Kreipėsi į ministeriją: klausia, ar per Lietuvą negabenami Rusijos iš Ukrainos pavogti grūdai

  • Teksto dydis:

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Domas Griškevičius ir Tomas Tomilinas, pasirodžius informacijai, kad galimai tranzitu per Lietuvą į Kaliningradą yra gabenami Rusijos iš Ukrainos pavogti grūdai, kreipėsi į Susisiekimo ministeriją.

„Lietuvą geležinkeliu pasiekė jau kelios grūdų siuntos iš Ukrainos. Taip padedama ukrainiečiams parduoti dalį sukauptų grūdų, kukurūzų ir aliejaus. Ši pagalba leidžia sumažinti ir bado pasaulyje grėsmę. Tačiau neramina tai, kad, kaip skelbia įvairūs šaltiniai, galbūt šiuo tranzitu per mūsų šalį į Kaliningradą keliauja Rusijos iš Ukrainos pavogti grūdai. Jei tai yra tiesa, mes netiesiogiai prisidedame prie vienos ciniškiausių vagysčių per visą istoriją“, – teigia Seimo narys D. Griškevičius.

Jei tai yra tiesa, mes netiesiogiai prisidedame prie vienos ciniškiausių vagysčių per visą istoriją.

Pasak parlamentaro T. Tomilino, būtina išsiaiškinti, ar tokia informacija yra tiesa, ir jei tai pasitvirtina, reikia imtis visų įmanomų priemonių, kad tai būtų sustabdyta.

„Todėl kreipėmės ne tik į Susisiekimo ministeriją, bet ir į Lietuvos muitinę ir „Lietuvos geležinkelius“, prašydami atsakyti, ar nėra pastebėti žymūs grūdų, trąšų, kitų žemės ūkio produktų pokyčiai juos gabenant geležinkeliais per Lietuvą, ar yra tranzitinio prekių pervežimo iš Baltarusijos ar Rusijos į Kaliningrado teritoriją pasikeitimų, lyginant su ankstesniais laikotarpiais“, – sako T. Tomilinas.

Iki karo pradžios Ukraina buvo viena svarbiausių kviečių gamintojų pasaulyje ir didelė kukurūzų gamintoja. Daugelis šalių yra priklausomos nuo pigių kviečių iš Ukrainos. Grūdai taip pat labai svarbūs teikiant pasaulinę pagalbą maistu. Tačiau Rusijai sukėlus karą Ukrainoje, milijonai tonų maisto įstrigo Ukrainoje. Rusija neleidžia jų saugiai išplukdyti per Ukrainos uostus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nieko tokio

Nieko tokio portretas
Kgb archyvai irgi užslaptinti taip prisidedam prie Lietuvos naikinimo.Bet partyjaTSLDK veda Lietuva žydra rytoju
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių