aplinkui – Seime. Sunku ką nors apginti, kada nebėra laiko. Jūs matėte kaip pirmininkavo ponia Šiaulienė. Ji tiesiog nesudarė sąlygų opozicijai užduoti klausimus ir paprašyti realių, konkrečių klausimų iš premjero“, – tvirtino politikė.

A. Gedvilienė neatmetė tikimybės, kad opozicija klausimus S. Skverneliui kels dar kartą.

„Gal dar kartą bandysime paklausti premjero, bet turbūt jau viskas turės vykti raštiškai, nes matome, kad iš Seimo tribūnos ministras pirmininkas daro šou, užsipuola žmones, kurie turi statutinę galimybę paklausti ir neatsakinėja į klausimus“, – pridūrė A. Gedvilienė.

Premjeras, antradienį atsakinėdamas į opozicijos klausimus vadino juos priešrinkimine politinė akcija bei teigė, kad negalima lyginti Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos viešųjų pirkimų. Jis taip pat tvirtino, kad žiniasklaida paviešino ikiteisminio tyrimo informaciją.

Seimo posėdžiui pirmininkaujanti I. Šiaulienė nenorėjo pratęsti opozicijos atstovų klausimų. Premjeras, atsakęs į raštu pateiktus klausimus, spėjo išeiti iš salės, o I. Šiaulienė tvirtino, kad opozicija „pasimetusi kaip banda“.  

Tiesa, kiek vėliau, sulaukusi kritikos, ji paskelbė balsavimą, ar S. Skvernelis turėtų papildomai atsakyti į opozicijos klausimus, tačiau parlamentarai tam nepritarė.

Tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo buvo apklaustas Vyriausybės pirmasis vicekancleris Lukas Savickas, kuris gavo specialaus liudytojo statusą. Praėjusį trečiadienį žiniasklaida taip pat pranešė, kad kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas ir premjero patarėjas sveikatos klausimais Jonas Kairys. Specialiojo liudytojo statusas reiškia, kad asmuo gali tapti įtariamuoju.

Šiame tyrime kaip liudininkas buvo apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

LRT Tyrimų skyrius anksčiau yra skelbęs, kad sprendimą skubiai pradėti pirkimą kovo mėnesį davė L. Savickas. „Profarmai“ kovo mėnesį buvo pervesta 6,05 mln. eurų už 510 tūkst. greitųjų testų. Vieneto kaina – maždaug 12 eurų. Tuo tarpu, kaip skelbia LRT Tyrimų skyrius, tokius pačius testus iš kitos bendrovės pirkusi Krašto apsaugos ministerija už juos mokėjo kiek daugiau nei po 3 eurus.

Įtarimai pareikšti jau iš pareigų pasitraukusiai sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei ir dar penkiems asmenims, tarp kurių – testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ricardas

Ricardas portretas
Sauliau tau stiprybes ir nepasiduok Lansberginiu klanui,te padeda tau Dievas,mes už tave,sveikatos tau.

Ricardas

Ricardas portretas
Atstokit nuo Sauliaus jis yra šventasis jums iki jo dar toli visi buve policijos pareigunai patis geriausi o kiti visi susitepe ir korumpuoti.

Rgg

Rgg portretas
O kas ta opozicija,nusikaltėlių vagių gauja konservatpalaikiai landzbergiu gaują ir gentviliniu sutve tai lietuvių tautos naikintojai išmatos vakarų siknu
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių