NATO valstybių parlamentų vadovai Vilniuje diskutuos apie saugumą ir Aljanso stiprinimą

  • Teksto dydis:

Penktadienį Seimo rūmuose Vilniuje prasideda NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimas.

Per jį bus diskutuojama apie globalius iššūkius, saugumo situaciją, išlaidų gynybai didinimą, atgrasymo ir gynybos stiprinimą. Viena iš svarbiausių temų – ilgalaikis paramos Ukrainai planas, pranešė Seimo Spaudos tarnyba.

„Susitikimo tikslas yra aptarti NATO ateities perspektyvas, kalbėti apie tai, kokia galėtų būti aiški žinutė, aiškus planas, kaip Ukraina taps NATO nare“, – renginio išvakarėse žurnalistams sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, Lietuvos tikslas yra įtikinti partnerius dėl būtinybės stiprinti rytinį NATO sparną ir pakviesti Ukrainą prisijungti prie Aljanso.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad parlamentų vadovai aptars liepą Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo darbotvarkę.

„Tai visų pirma yra, žinoma, Ukrainos perspektyva, labai svarbu, kad Ukraina išgirstų geras žinias Vilniaus viršūnių susitikime, tai ir rytinio flango, mūsų flango stiprinimas, tai yra Madrido NATO viršūnių susitikimo pažadų ir įsipareigojimų įgyvendinimas ir mūsų kolektyvinės gynybos įtvirtinimas vertinant objektyviai tuos pavojus, rizikas, kuriose dabar gyvename“, – kalbėjo Seimo vadovė.

Į renginį Vilniuje pakviesti NATO valstybių narių, taip pat Švedijos ir Ukrainos parlamentų vadovai, šių valstybių parlamentų užsienio ir saugumo reikalų komitetų pirmininkai.

Šeštadienį delegacijos lankysis Pabradės centriniame generolo Silvestro Žukausko poligone.NAUJAUSI KOMENTARAI

Išvada

Išvada portretas
Gerą biznį sugalvojo. Visus NATO karus dabar galės užkišti tais pigiais kvailais ukrainiečiais. Jų daug. Jų net negaila. Galės kad ir šimtą metų muštis su rusais, negrais ar arabais , rėkdami slava ukrainie....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių