LLRA-KŠS kaltina Prezidentūrą nesantaikos kurstymu

Premjerui Sauliui Skverneliui pirmadienį užsiminus, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius yra kritikuojamas tautiniu pagrindu, pastarąjį delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRS-KŠS) teigia, kad Prezidentūra siekia priešiškai nuteikti visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu.

LLRS-KŠS piktinasi, kad, pasak jų, buvo rinkta informacija apie žmones tautybės pagrindu. Kartu, pabrėžia partija, jei informaciją buvo rinkta be teismo sprendimo – tai prieštarauja įstatymams.

"Praeitą savaitę viešojoje erdvėje buvo plačiai aptariama ir komentuojama prezidento Gitano Nausėdos patarėjų gauta pažyma apie neva 20 ministro J. Narkevičiaus įdarbintų lenkų tautybės žmonių. Prezidentūros skleista informacija nepasitvirtino. Tuo tarpu 12 lenkų tautybės asmenys nepriklausantys jokiai partijai buvo įdarbinti ne ministro, o ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų", - rašoma pirmadienio vakarą išplatintame LLRS-KŠS spaudos biuro pranešime.

Prezidentūros skleista informacija nepasitvirtino.

Išplatintoje nuomonėje pabrėžiama, kad Lietuva per amžius garsėjo pagarba valstybę sudarančioms tautinėms bendrijoms, tuo tarpu prezidento patarėjų komanda, pasak jų, neteisėtais veiksmai eskaluoja nesantaikos kurstymą.

"Tenka tik apgailestauti, kad prezidento patarėjų minėti neteisėti veiksmai eskaluoja tautinės nesantaikos kurstymą, diskredituoja Lietuvos valdžios institucijas ir menkina tolerantiškos ir teisinės mūsų Valstybės įvaizdį", - rašoma LLRA-KŠS išplatintame pranešime.

Kartu priduriama, kad Prezidentūros rinkta informacija apie galimai J. Narkevičiaus susisiekimo sektoriuje įdarbintus žmones gali tiesiog būti bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu.

"Toks duomenų rinkimo faktas gali būti traktuojamas kaip nediskriminavimo dėl tautybės principo pažeidimas bei prezidento patarėjų bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu", - teigiama partijos pareiškime.

Kartu LLRA-KŠS priduria, kad, pasak jų, šalies Konstitucijoje draudžiama rinkti informaciją apie asmenį negavus teismo sprendimo.

"Pagal Lietuvos Konstitucijos 22 straipsnį informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą", - rašome pranešime.

Kartu LLRA-KŠS išplatintoje pozicijoje cituojamas Lietuvos Konstitucijos straipsnis, draudžiantis žmogaus teisių varžymą  ir lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Taip pat minimas Europos Sąjungoje galiojantis Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, nustatantis vienodus asmens duomenų apsaugos standartus. 

LLRA- KŠS atkreipia dėmesį, kad pastarajame reglamente suformuluota bendra taisyklė, kad duomenys apie etninę kilmę yra neskelbtini, nes, atsižvelgiant į jų kontekstą, gali kilti didelis pavojus žmogaus teisėms ir laisvėms.

Premjeras pirmadienį Delfi publikuotame interviu teigė, kad prezidento G. Nausėdos pasitikėjimo netekęs susisiekimo ministras J. Narkevičius yra kritikuojamas tautiniu pagrindu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
PREZIDENTE, VYK LAUK NEVEROVIČIŲ , KITAIP BUS ŠIRŠALAS . JIS SĄMONINGAI NORI IŠPROVOKUOTI NESANTAIKĄ .

NA NA

NA NA portretas
specialiai yra išpustas burbulas dėl lenkų ,nesitiki ,kad prezidentui rūpi lenkų suvalgyti kotletai ,ar nutiestas kelias,----------- tuo metu yra skandinama , tildoma byla ,kuri iššaukė ekologinę gamtos katastrofą ,tai totalinio masto ir moralinė žmonių katastrofa ,nes tik godumo stumiami ir valdžios įtakų dalinimosi , landsberginiai ir liberastai nusispjovė ant Lietuvos ir jos žmonių skandino Lietuvą srutose ,ir iškilo grėsmės žmonių sveikatai ir mirčiai ,kodėl prezidentas yra įveliamas į smulkmenas savo patarėjų dėl lenkų ,kai tik lenkų dėka yra stabdomos landsberginių aferos ,,,,,sėkmės ,prezidentui keisti landsberginių pakištus patarėjus ,nes ateis diena ,kai bus suskaičiuoti ir Nausėdos kotletai ,,,,

baisūs laikai atėjo

baisūs laikai atėjo portretas
dabar kiekvienas kenkėjas, nevykėlis, patologinis melagis..... klyks, kad yra lenkas arba transpypt.. ? Nediskriminuokit. Kaip patogu .
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių