L. Linkevičius: ES turi padėti represijų aukoms Baltarusijoje

Sankcijų įvedimas tam tikriems Aliaksandro Lukašenkos režimo pareigūnams – per silpna reakcija į įvykius Baltarusijoje, reikia padėti represijų aukoms, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Sankcijų – per mažai. Tie, kurie vykdė nusikaltimus, turi būti persekiojami teisine prasme, turi atsakyti, nes tai yra kriminaliniai nusikaltimai. Taip pat turime padėti žmonėms, kurie kenčia šiandien“, – ketvirtadienį Kaune žurnalistams sakė Linas Linkevičius.

Vakar vėl naudotas smurtas po vadinamosios inauguracijos, panaudotos ašarinės dujos, žmonės buvo sužeisti, tai vyksta ilgiau nei mėnesį. Turime padėti represijų aukoms“, – teigė jis.

Pasak L. Linkevičiaus, tai, kad Europos Sąjungai dėl Kipro veto, nepavyksta patvirtinti sankcijų A. Lukašenkos režimo pareigūnams, pakerta ES įvaizdį ir prestižą.

„Nepakanka tik smerkti ir piktintis, reikia ką nors daugiau padaryti“, – tvirtino ministras.

Sankcijų – per mažai. Tie, kurie vykdė nusikaltimus, turi būti persekiojami teisine prasme, turi atsakyti, nes tai yra kriminaliniai nusikaltimai.

Jis neabejojo, kad Lietuva nepriimtų naujo Baltarusijos ambasadoriaus, jeigu toks būtų paskirtas.

„Net neabejoju, kad nepriimtų. Jeigu jį atsiųstų neveikiantis prezidentas, jis negalėtų turėti jokios teisinės galios. Bet ambasadorius yra paskirtas, šiuo atveju galbūt ne Lietuvai reikėtų tą klausimą užduoti“, – ketvirtadienį sakė L. Linkevičius.

A. Lukašenka trečiadienį prisaikdintas Baltarusijos prezidentu šeštai kadencijai. Ceremonija, apie kurią iš anksto nebuvo skelbta, vyko Nepriklausomybės rūmuose Minske.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais. NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne tik as _--MANAU!

Ne tik as _--MANAU! portretas
manau,kad 85-90% Lietuvos pilieciu YRA pries finansine pagalba betkuriai [turtingesniai]valstybei,; mes ir laukiam finansines ORIOS pagalbos,,MES --tai Lietuvos TAUTIECIAI;;o URM negali barstyti musu turta pagal savo nuoziura,,nusikaltimas pries savus [[[.

Fox

Fox portretas
Padekit sitam begemotui, as ne specialistas.. Bet panasu i sizofrenija !

ooo

ooo portretas
kada sitam zmogeliui kas nors pades?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių