G. Landsbergis atsakė, ar būtų kitas premjeras: labai ankstyvas klausimas

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad klausimas, kas būtų siūlomas premjeru atsistatydinus Ingridai Šimonytei, yra per ankstyvas.

Anot jo, galimi įvairūs variantai, tiek „naujas-senas premjeras“, tiek techninė Vyriausybė, kai ministrais skiriami ne politikai, o savo srities profesionalai.

„Labai ankstyvas klausimas“, – į klausimą, kas būtų kitas premjeras, atsakė G. Landsbergis ir pridūrė, kad „gali būti naujas-senas premjeras“.

Bet klausiamas, ar apie atsistatydinimą jei nebus surengti pirmalaikiai Seimo rinkimai, paskelbusi I. Šimonytė sutiktų pakartotinai eiti pareigas, sakė, kad teirautis reikėtų jos pačios.

„Iš tikrųjų ankstyvas klausimas (dėl premjero – BNS), pirminis dalykas yra, kad Seimas turi apsispręsti, ar nėra Seimo atsakomybės visoje šioje situacijoje, mano vertinimu, yra. Teorinių variantų (kas galėtų eiti premjero pareigas – BNS) yra 141", – kalbėjo konservatorių vadovas.

Ir techninė Vyriausybė yra galima, kai Vyriausybę formuoja ne veikiantys politikai.

„Ir techninė Vyriausybė yra galima, kai Vyriausybę formuoja ne veikiantys politikai“, – pridūrė G. Landsbergis.

Konservatoriai siūlo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, argumentuodami siekiu perkrauti politinę sistemą po žiniasklaidos tyrimų, sukėlusių abejonių dėl to, ar Lietuvos savivaldybių tarybų nariai skaidriai naudoja kanceliarines išmokas.

Premjerė I. Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji atsistatydins.

Seimui norint paskelbti pirmalaikius rinkimus, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti 2024 metų spalį.

Projektą žada įregistruoti penktadienį

Nutarimo projektą dėl pirmalaikių rinkimų valdančiosios G. Landsbergis žada registruoti penktadienį.

„Mano mintis buvo šią savaitę registruoti, jei pavyks teisinės procedūros, patį dokumentą turėčiau registruoti penktadienį“, – trečiadienį žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat teigė, jog pasklidusios kalbos, kad konservatoriai nutarimo projektą dėl pirmalaikių rinkimų teiks jau ketvirtadienį, yra klaidingos.

Klausiamas, ar konservatoriai gali paremti opozicijos atstovo Petro Gražulio projektą dėl pirmalaikių rinkimų, G. Landsbergis sakė, kad „priklauso nuo to, kas ten parašyta“. Projekto jis sakė nematęs.

Mano mintis buvo šią savaitę registruoti, jei pavyks teisinės procedūros, patį dokumentą turėčiau registruoti penktadienį.

P. Gražulis įregistravo nutarimo projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų rugsėjo 3 dieną. Jį opozicija planuoja pateikti per opozicinę darbotvarkę ketvirtadienį.

„Jau Petras Gražulis kažką registravo, girdėjau, klausimas, kas tame dokumente parašyta, nuo to priklauso“, – apie opozicijos projektą sakė G. Landsbergis.

Pasak konservatorių vadovo, svarstoma, kad balsavimas dėl pirmalaikių rinkimų galėtų būti tarp paskutinių šios Seimo sesijos klausimų, t. y. birželio pabaigoje.

„Balsavimui teikti ketinčiau birželio mėnesį, kada tiksliai, negalėčiau pasakyti, yra pasvarstymų, kad paskutinėmis sesijos dienomis, kada atlikti numatyti darbai, ir vienu paskutinių uždavinių būtų balsuoti dėl pirmalaikių rinkimų“, – kalbėjo TS-LKD vadovas.

Konservatoriai siūlo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, argumentuodami siekiu perkrauti politinę sistemą po žiniasklaidos tyrimų, sukėlusių abejonių dėl to, ar Lietuvos savivaldybių tarybų nariai skaidriai naudoja kanceliarines išmokas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Geriausia

Geriausia portretas
Seimo nauju rinkimu nereikia,pasisalinti reikia I. Simonytei,nes ji pati pareiske ,kad atsistatydina ,na kartu su ja ir G. Lansbergi pasiusti i poilsi,nes ponas jau labai prisidirbes.

?????

????? portretas
jis premjeras???Nejuokaukit,sugriaus valstybe...

Onė

Onė portretas
Jis premjeru?????o viešpatie....
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių