LVŽS pritarė koalicijos sutarčiai: V. Pranckiečiui – nepasitikėjimo procedūra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai pirmadienį patvirtinus valdančiosios koalicijos sutartį, šios partijos deleguotam Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui gresia nepasitikėjimo procedūra.

Kaip žurnalistams Kaune sakė „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis, pirmadienį vykusiame partijos tarybos posėdyje 68 politikai atvirame balsavime pasisakė už koalicijos sutartį, vienas buvo prieš, septyni susilaikė.

„Galime pasakyti, kad tai yra partijos valia, absoliuti praktiškai pagal rezultatus. Atitinkamai pasakytas verdiktas, kad visi partijos nariai turi vykdyti sutartį“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Prieš kelias savaites keturių partijoje pasirašytoje koalicijos sutartyje numatyta, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“, tačiau V. Pranckietis raginimą trauktis iš pareigų vadina R. Karbauskio kerštu ir tiki, jog gali atlaikyti nepasitikėjimo balsavimą Seime.

„Nemanau kad dabar jau Seimo pirmininkas bedrįs aiškinti, kad tai yra Ramūno Karbauskio kerštas. Tai buvo frakcijos sprendimai, dabar yra partijos sprendimai. (...) Tai bus ignoravimas partijos valios ir atitinkamai partija kituose posėdžiuose priiminės sprendimus“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Nemanau kad dabar jau Seimo pirmininkas bedrįs aiškinti, kad tai yra Ramūno Karbauskio kerštas. Tai buvo frakcijos sprendimai, dabar yra partijos sprendimai.

R. Karbauskis sako, kad po partijos balsavimo bus inicijuota nepasitikėjimo procedūra V. Pranckiečiu bei žada konsultuotis su koalicijos partneriais, ar nepasitikėjimą inicijuoti dar iki rudens sesijos.

„Neišvengiamai. Jei ši koalicija gyvuos, tai neišvengiamai bus padaryta“, – sakė jis, paklaustas, ar bus inicijuota nepasitikėjimo procedūra Seimo vadovu.

„Jeigu Seimo pirmininkas V. Pranckietis mano, kad jis gali nesilaikyti nei partijos, nei frakcijos sprendimų, tai jau jo asmeninis sprendimas“ , – pridūrė „valstiečių“ lyderis.

Jis taip pat sakė, kad partijos etikos komisija nagrinės klausimą dėl V. Pranckiečio narystės partijoje.

„Pirmiausiai tą klausimą nagrinės partijos etikos komisija ir tada aš manau bus siūlomi sprendimai partijai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Savo ruožtu V. Pranckietis sakė neabejojantis, kad išliks poste bei tikėjosi išlaikyti darbingus santykius su „valstiečiais“ sakydamas, kad turėjo „ir daug sudėtingesnių situacijų gyvenime“.

„Niekas man pretenzijų dėl darbo neišreiškė, kad reikėtų ką nors keisti“, – teigė jis.

R. Karbauskis abejojo galimybe bendradarbiauti su V. Pranckečiu, kuris, anot jo, atsisako „vykdyti tai, kas pasirašyta koalicinėje sutartyje“.

V. Pranckietis sakė nesvarstantis trauktis iš partijos.

„Aš esu su „valstiečiais“, o ar „valstiečiai“ yra su manimi, jie gali pareikšti tą nuomonę“, – sakė jis.

Vis dėlto jis pripažino, kad esama situacija jam nėra maloni.

„Jaučiuosi kaip mokinys, pastatytas prieš klasę, nelabai paruošęs pamokų: niekas man pretenzijų dėl darbo neturi, bet vis tiek turėtumei ką nors keisti“, – kalbėjo V. Pranckietis.NAUJAUSI KOMENTARAI

V.L

V.L portretas
Nusivyliau pranskieciu.Manau toks uzsispyrimas nieko gero neduos.Ir is vis jeigu partija niekam nezinoma pilieti iskele i toki lygi tai butu garbinga nors ta kadencija patyleti. Nu o po jos - jau kaip norisi......

Anonimas

Anonimas portretas
suvaikėjo diedukas Pranskietis , susilygino su anūkėliu ,abu labu nori tik kėdučių ,vienam dėl garbės ,kitam dėl senatvės ,pavargo nuo tuščių kalbų , .landsberginių virusas veikia,tu man aš tau , žmonės kraustosi iš proto ,dėl kėdučių .

NA NA

NA NA portretas
per prievarta mielas nebūsi ,jei pranskietis yra suvedžiotas landsberginių ,tai tegu ten ir grįžta ,ten veikia anūkėlio landsbergio kultas ,tegu bando savęs paieškoti landsberginių gaujoje ,,,sėkmės ,kai nieko neturi tai ir nieko nereikia ,
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių