Naujausi partijų reitingai: „valstiečių“ palaikymas toliau traukiasi

Naujausios visuomenės apklausos rodo toliau krintančius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) reitingus. Naujienų portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ lapkričio 19–29 dienomis atliktų apklausų duomenimis, valdančioji „valstiečių“ partija atsidūrė trečioje reitingų lentelės vietoje. Kaip skelbia portalas delfi.lt, Lietuvos „valstiečių“ reitingas spalį buvo 10,2 proc., o lapkritį – 7,5 procento. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) atsidūrė antroje vietoje. LSDP reitingas spalį buvo 6,9 proc., o lapkritį – 8 procentai.

Pirmoje reitingų lentelės vietoje išlieka opozicinė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), už ją spalį būtų balsavę 18 proc., o lapkritį – 19,1 proc. respondentų.

Už Darbo partiją spalį būtų balsavę 5,5 proc., lapkritį – 7,2 proc., už Liberalų sąjūdį – atitinkamai 6,3 proc. ir 6,6 proc. respondentų.

Kaip skelbia portalas delfi.lt, Aušrinės Armonaitės vadovaujamos Laisvės partijos reitingas spalį buvo 3,5 proc., lapkritį – 3,4 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – atitinkamai 3,2 proc. ir 3,3 proc., o partijos Tvarka ir teisingumas – atitinkamai 5 proc. ir 3,1 proc. Už Naglio Puteikio vadovaujamą Lietuvos centro partiją „Gerovės Lietuva“ spalį būtų balsavę 2,9 proc., lapkritį – 2,7 proc., už Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungą – atitinkamai 1,5 proc. ir 2,3 proc. respondentų. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos reitingas lapkritį buvo 1,6 proc., o Žaliųjų partijos – 1,1 procento.

13,9 proc. apklaustųjų teigia nežinantys, už ką balsuoti, arba į užduotą klausimą neatsakė.

Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu. Kombinuotas tyrimo metodas: 60 proc. – tiesioginės paklausos būdu face-to-face, 40 proc. – internetu. Tyrimo metu buvo apklausta 1010 respondentų. Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 proc.

R. Karbauskis: į reitingus mes dėmesio nekreipiame

Į reitingus mes dėmesio nekreipiame, o priiminėjame sprendimus, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, paklaustas, kaip vertina toliau smunkantį jo vedamos partijos populiarumą. Politiko teigimu, nors „valstiečiai“ užsako kitas, kiek kitokius rezultatus rodančias visuomenės apklausas, svarbiausiu interesu išlieka tai, kad piliečiai teisingai suprastų valdžios dedamas pastangas dėl naujų mokesčių.

„Į reitingus mes dėmesio nekreipiame, mes priiminėjame sprendimus. Labai įdomu žiūrėti į lenteles, kaip augo atlyginimai valstybiniame sektoriuje, kaip augo pensijos nuo 2016 m. iki dabar. Ir jeigu to žmonės nevertins, tai jokie reitingai mums nepadės. Kita vertus, jei žmonės tai vertins ir tai pastebės – tokiu atveju, nepriklausomai kokius reitingus kas užsakinėtų, kas juos rodytų ir skaičiuotų, – rezultatai bus geri“, – žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, tai, kad auga nusivylimas valdančiaisiais „valstiečiais“, kalta ir viešoji erdvė, kurioje neteisingai pristatomi siūlomi mokesčiai.

„Po pusantro, dviejų mėnesių pasakojimo apie tai, kokius mes baisius mokesčius įvesime, be abejo, tai atsiliepia. Bet kai mokesčiai bus priimti ir žmonės supras, kad tai yra ne taip, kaip buvo pasakojama viešoje erdvėje, viskas sugrįš į savo vietas“, – vylėsi „valstietis“. Žurnalistų prašomas R. Karbauskis nesutiko pasidalinti „valstiečių“ užsakomų apklausų duomenimis.

„Reitingų, kuriuos užsakome, mes jų niekur neskelbiame ir neskelbsime“, – teigė R. Karbauskis.


Šiame straipsnyje: valstiečiaireitingaipartijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

>geri..

>geri.. portretas
nesvaik. Tavo miškus kerta kažkada Grybo sudarytos sutartys o miesto parkus vietinės savivaldybės partines gaujos su administracijos akulom. Kap manai iš kur pas Klaipėdos Šakaliene namukas Liepu g.? Ji gi vadovauja miesto ūkio tvarkymui. Kartu su Dūda. Leidimai kirsti iš ten. Juos ir pulk

geritinklapiai.lt

geritinklapiai.lt portretas
Kelis paskutinius rinkimus balsavau už valstiečius-ŽALIUOSIUS, bet kai jie pradėjo naikint miškus ir visuose miestuose pjaut medžius, turbūt nebebalsuosiu. Aišku, apie balsavimą už landsberginius-brazauskinius kalbos negali būti.

Anonimas

Anonimas portretas
Landsberginių užpirkta apklausa,nes anūkas tebesvaigsta į premhero posta.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių