Quantcast

Linksmas V. Landsbergio gimtadienis: dainas traukė ir prezidentė, premjerė, Seimo vadovė

  • Teksto dydis:

Spalio 18 d. pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis minėjo 90-ąjį jubiliejų.

Dieną Lietuvos Sąjūdžio vadovą prie jo namų Vilniuje sveikino draugai ir bendražygiai.

Taip pat V. Landsbergis 90-mečio jubiliejų minėjo Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Vyko filmo apie V. Landsbergį „Senis prie jūros“ peržiūros ir susitikimas su autoriumi, atidarytos nuotraukų parodos, skirtos V. Landsbergio jubiliejui.

Vakare į biblioteką susirinkusių svečių linkėjimai V. Landsbergiui skambėjo ne tik posmais, bet ir skambiomis dainomis.

Filmuotomis akimirkomis iš V. Landsbergio gimtadienio šventės feisbuke pasidalijo jo sūnus rašytojas ir režisierius Vytautas V. Landsbergis.

„Na va, tyliai ramiai paminėjom tėvuko gimtadienį, su dainele“, – įspūdžiais ir smagiomis šventės emocijomis dalijosi V. V. Landsbergis.

Na va, tyliai ramiai paminėjom tėvuko gimtadienį, su dainele.

Kartu su grupės „Antis“ lyderiu Algirdu Kaušpėdu dainą „Lietuvos valstybė“ traukė ir į taktą energingai plojo buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nilsen, ministrai Agnė Bilotaitė ir Algirdas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir kiti profesoriaus pasveikinti susirinkę svečiai.

Pasveikinti sukaktuvininko atvyko garsūs Lietuvos politikos, visuomenės, mokslo ir kultūros žmonės, bendraminčiai ir bičiuliai, giminaičiai ir artimieji, anūkai ir proanūkiai. Sveikinimą V. Landsbergiui atsiuntė prezidentas Gitanas Nausėda ir Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama.

Staigmenomis, muzikinėmis ir vaizdo improvizacijomis sukaktuvininką ir svečius stebino džiazo muzikantas, saksofonininkas ir klarnetininkas Petras Vyšniauskas, režisieriaus Valentino Masalskio Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai, A. Kaušpėdas ir grupė „Kandys“.

Specialiai jubiliejui buvo sukurti atvirukai su V. Landsbergio eilėraščiais ir pamąstymais. Vakaro vedėjas A. Kaušpėdas pakvietė pažaisti. Svečiai traukė po atviruką su tekstais, garsiai ir pratęsdami temą, žaidimo forma, fluxus dvasia, išsakė sveikinimus jubiliatui. Buvo pateiktos ir aptartos ir kelios specialios temos: žaidimas, šeima, laisvė, kūryba, Lietuvos valstybė. Per jas mėginta perteikti įvairiapusę V. Landsbergio asmenybę. Skambėjo lietuvių liaudies dainos ir, žinoma, M. K. Čiurlionio muzika.

Vakaro organizatoriai prašė „nerašyti sveikinimo kalbų ir neskinti gėlių, kurios taip greit nuvysta“, o gėlėms numatytas lėšas skirti pagalbai Ukrainai – VšĮ „Mėlyna ir geltona“ (Blue / Yellow).

90-ąjį gimtadienį antradienį šventęs profesorius V. Landsbergis sakė norintis, jog šalyje būtų daugiau geros nuotaikos.

„Ji per dažnai būna surūgusi. Bet ką aš galiu padaryti? Kai pabandau pajuokauti, sako, kad jis iš visų juokiasi. Vis nepataikau. Ištisinės klaidos mano gyvenime. Bet vis tiek aš tikiu ir tikiuosi matyti Lietuvą džiaugsmingą“, – žurnalistams kalbėjo profesorius.

„Aplink visko yra, bet džiaugsmą reikia turėti su savim“, – pridūrė jis.

V. Landsbergis reikšmingai prisidėjo prie Sovietų Sąjungos žlugimo ir buvo aukščiausias šalies pareigūnas Lietuvai paskelbiant nepriklausomybę.

V. Landsbergis 1990-aisiais vadovavo Aukščiausiosios Tarybos sesijai, priėmusiai Kovo 11-osios aktą, kuriuo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Per ateinančius dvejus metus V. Landsbergio vadovaujama Lietuva atlaikė Maskvos spaudimą ir įtvirtino valstybingumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių