M. Skuodis pateikė premjerei atsistatydinimo pareiškimą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pranešė pateikęs premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinimo pareiškimą.

„Išsiunčiau vakar, bet turbūt registracija bus šiandienos data“, – pirmadienio rytą BNS patvirtino ministras. 

M. Skuodis pareiškime nurodė, kokių veiksmų ėmėsi sprendžiant susidariusią situaciją. Tarp jų jis mini kreipimąsi į vyriausybinę strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją prašant įvertinti, ar „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ sutartis atitinka nacionalinio saugumo interesus.

Be to, ministras gruodžio 10 dieną pateikė derinti Ekonominių ir kitų sankcijų Baltarusijai taikymo įsetatymo projektą, kuris sustabdytų alternatyvius trąšų tranzito kelius per Lietuvą.   

Ministras taip pat paprašė „Lietuvos geležinkelių“ ir Klaipėdos uosto direkcijos valdybų įvertinti įmonių vadovų veiksmus teikiant informaciją akcininkui ir valdant galimas rizikas, susijusias su JAV sankcijomis „Belaruskalij“, ministerijoje pradėjo vidinį vertinimą dėl šių įmonių kontrolės, jų valdybų pareigos informuoti akcininką.

Be to, M. Skuodis siūlo Vyriausybės lygiu atlikti ekonominių ir tarptautinių sankcijų politikos įgyvendinimo sistemos auditą.

Apie tai, kad yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą ir trauktis iš posto, jis pranešė praėjusį ketvirtadienį.   

Tuomet jis apgailestavo dėl susiklosčiusios situacijos ir teigė, kad Lietuva neturi patirties įgyvendinti tokios apimties sankcijų.

Atsistatydinimo pareiškimą praėjusį penktadienį premjerei išsiuntė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Išsiunčiau vakar, bet turbūt registracija bus šiandienos data.

Ministrų pareiškimus atsistatydinti pirmadienį ketina aptarti prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Praėjusią savaitę G. Nausėda sakė, kad jei M. Skuodis ir G. Landsbergis pasirengę atsistatydinti, jie tą turėtų daryti be papildomo įvertinimo. I. Šimonytė žadėjo įvertinti ministrų prašymus ir sprendimą pateikti šios savaitės pradžioje.

Praėjusį trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, jų tranzitas per Lietuvą nesustojo,  „Belaruskalij“ dar lapkritį atlikus avansinius mokėjimus geležinkeliams.

Lietuvos Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Šitas ministras kaltas tik tiek kad, kaip ir daugelis valdžiukų (ir prezidentūra taip pat), pritarė daromoms Anūko nesamonėms ir nuolankiai klausė savo partijos zadanijų. Taigi valstybės mastu, nekreipiant dėmesio nei į LR visuomenės nuomonę, nei į paprastą logiką ar startegiją, buvo vienašališkai daromi tarptautiniai sprendimai, bukai nusižengiama diplomatinio elgesio padorumui ir atvirai vystomas neapykantos bei konfrontacijos kurstymas užsienio šalyse.Mano nuomone Skuodis yra tik menkas papildinys prisegtas prie Broilerio uodegos:D)

Alis...

Alis... portretas
užsienio politiką Lietuva turi derinti su ES vadovybę,- tada gal mažiau bus nuostolių?... o čia su tokia saviveikla dar ne tiek nuostolių bus...

Buvies Lietuvis

Buvies Lietuvis portretas
Kad visi jie savo Turtu ataskytu.O cai kai zasis nuo kaklo vanduo nubego kaip neko neiviko.Nuostolai didziausi,kaip tai atrodo viskas paprasta.Apir reputacija patyleti galima Lietuviska.Koke Vldzia,kur Liderai tvirta ranka Lietuvisa Sauretiska ???
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių