Lietuva įteikė notą Baltarusijai dėl pasikartojančių sienos pažeidimo atvejų

Lietuvos užsienio reikalų ministerija įteikė notą Baltarusijai dėl pasikartojančių valstybės sienos pažeidimo atvejų.

Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė trečiadienį iškvietusi Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovą ir jam įteikusi diplomatinę notą, reikšdama griežtą protestą dėl minėtų pasikartojančių sienos pažeidimų.

Nota įteikta dėl spalio 18 dieną Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos veikimo teritorijoje, Druskininkų savivaldybėje, užfiksuoto Lietuvos valstybės sienos pažeidimo, kai Baltarusijos pasienio tarnybos pareigūnas priėjo prie Lietuvos valstybės sieną žyminčio valstybės sienos ženklo.

URM reikalauja, kad Baltarusija kuo skubiau pateiktų paaiškinimą dėl įvykusio incidento ir imtųsi visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų.

„URM reikalauja, kad Baltarusija kuo skubiau pateiktų paaiškinimą dėl įvykusio incidento ir imtųsi visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų“, – teigiama ministerijos pranešime.

Susitikimo metu taip pat pasmerkti Baltarusijos režimo veiksmai dėl organizuoto neteisėtos migracijos srauto iš Baltarusijos teritorijos, besitęsiančių represijų prieš pilietinę visuomenę bei išsakytas raginimas paleisti visus politinius kalinius ir kitus neteisėtai suimtus žmones.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kontora rašo-mes notą ,mums notą.Mes jiems naują prezidente,jie dekingai emigrantų srautą.Paprastas Niutono dėsnis - veiksmas lygus atoveiksmiui.DAR paprasčiau liaudiškai-ką pasėsi tą ir pjausi.TAI ko dabar verkti ko norim tą ir gaunam.GAL būt ne emigrantu bet kašto tai tikrai norėjome.

Dar rimčiau

Dar rimčiau portretas
Kažin ką Lietuva yra įmontavusi į pasienio stulpų apačias, kad baltarusiai jau kelintą kartą prieina itin arti ir fotografuoja būtent stulpų apačias? Žiūr reportažus apie sienos pažeidimus.

Rimtai

Rimtai portretas
Popieriu iteike kas iš to geriau anuka arba svetka atiduodam o dar tautos isdavika pavilioni.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių