Lietuva iškvietė Kinijos ambasadorių dėl sankcijų D. Šakalienei

 • Teksto dydis:

Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienį iškvietė Kinijos ambasadoriui išreikšti protestą dėl sankcijų parlamentarei Dovilei Šakalienei ir kitiems Europos Sąjungos piliečiams.

Pasak URM, Kinijos ambasadorius antradienį iškviestas išreikšti protestą dėl D. Šakalienės bei „Europos Sąjungos institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus“.

„Ambasadoriui priminta, kad vakar Briuselyje vykusioje ES Užsienio reikalų taryboje patvirtintas asmenų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės pagal ES Globalų sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, sąrašas nėra nukreiptas nė prieš vieną šalį“, – teigia ministerija.

URM akcentuoja, kad šiuo sąrašu, remiantis įrodymais, pritaikytos sankcijos „fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems rimtus žmogaus teisių pažeidimus įvairiose šalyse“.

„Ambasadoriui buvo priminta, kad žmogaus teisių apsauga yra ilgalaikis Lietuvos užsienio politikos tikslas ir šios Vyriausybės prioritetas, o Kinija paraginta vietoj atsakomųjų priemonių imtis spręsti žmogaus teisių pažeidimus“, – tvirtinama ministerijos pranešime spaudai.

Kinija paraginta vietoj atsakomųjų priemonių imtis spręsti žmogaus teisių pažeidimus.

Pekinas sankcijas dešimčiai europiečių, tai pat ir D. Šakalienei, įvedė kaip atsaką į Europos Sąjungos sankcijas Kinijos pareigūnams dėl uigūrų mažumos persekiojimo. Juodajame Kinijos sąraše tai pat atsidūrė keli europarlamentarai, Belgijos, Olandijos parlamentų nariai, mokslininkai. Jiems uždrausta atvykti į Kiniją.

Be D. Šakalienės, į juodąjį Kinijos valdžios sąrašą pateko ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje dirbanti Aušra Semaškienė, taip pat jų abiejų sutuoktiniai, dirbantys diplomatinėje tarnyboje.

Tarpparlamentiniam aljansui dėl Kinijos priklausanti socialdemokratė D. Šakalienė teigia, kad šis Pekino žingsnis rodo, kad Kiniją veikia principinga ES pozicija.

ES pareigūnai neseniai sutarė įvesti sankcijas keturiems Kinijos pareigūnams dėl uigūrų persekiojimo.

Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų tiurkiškai kalbančių musulmonų yra kalinami vadinamosiose perauklėjimo stovyklose Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione. Kinija taip pat kaltinama Sindziange naudojanti priverstinį darbą ir vykdanti prievartinę moterų sterilizaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
Tai gera Inia lietuvai jau kinai mato apie sios zmogystos nusikaltimus zmonijai

Edas

Edas portretas
Baigit juokus. Kam šita artistė įdomi? Vienintelį ką moka bėgioti iš vienos partijos į kitą.

Anonimas

Anonimas portretas
O broileriui už nuolatinį lojimą dar sankcijų nepaskelbė ? Manau, greit sulauksim. Šaunuoliai kinai.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių