- Milena Andrukaitytė, Jūratė Skėrytė, Saulius Jakučionis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) svarstytų galimybę dirbti valdančiojoje koalicijoje, sako partijos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
„Pokalbiai dėl dalyvavimo koalicijoje vyksta nuolat, bet priešrinkiminiu laikotarpiu mes sakėme, kad tam ne laikas, o pasibaigus rinkimams pradėsime rimtesnes konsultacijas ir neatmetame tokios galimybės“, – trečiadienį BNS sakė V. Tomaševskis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį frakcijai nusprendus likti valdančiojoje daugumoje sakė, kad po rinkimų bus siekiama plėsti koaliciją ir pasirašyti sutartis su LLRA-LKŠ bei „Tvarka ir teisingumu“.
„Aš manau, kad kiekviena partija svarstytų, jei yra tokie pasiūlymai. Nesvarsčius negali atsakyt“, – teigė V. Tomaševskis.
Manau, kad diskusija šiuo klausimu bus, bet sprendimų – tikrai ne. Reikia aptarti, verta ar neverta dalyvauti koalicijoje, kokiomis sąlygomis.
Anot jo, partija trečiadienį renkasi į tarybos posėdį aptarti rinkimų rezultatų, tačiau „valstiečiams“ paskelbus apie koalicijos plėtimą gali būti pradėta diskusija ir dėl prisijungimo prie valdančiųjų.
„Šiandien bus tarybos posėdis, bet jame šio klausimo nebuvo numatyta, nes tarybą sušaukėme jau anksčiau, porinkiminę. Manau, kad diskusija šiuo klausimu bus, bet sprendimų – tikrai ne. Reikia aptarti, verta ar neverta dalyvauti koalicijoje, kokiomis sąlygomis“, – sakė partijos vadovas.
„Jei formuot Vyriausybę, tai nėra tikslas pats savaime, o tik priemonė realizuot mūsų programą, kuri stipriai orientuota į socialinį teisingumą“, – kalbėjo LLRA-LKŠ vadovas.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį patvirtino, kad LLRA-KŠS ir „tvarkiečiams“ sutikus dirbti valdančiojoje koalicijoje, jiems būtų siūlomos pozicijos Vyriausybėje.
„Manau, kad dabar, ta liepos 12 gali būti tuo svarbi, kad būtų galima būtų perskirstyti kažkokias tai pozicijas, kad visi taptų atsakingais ir vykdomojoje valdžioje, ne tik Seime. Pasidalinimas vykdomąja valdžia turbūt surištų į koalicinę sutartį“, – trečiadienį Žinių radijui sakė Seimo pirmininkas.
„Jie (ministrų portfeliai – BNS) bus pasiūlyti, kad būtų pasirašoma koalicijos sutartis“, – sakė jis.
Pasak V. Pranckiečio, tai padėtų sutvirtinti šiuo metu gana trapią daugumą. Apie konkrečias ministerijas ir portfelių skaičių, pasak jo, kol kas nebuvo kalbėta.
„Tvarkiečiai“ spręs birželį
Partija „Tvarka ir teisingumas“ dėl galimo dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje spręs ne anksčiau kaip birželio mėnesį, teigia jos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
ELTOS nuotr.
„Manau, kad reikia sulaukti, kas bus šalies prezidentas, kokia šalies prezidento vizija ir ką jis įsivaizduoja Vyriausybėje. Gal birželio pabaigoje ir gali įvykti pirminiai diskusiniai dalykai“, – trečiadienį BNS sakė politikas.
Manau, kad reikia sulaukti, kas bus šalies prezidentas, kokia šalies prezidento vizija ir ką jis įsivaizduoja Vyriausybėje.
„Aš linkęs laukti iki birželio vidurio, tada vyks tarybos posėdis, ir pasitarti su kolegomis“, – pridūrė jis.
Parlamentaro teigimu, pastarųjų poros savaičių „valstiečių“ elgesys „tvarkiečius“ išgąsdino, todėl jie svarstė, ar išvis verta remti tokią daugumą.
Pernai rugsėjį Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija su valdančiąja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijomis pasirašė susitarimą dėl bendro darbo, tačiau tai nebuvo susitarimas dėl koalicijos.
„Po sekmadienio jų pranešimų ir po pirmadienio mūsų štabas svarstė, ar išvis mes galime toliau dirbti, kada pozicijos, nuomonė taip dažnai keičiamos. Dar klausimas, ar mes dalyvausime, ar mes išvis niekur nedalyvausime“, – BNS sakė R. Žemaitaitis.
„Kažkaip iš būsimų koalicijos partnerių norisi solidumo, o tas solidumas per penkias paras pradeda labai staigiai lakstyti“, – pridūrė jis.
Prieš prezidento rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir premjeras Saulius Skvernelis tvirtino, kad pralaimėję prezidento ir Europos Parlamento rinkimus trauksis iš valdžios. Antradienį „valstiečių“ frakcija nutarė likti valdančioje daugumoje.
„Tvarkiečių“ vadovas tvirtino, kad jų sprendimą, ar dalyvauti valdančiojoje koalicijoje pilna apimtimi, lems naujojo šalies prezidento vizija dėl Vyriausybės.
„Manau, kad lemtų prezidentas, kokią viziją jis įsivaizduoja Vyriausybėje, ar Vyriausybę mato su visa dabartinio Ministrų kabineto sudėtimi. Mes asmeniškai tikrai to nematome. Yra keletas ministrų, kurie, neįsivaizduoju, kaip jie gali dirbti ministrais, ar jie yra tinkamos kompetencijos susitvarkyti su savo darbu. Taip pat, ar mes toliau darysime reformas, kurias toliau keis reformas, ar išlaikysime valstybėje stabilumą“, – kalbėjo politikas.
Jis atsisakė įvardyti, kuriuos ministrus reikėtų keisti, tik paminėjo, kad tokių yra keturi – penki.
R. Žemaitaitis pasveikino „valstiečių“ sprendimą nesitraukti iš valdžios.
„Gera naujiena – kaip išgirsti sveikinimo koncertą per televiziją, – sakė jis. – Galiu pasveikinti, kad žmonės ataušo, atvėso, kad suvokė, jog valstybė nėra koks nors asmeninis rinkinys arba asmeninių ambicijų kratinys, kad reikia prisiimti ir galvoti apie valstybę, kad sustabdė tą savo neprotingą sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos arba jame nedalyvauti.“
Apie valdančiosios koalicijos išplėtimą „Tvarka ir teisingumu“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) antradienį po „valstiečių“ frakcijos posėdžio užsiminė jų lyderis Ramūnas Karbauskis.
Premjeras sako, kad derybos nevyksta
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad derybos dėl ministrų portfelių galimiems naujiems koalicijos partneriams kol kas nevyksta.
„Nėra apie tai net kol kas kalbos, nes nėra realių susitarimų, derybų“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.
Šiuo metu „valstiečiai“ yra sudarę koaliciją su Lietuvos socialdemokratų darbo partija.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
I. Šimonytė: mano ir prezidento požiūriai kartais skirtingi, tačiau tai netrukdo
Premjerė Ingrida Šimonytė pripažįsta, kad jos ir prezidento Gitano Nausėdos nuomonės įvairias klausimais neretai išsiskiria. Visgi ministrė pirmininkė pabrėžia, kad santykiams su prezidentu tai nekenkia. ...
-
Lietuvos lenkų rinkimų akcija siūlo nuleisti Seimo rinkimų kartelę1
Lietuvos lenkų rinkimų akcijai–Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA–KŠS) Seime atstovaujantys parlamentarai siūlo sumažinti patekimo į Seimą kartelę partijos kandidatų sąrašui nuo 5 proc. iki 4 proc., o...
-
A. Širinskienę supykdė uždaras Žmogaus teisių komiteto posėdis: tai nenormalu
Seimo Teisės ir teisėtvarkos pirmininko pavaduotoja Seimo narė Agnė Širinskienė dėl vasario 24 d. vykusio Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) posėdžio, kurio darbotvarkės klausimas „Dėl situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezis...
-
Prezidentūra nesutinka su I. Šimonytės siūlymu dėl EVT: diskusija – neadekvati2
Prezidentūra nepritaria premjerės Ingridos Šimonytės trečiadienį išsakytai pozicijai, kad prezidentas ir Vyriausybės vadovas galėtų atstovauti Europos Vadovų Taryboje (EVT) pakaitomis. ...
-
Galutinis teismo sprendimas: Seimo Etikos komisija negalėjo vertinti S. Jakeliūno veiklos
Seimo Etikos ir procedūrų komisija teisėtai atsisakė vertinti buvusio parlamentaro Stasio Jakeliūno pasisakymus apie Lietuvos banką (LB) ir jo vadovą, nes politiką išrinkus į Europos Parlamentą (EP) jo, kaip Seimo nario, įgaliojimai nutrūko,...
-
G. Nausėda dalyvaus EVT sesijoje: vyraus COVID-19 ir Rusijos temos8
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvaus nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos sesijoje, skirtoje aptarti vakcinų tiekimo problematiką ES ir saugumo bei gynybos klausimus. ...
-
Konservatoriai rengia pertvarką: nori naujos Seimo rinkimų sistemos12
Didžiausia valdančioji konservatorių frakcija inicijuoja visų rinkimų sistemų peržiūrą, didžiausią dėmesį skiriant Seimo ir savivaldos rinkimams. ...
-
M. Adomėnas pabrėžė būtinybę pandemijos metu stabdyti dezinformaciją ir propagandą6
Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas trečiadienį dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos nuotoliniame Daugiašališkumo aljanso ministrų susitikime, skirtame naujiems žmogaus teisių apsaugos i&sca...
-
Seimo komiteto vadovas skeptiškai vertina siūlymą braukti prezidento imunitetą sekimui2
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovas konservatorius Stasys Šedbaras skeptiškai vertina siūlymą braukti draudimą šalies vadovui taikyti kriminalinę žvalgybą. ...
-
Su V. Zelenskiu susitikęs G. Landsbergis išreiškė paramą Ukrainai7
Su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu trečiadienį susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė paramą šaliai siekiant taikaus konflikto Donbase sprendimo. ...