- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas antradienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
„Deja, žvelgiant į šios dienos balsavimą, matyti, jog valdančioji dauguma nepalaiko mano tolesnio darbo BFK pirmininko pareigose. Todėl įvertinęs balsavimo rezultatus ir gerai apsvarstęs priėmiau sprendimą atsistatydinti iš pirmininko pareigų“, – sakė jis BNS atsiųstame komentare.
„Užtikrinsiu sklandų darbų perdavimą naujam vadovui ir linkiu sėkmės šiame nelengvame, bet prasmingame darbe“, – tvirtino jis.
Valdančiosios daugumos atstovai neatvyko į slaptą balsavimą, jame dalyvavo 59 Seimo nariai iš opozicijos, už M. Majausko atleidimą balsavo devyni, prieš buvo 44, penki susilaikė, vienas biuletenis rastas sugadintas.
Užtikrinsiu sklandų darbų perdavimą naujam vadovui ir linkiu sėkmės šiame nelengvame, bet prasmingame darbe.
Norint atleisti pareigūną dėl nepasitikėjimo, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
„Dėkoju Seimo nariams, balsavusiems už mane. Šis balsavimas – tai viso BFK darbo įvertinimas. Per šį laiką priėmėme daug svarbių teisės aktų, tarp kurių: privalomas atlyginimų pervedimas į sąskaitas, papildomas bankų, kazino ir loterijų verslo apmokestinimas, Olimpinio komiteto finansavimo reforma, Lietuvos futbolo federacijos pertvarka ir daug kitų svarbių sprendimų“, – teigė M. Majauskas.
„Nors neišgirdau priekaištų komiteto darbui, efektyviai vadovauti BFK galima tik turint valdančios daugumos pasitikėjimą“, – tvirtino jis.
Parlamentaras antradienį Seime žurnalistams sakė norėjęs per nepasitikėjimo procedūrą išgirsti, ką jo vadovaujamas komitetas daro blogai, dalykinių argumentų, ką reikėtų daryti kitaip, kokie Vyriausybės lūkesčiai, tačiau argumentų nebuvo, nes dauguma valdančiųjų atstovų išvis nedalyvavo šioje procedūroje.
Valdantieji konservatoriai deklaravo, kad sieks M. Majauską atleisti iš BFK pirmininko pareigų, nes šis nepakluso partinei drausmei ir teikė su Vyriausybe nesuderintas iniciatyvas, susijusias su kitų metų biudžetu.
M. Majauskas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui. Partijos prezidiumas taip pat yra pasiūlęs frakcijai deleguoti kitą BFK vadovą.
Po šių konservatorių sprendimų nepasitikėjimo procedūrą M. Majausku inicijavo per 30 opozicijos parlamentarų, jų atstovė Agnė Širinskienė neslėpė, kad tikrasis jos iniciatyvos tikslas yra ne atstatydinti BFK vadovą, o per slaptą balsavimą atskleisti, kiek parlamentarų palaiko M. Majauską.
Pagal Seimo statutą, nepavykus dėl nepasitikėjimo atleisti Seimo pareigūno, tą pačią Seimo sesiją tokia iniciatyva nebegali būti teikiama.
Pasak M. Majausko, tik laiko klausimas, kada jis bus pašalintas ir iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime.
„Niekur tikrai nesiruošiu bėgti, bet tai yra frakcijos sprendimas. (...) Neplanuoju jungtis prie jokios politinės bendruomenės, esu giliai įsitikinęs, kad atėjo metas žmonėms, nebijantiems imtis asmeninės atsakomybės, todėl planuoju dirbti nepriklausomu, savarankišku žmonių atstovu“, – teigė politikas.
Paklaustas, ar planuoja trauktis ir iš Seimo, M. Majauskas sakė konkrečius planus atskleisiąs vėliau.
„Galiu tik pasakyti tiek, kad turiu idėjų, turiu energijos, esu pasiruošęs dirbti kaip nepriklausomas savarankiškas politikas atstovaudamas žmonių interesams. (...) Apie planus pasakysiu šiek tiek vėliau“, – kalbėjo jis.
M. Majauskas Seime dirba antrą kadenciją, į pastarąją jis išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Baltijos šalys, Lenkija – prieš rusų dalyvavimą olimpinėse žaidynėse su neutralia vėliava
Baltijos šalys, Lenkija pasisako prieš rusų ir baltarusių atletų dalyvavimą olimpinėse žaidynėse ir su neutralia vėliava. ...
-
G. Landsbergis nemato prasmės ES narėms turėti Rusijos ambasadorius savo šalyse
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako nematantis prasmės Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms turėti Rusijos ambasadorius savo šalyse. ...
-
Skundžiasi: Kazlų Rūdos savivaldybės įstaigos neįsileidžia kandidatų susitikti su rinkėjais2
Kazlų Rūdos savivaldybei priklausančių įstaigų salėse atskirų partijų ir kandidatų susitikimai su rinkėjais nepageidaujami, įstaigos teigia besilaikančios mero Manto Varaškos rekomendacijų. ...
-
G. Nausėda: Jungtinių Valstijų prezidentas per NATO susitikimą atvyks į Lietuvą12
Lietuvoje liepą vyksiančiame NATO viršūnių susitikime be kitų aljanso lyderių lankysis ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Bidenas), antradienį patvirtino Prezidentūra. ...
-
G. Nausėda: K. Bartoševičiaus Seimo mandato atsisakymo versiją sunku suprasti16
Seimo nario mandato atsisakęs Kristijonas Bartoševičius tai padarė „pakankamai netradiciškai“, tai verčia abejoti versija, jog buvęs parlamentaras, kuriam mesti įtarimai dėl galimo seksualinio prievartavimo ir tvirkinimo, pri...
-
Po M. Puidoko laidoje parodyto Trečiojo pasaulinio karo plano – kritika: naudingas idiotas70
Seimo nario internetinės laidos pavadinimas „Pasaulis atvirai su Mindaugu Puidoku“. Greta kitų kalbų čia rodomas neva Trečiojo pasaulinio karo planas. Seime kolegos šokiruoti ir prašo Seimo etikos sargų ištirti Minda...
-
G. Nausėda apie Kėdainių tilto griūtį: įvertino būklę patenkinamai, bet tiltas manė kitaip71
Kėdainiuose antradienio rytą įvykusi tilto griūtis parodė, jog kelių ir tiltų priežiūrai skiriama nepakankamai lėšų, sako prezidentas Gitanas Nausėda. ...
-
„Darbiečiai“ dėl narkotikų sulaikytą Druskininkų politiką išmetė iš partijos: gėda ir nesmagu46
Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais. ...
-
Prezidentūra: naikintuvų perdavimo Ukrainai klausimas nėra uždarytas
Nepaisant Jungtinių Valstijų pozicijos, vakarietiškų naikintuvų perdavimas Ukrainai „nėra uždarytas“, sako Lietuvos prezidento patarėjas Kęstutis Budrys. ...
-
Patarėjas: prezidentas palaiko visuotinį šaukimą, o ne „pusiau skustą“ trūkumų taisymą11
Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už visuotinį šaukimą, o ne dalinį tam tikrų trūkumų taisymą, sako šalies vadovo patarėjas. ...