Lošimas be kozirių: kas slypi už STT išpuolio prieš žurnalistus?

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išpuolis prieš žurnalistus – užsienio slaptųjų tarnybų inspiruotas siekis sukompromituoti Europos Tarybai pirmininkaujančią Lietuvą ar tiesiog STT pareigūnų profesionalumo stygius?

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išpuolis prieš žurnalistus – užsienio slaptųjų tarnybų inspiruotas siekis sukompromituoti Europos Tarybai pirmininkaujančią Lietuvą ar tiesiog STT pareigūnų profesionalumo stygius? Valstybės paslapčių paviešinimas ne pirmas atvejis Respublikoje, tačiau pirmąkart taip brutaliai buvo kvočiami ir kratomi savo darbą dirbantys žurnalistai.

Grėsmingi įspėjimai?

Galbūt tai – sutapimas, jog išvakarėse prieš Seimui priimant įstatymo pataisą, kuria siūloma Prezidentei atleisti generalinį prokurorą, jei Seimas nepatvirtina jo ataskaitos, staiga buvo atlikta krata Seimo kanceliarijos darbuotojos Dangiros Malikėnaitės namuose.

Parlamentas minėtą pataisą priėmė kitą rytą po šio akibrokšto. Dar po dviejų valandų į apklausą išvesta ir BNS žurnalistė iš jos darbo vietos Seimo spaudos centre.
Seimo nario Naglio Puteikio manymu, visi šie įvykiai susiję.

"Išvakarėse krata pas kanceliarijos darbuotoją, manau, buvo gąsdinimas Seimui, kad nepriimtume tos pataisos. Kadangi Seimas to nesuprato, jėga buvo pademonstruota dar kartą. Tuo tarsi pabrėžta, kad mes galime priiminėti įstatymus apie žurnalistų apsaugą, kurie turi teisę neatskleisti savo šaltinio, bet turime žinoti, kas valdo valstybę", – mano N.Puteikis.

Seimo narys įsitikinęs, kad praėjusios savaitės įvykiai – kai kurių valdžios struktūrų bandymai parodyti savo galias. Esą tikrai ne atsitiktinumas – krata Seimo kanceliarijos darbuotojos D.Malikėnaitės namuose, žurnalistų apklausos bei kai kurios Seimo įstatymo pataisos.

Pasak N.Puteikio, Seimo darbuotoja, atsakinga už slaptus dokumentus, labai kruopšti moteris ir pas ją naktį daryti kratą – demonstracinis spaudimas Seimui.

"Be to, pažymoje, kurioje rašoma, kad Rusijos portaluose gali pasirodyti mūsų šalies vadovus kompromituojanti informacija, nieko naujo nėra. Juk nuo Kovo 11-osios ta informacija pasirodo periodiškai. Čia jau vien tai to slaptumo absurdiškumas", – pridūrė N.Puteikis.

Veiksmai – lyg Baltarusijoje

Pagal Lietuvos įstatymus, tik tada, kai kyla grėsmė nacionaliniam saugumui ar žmogaus gyvybei, žurnalistai privalo atskleisti savo informacijos šaltinius.

Šiuo atveju jokios grėsmės niekieno gyvybei nebuvo, juo labiau valstybės nesugriaus priešiški straipsniai kaimyninės šalies žiniasklaidoje.

"Žinant, kad žurnalistai turi teisę neatskleisti savo informacijos šaltinio, tokie veiksmai atrodo kaip spaudimas žiniasklaidai: dabar bijokite ir ką nors sužinoję, nedrįskite rašyti. Akivaizdu, kad ne žurnalistai pavogė tą informaciją, kažkas jiems ją perdavė, kažkas, kas turėjo kažkokių tikslų. Manau, kad Lietuvos žurnalistų bendruomenė sugebės reaguoti tinkamai", – įsitikinęs Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Pasak Seimo nario ir žurnalisto Lino Balsio, kai tokie dalykai vyksta demokratinėje valstybėje, NATO ir ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje, tai – didžiulis žingsnis atgal nuo demokratijos.

"Esu pasibaisėjęs esama situacija, kai žurnalistės į apklausą buvo išvesdintos iš savo darbo vietos, paimtos jų turimos laikmenos. Tai – klasikiniai susidorojimo su spauda metodai, kuriuos mes matome kitose kaimyninėse šalyse, tarp jų – nedemokratinėse. Baltarusijos opozicijos žurnalistai ne kartą yra panašiai nukentėję", – teigė L.Balsys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Kremlius, LT prezidentūra ar korupcija valdo mūsų teisėsaugą, kuri savo ruožtu valdo visą Lietuvą? N.P: čia tas pats teisėjas Viederis, kuris paleido mafijozį, nors tas buvo ieškomas Interpolo ir todėl sulaikytas. Mafioziui teisėjas Viederis skyrė juokingą užstatą ir tas pabėgo. Viederiui nuo to nė plaukas nuo galvos nenukrito. Po kiek tokios paslaugos? - štai kokie teisėsaugininkai ir spectarnybininkai valdo Lietuvą, o prezidentūra, dalis politologų ir dalis teisės ekspertų aiškina, kad seimas neturi teisės kontroliuoti teisėsaugos. Parlamentinės kontrolės nebuvimas baigiasi absurdiškais ir neteisėtais prezidentūros kontroliuojamų jėgos struktūrų veiksmais, kuriais tyčia kompromituojama Lietuva: "Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas Gediminas Viederis 2013 m. lapkričio 7 d. nutartimi sankcionavo ir STT agentams leido atlikti kratas bei kompiuterių poėmius."

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
STT panaudojimas prieš žurnalistus- neteisėtas gen.prokuratūros veiksmas: ne STT vadovauja šiam tyrimui, o gen.prokuratūra, gavusi iš VSD prašymą ar nurodymą. STT darbuotojai šiuo konkrečiu atveju neturi pasirinkimo - jie priversti vykdyti prokuroro, paskirto tirti šią bylą, visus nurodymus. Bet ar teisėti šio prokuroro nurodymai? Ar teisėtas STT panaudojimas, juk ši įstaiga įsteigta kyšininkams-pareigūnams gaudymui, o ne žurnalistų persekiojimui. Gen.prokuratūra, VSD ir STT visada įsitikinę, kad naudoti perteklinę jėgą prieš moteris, vaikus, senukus, žurnalistus yra įprasta, teisėta ir todėl teisinga bei garbinga. LT teisėsaugininkai - kaip soldafonai, kuriems Seimas per klaidą suteikė per daug galių ir beveik nusišalino nuo tokių teisėsaugos įstaigų kontrolės. Todėl jose įsivyravo cinikai, bejausmiai, žiaurūs žmonės, kurie persekioja ir gąsdina vaikus, piešiančius kreidelėmis žodį TIE-SOS , norinčias gimdyti namuose mamas ir tam meta milžiniškas pajėgas,iššvaistydami milijonus

tai klaipėdietei

tai klaipėdietei portretas
tikrai gyvename laisvoje Lietuvoje, o jei tau trūksta laisvės, tai jos perteklius yrs rusijoje, gali pasidomėti, juolab, kad Klipėda tiesiog prikimšta ruskių, kurie atsakingai dirba putinui. O šiaip, tai pasakysiu, kad ir žurnalistai turi stengtis nekišti valstybei pagalių ir elgtis padoriai, tuomet nereikės jokiems balsiams isterikuoti. Manau, kad čia nėra jokios pasaulio pabaigos, ir mes turime išmokti nepakibti ant ruskių ar jiems dirbančių metamos meškerės. Jei kažkokie dokumentai yra paslaptis, tai ir tie žurnaliūgos privalo tai suprasti, o ne demonstruoti savo viršenybę prieš įstatymą.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių