„Mandagumo atsistatydinimas“: Vyriausybė grąžino įgaliojimus G. Nausėdai

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienį grąžino Vyriausybės įgaliojimus naujajam prezidentui Gitanui Nausėdai.

Šalies vadovas iškart pirmuoju savo dekretu pavedė premjerui ir ministrams laikinai eiti pareigas, kol bus patvirtinta nauja Vyriausybės sudėtis.

Šis vadinamasis mandagumo atsistatydinimas reiškia, kad premjeras netrukus turės pasitikrinti, ar turi pasitikėjimą Seime.

Jei po prezidento teikimo daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių parlamentarų pritars S. Skvernelio kandidatūrai, prezidentas pasirašys dekretą dėl jo paskyrimo.

Tolesni politiniai procesai priklausys nuo to, kokie sprendimai bus priimti dėl Vyriausybės sudėties.

Jei premjeras su prezidentu sutars pakeisti bent du ministrus, Seime turės būti surengtas ir dar vienas balsavimas dėl Vyriausybės programos, nes bus pasikeitę daugiau nei pusė kabineto narių.

Jei nepasikeis nė vienas ministras ar bus pakeistas tik vienas ministras, atskiras balsavimas dėl Vyriausybės programos nebus rengiamas.

Galimų ministrų pokyčių penktadienį nekomentavo nei prezidentas, nei premjeras.

„Dabar tikiuosi, kad mūsų laukia sklandus Vyriausybės formavimo procesas“, – trumpame pareiškime Prezidentūroje sakė G. Nausėda.

„Nespėliokim šiandien, visko gali būti. Dabar jau viskas nebe mano rankose. Dabar laukiame dekreto. Kai bus dekretas bus ir tolesnės procedūros“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, jo kandidatūrą G. Nausėda Seimui turėtų oficialiai pateikti kitą ketvirtadienį.

Dėl Vyriausybės sudėties peržiūrėjimo sutarė keturios į valdančiąją daugumą susibūrusios partijos.

G. Nausėda žadėjo, kad aktyviai dalyvaus formuojant Ministrų kabinetą, bet jį saisto tai, kad Vyriausybės nariais gali skirti tik tuos politikus, kuriuos remia parlamento dauguma.

G. Nausėda prezidento pareigas pradėjo eiti, kai prieš vidurdienį davė priesaiką Seime.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Julie Irwin

Julie Irwin portretas
Pradėkite uždirbti iš „Google“ $ 7385 - $ 8726 per savaitę, kad galėtumėte dirbti internete iš savo namų 2-3 valandas per dieną. Reguliariai mokėkite kiekvieną savaitę. Jums tereikia kompiuterio, interneto ryšio ir šiek tiek laisvo laiko. Tai buvo tiesa ir visiškAi pakeitė mano gyvenimą. Tai aš darau >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­hclub5.Com

KONSTITUCIJA

KONSTITUCIJA portretas
Taigi, žinom: "Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas" (K.77str.1d.) bei "Jis atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų" (K.77str.2d.) - vienintelio tiesiogiai Tautos išrinkto atstovo galias gali TIK Konstitucija (ir Tauta) ribot. O viena iš Prezidento teisių (K.84str.): "Seimo pritarimu skiria Ministrą Pirmininką, paveda jam sudaryti Vyriausybę ir tvirtina jos sudėtį" (K.84str.4p.) - būdamas Valstybės vadovu NEGALI tinkamai Valstybės valdyt su Jam nepavaldžia vyriausybe; - Konstitucijoj NĖRA tokios sąvokos kaip 'mandagumo atsistatydinimas', tokią sąvoką sugalvojo KT politikuodamas dėl R.Pakso apkaltos. Žinom: "Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus Respublikos Prezidentui po Seimo rinkimų arba išrinkus Respublikos Prezidentą" (K.92str.4d.) - Konstitucija išlygų NEDARO, įgaliojimai VIENODAI grąžinami.O dabar Prezidentas laukia Seimo sprendimo: "Seimo pritarimu atleidžia Ministrą Pirmininką" (K.84str.5d.) - grąžinimas tai TOKS PAT!

gerai

gerai portretas
dabar is mandagumo tegul atrenka atsakingus zmones tik gink Dieve neprileidzia prie valdlovio buvusiu /bolsevyku/ socdemu su konservais bei liberhomu nes per ta /kompanija/ nukentejo puse salies ir pakeist bene visa /teisingumo/ kompanija kuri ir toliau /skaldo malkas/ savo naudai ir maziau patareju bei politpliurpalogu......
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių