L. Linkevičius apie A. Lukašenkos grasinimus: jis eina „va banque“

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Aliaksandro Lukašenkos grasinimai įvesti sankcijas Lietuvai ir Lenkijai yra natūralus jo elgesys – Baltarusijos autoritarinis vadovas siekia bet kokia kaina išsaugoti savo postą.

„Čia yra tęsinys visų jo kitų grasinimų. Natūralu, kad jis eina va bank, ginasi jam visais suprantamais būdais“, – BNS penktadienį telefonu iš Berlyno sakė ministras.

„Kai kurie jo poelgiai neadekvatūs, bet sunku ką nors čia vertinti, tai natūralus gynybinis elgesys išsilaikyti šioje pozicijoje, nekreipiant dėmesio nei į vidaus situaciją, nei į tarptautinės bendruomenės spaudimą“, – pridūrė jis.

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ penktadienį pranešė, kad A. Lukašenka paskelbė pasiruošimą atsakomosioms sankcijoms, nukreiptoms prieš Lietuvą ir Lenkiją.

„Dabar mes jiems parodysime, kas yra sankcijos“, – A. Lukašenką cituoja valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“.

A. Lukašenkos teigimu, Baltarusija ketina atsisakyti savo produktų eksportui naudoti Lietuvos jūrų uostą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius sako, kad Baltarusijos režimas turėtų įvertinti savo šalies ekonominę padėtį ir priimti logiškus sprendimus.

„Žiūrėsime, kaip tai praktiškai atrodys, nes tokie pareiškimai buvo ne kartą ir ne du. Aš įsivaizduoju, kad jie turi žiūrėti ir savo interesų – šalis ekonomiškai dabar labai sunkioje situacijoje ir jie turėtų žiūrėti, kurie keliai ir būdai savo ekonomiką palaikyti yra labiau priimtini“, – teigė L. Linkevičius.

„Čia reikia suprasti, kad mūsų ekonominis bendradarbiavimas yra viena tų sričių, kurią vadiname pragmatiška – ji pasiteisino abiem pusėms, ne tik Lietuvai. Nebūtų logiškai tai suardyti“, – sakė jis.

Lietuva artimiausiu metu ketina taikyti sankcijas Minsko režimui – asmenims, prisidėjusiems prie rinkimų klastojimo, smurto prie taikius protestuotojus.

Sankcijų sąrašas bus tvirtinamas jį galutinai suderinus su Latvija ir Estija.

Įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams svarsto ir Europos Sąjunga, BNS diplomatinių šaltinių teigimu, sąraše, kurį planuojama tvirtinti rugsėjį, būtų maždaug dvidešimt asmenų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Debilams

Debilams portretas
Klaipėdos kraštui reikia atsijungti nuo parsidavusios Lietuvos -bilnaus pakaks klausytis kiaulės paistalai mes galim turėti savo prezidentą tik ne muzikantą kuris groja pagal dirigentą

kauniete

kauniete portretas
LINKEVIČIAU TAVE TAUTA TURI TEISTI GREIT ŽINOSIM KIEK NUOSTOLIU PRIDAREI LIETUVAI GRYBĖS STATYTINI KOMUNISTU PARTIJOS VEDANTYSIS PARSIDAVĖLI AR NESKAITAI KAIP LIETUVA TAVES NEKENČIA TIKRAI LUKAŠENKA DAUG ŽMONIU PALAIKO O TU SU MAFIJOZO BUKA BOBA GAVAI PINIGĖLIU IŠ ŠTOROŠO IR DAREI PERVERSMA KAIMININĖJE ŠALIJE TAVE TIK SMERKIA LIETUVEI

?

? portretas
Tai palecka šnipas ar ne šnipas
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių