E. Macronas Vilniuje susitiko su S. Cichanouskaja

Lietuvoje viešintis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) antradienį Vilniuje susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

Buvusi kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose į susitikimą su Lietuvoje viešinčiu Prancūzijos vadovu atvyko apie pusę devynių ryto, iš įvykio vietos pranešė BNS korespondentas.

Kaip antradienį nurodė S. Cichanouskajos atstovė Ana Krasulina, susitikime su Prancūzijos vadovu bus aptarta pagrindinė tema – galimybė organizuoti derybas dėl naujų Baltarusijos prezidento rinkimų surengimo ir galimo kitų šalių tarpininkavimo, tarp jų – ir Prancūzijos.

„Labai svarbu, kad Europos šalys neliktų abejingos tam, kas vyksta Baltarusijoje. Prancūzija, kaip viena seniausių demokratijų puikiai mus supranta. Todėl rengiuosi priminti ponui Macronui apie mūsų pagrindinį tikslą – naujus laisvus ir skaidrius rinkimus, kurie turėtų įvykti dar šiais metais“, – pranešime cituojama S. Cichanouskaja.

Mūsų požiūris yra labai aiškus nuo pat pradžių – mes nepripažįstame Aliaksandro Lukašenkos Baltarusijos prezidentu.

Lietuvoje viešintis Prancūzijos prezidentas E. Macronas pirmadienį pareiškė sieksiantis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos tarpininkavimo sprendžiant krizę Baltarusijoje.

„Mes pasiūlėme, kad ESBO įsipareigotų, taip pat ir Prancūzija darys viską, ką gali, kad šis tarpininkavimas įvyktų, ir kad mes galėtume judėti į priekį“, – sakė E. Macronas bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda.

Prancūzijos prezidentas sakė, kad tokiam tarpininkavimui neprieštarauja Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, todėl „dabar reikia, kad su tuo sutiktų ir Aliaksandras Lukašenka“.

„Mūsų požiūris yra labai aiškus nuo pat pradžių – mes nepripažįstame Aliaksandro Lukašenkos Baltarusijos prezidentu“, – pridūrė jis.

Prancūzijos prezidentas taip pat išsakė paramą, kad Europos Sąjunga įvestų sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams.

ES palaiko Baltarusijos pilietinę visuomenę

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Prancūzijos prezidento susitikimas su Baltarusijos opozicijos lydere S. Cichanouskaja siunčia labai aiškią žinią – Europa palaiko Baltarusijos pilietinę visuomenę bei opoziciją.

„Pats susitikimo faktas siunčia labai aiškią žinią bei paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, paramą opozicijai. Macrono pareiškimas, kad Lukašenka turi trauktis – taip pat labai aiški žinia. Tai rodo labai aiškią poziciją, manau, kad ši tema bus gvildenama šiandien“, – LRT radijui sakė L. Linkevičius.

Anot jo, susitikimas buvo inicijuotas iš S. Cichanouskajos pusės, ir ji E. Macrono prašys tarpininko vaidmens.

„Lietuvos vaidmens nėra. Mes suteikiame saugumą. Opozicija ir Sviatlana Cichanouskaja veikia autonomiškai su savo patarėjais ir Koordinacinės tarybos nariais, kurių taip pat jau nėra Baltarusijoje. (...) Lietuvos vaidmens čia nėra. Susitikimas turėtų įvykti privačiai. S. Cichanouskaja Prancūzijos prašys tarpininkavimo“, – teigė ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, šią savaitę sankcijas Baltarusijai turėtų paskelbti Kanada, JAV bei Didžioji Britanija.

„Aiški, tarptautinė pozicija yra labai svarbi. Šiomis dienomis turi būti paskelbtos sankcijos iš Kanados ir Jungtinės Karalystės, JAV. Taigi procesas juda ne tik Europoje, bet ir pasaulyje“, – teigė jis.

Prancūzijos prezidentas antradienį vizito Lietuvoje metu susitiks su Baltarusijos opozicijos lydere S. Cichanouskaja.

S. Cichanouskaja, į Lietuvą pasitraukusi po ginčijamų prezidento rinkimų, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad paprašė šio susitikimo ir paragino E. Macroną tarpininkauti sprendžiant Baltarusijoje kilusią politinę krizę.

Aiški, tarptautinė pozicija yra labai svarbi.

„Protestai nesustos“, – interviu sakė 38-erių opozicijos lyderė, pridurdama, kad Baltarusijai „labai reikia“ vyriausybės ir opozicijos dialogo, kad būtų galima užkirsti kelią kraujo praliejimui.

E. Macrono biuras patvirtino, kad prezidentas antradienį susitiks su S. Cichanouskaja jam pirmadienį atvykus dviejų dienų vizito į Lietuvą. Prancūzijos prezidentas bus aukščiausio lygio politikas, su kokiu S. Cichanouskajai yra tekę susitikti.

Interviu Baltarusijos opozicionierė taip pat sakė, kad E. Macronas galėtų paraginti į dialogą įsitraukti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, laikomą svarbiausiu tariamo Baltarusijos lyderio A. Lukašenkos sąjungininku.

Prieš atvykimą į Lietuvą E. Macronas sakė, kad yra akivaizdu, jog A. Lukašenka „turi pasitraukti“. Jis pridūrė esąs sužavėtas protestuotojų drąsa – jie sekmadienį jau 50 dieną iš eilės rengė prieš A. Lukašenką nukreiptas demonstracijas.

S. Cichanouskaja, kurios vyras vis dar yra kalėjime, pirmadienį taip pat paragino ES įvesti sankcijų verslams, remiantiems A. Lukašenkos valdžią. Tačiau ji pabrėžė, kad bendrų ekonominių sankcijų įvesti nereikėtų, nes jos paveiktų „paprastus žmones“.NAUJAUSI KOMENTARAI

deinis

deinis portretas
Išeitų kad Makronas atvažiavo į Vilnių susitikti su Cixanovskaja ,bet rašė kad stabilizuoti padėti Belatusijoje ,tad kodėl jis neužėjo pas Lukašenką ,tą moteriškaitę palaiko tik puišeliai /latviškai/ ir kelios pasamdytos moteriškaitės ir neduok DIEVE atsitiktu kaip pas mus ,sugiautų fabrikus ,kolxozus ,kiek būtų prašančių sriubos lekštės

Polit.

Polit. portretas
Tikrai kad Macronas išpildys Ukrainos mafijos norus,keista. Nemanau .

Anonimas

Anonimas portretas
Manau Lukašenka paprasčiausiai nekreips dėmesio į tą kvailą varliaėdį ir jo pliurpalus. Apie Lietuvos "valdžią" nėra net ko kalbėti. Tokius pas vadindavo šiknalaižiais.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių