Konservatoriai ragina kelti sankcijų Rusijai klausimą

Antradienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas spaudos konferencijoje prašė diplomatijos vadovo Lino Linkevičiaus kreiptis į Europos Sąjungos institucijas ir kelti sankcijų klausimą Rusijai nevykdant tarptautinių susitarimų po Gruzijos-Rusijos karo.

Pasak Ž. Pavilionio, tarptautinė bendruomenė nuolaidžiauja Rusijos politikai ir nepriima konkrečių veiksmų šalims neįgyvendinus tarptautinių susitarimų.

„Lygiai prieš dešimt metų Rusijos tankai įvažiavo į Rusijos teritoriją. Nors ir įvyko didelis karas, daug žmonių žuvo, teritorijos Sakartvele yra okupuotos, iki šiol tarptautinė bendruomenė liko nesureagavusi. Nors po konflikto buvo tam tikrų politinių pareiškimų, buvo daromi susitikimai tiek ES ir NATO, bet panašiai po dviejų mėnesių visa tarptautinė bendruomenė, tik vienai Lietuvai protestuojant, iš esmės atleido Rusijai kaltes“, - teigė Ž. Pavilionis. Ž. Pavilionio teigimu, tokia tarptautinės bendruomenės nuolaidžiavimo politika paskatino Rusiją imtis tolesnių veiksmų ir Kryme.

„Buvo atleista karui, kuriam, Vladimiro Putino teigimu, buvo ruošiamasi nuo 2006 metų. Buvo atleisti tie nusikaltimai. Ir tai, aišku, paskatino Rusiją imtis tolesnių žygių“, - sakė spaudos konferencijoje Ž. Pavilionis.

Buvo atleista karui, kuriam, Vladimiro Putino teigimu, buvo ruošiamasi nuo 2006 metų. Buvo atleisti tie nusikaltimai. Ir tai, aišku, paskatino Rusiją imtis tolesnių žygių.

Konservatorių teigimu, jie nori priminti dabartiniam diplomatijos vadovui, viešinčiam Sakartvele, tiek visiems ES vadovams ir tarptautinei bendruomenei, kad net ir priimti tarptautiniai įsipareigojimai, Prancūzijos prezidento Nicolia Sarkozy pasiūlytas šešių punktų taikos planas, kurį pasirašė Rusija, nebuvo įgyvendintas.

Pasak parlamentarų, tarptautinė bendruomenė turi kelti sankcijų klausimą Rusijai neįvykdant tarptautinių susitarimų po Gruzijos-Rusijos karo.

„Su A. Ažubaliu bei L. Kasčiūnu kreipiamės į diplomatijos vadovą, kad jis kreiptųsi į ES institucijas bei į Prancūzijos vadovybę prašydamas įvertinti, kaip konkrečiai per dešimt metų tas N. Sarkozy planas buvo įgyvendintas. Jeigu tarptautinė bendruomenė konstatuos, kad jis yra neįgyvendintas, siūloma kelti atitinkamų sankcijų klausimą Rusijai, nes nusikaltimai negali likti nenubausti“, - teigė Ž. Pavilionis.

Prieš dešimt metų Rusijos ginkluotosios pajėgos įžengė į Gruziją - taip prasidėjo penkias dienas trukęs šimtus karių ir civilių gyvybių nusinešęs karas.

Po 2003 metų įvykusios Rožių revoliucijos šalies prezidentu tapo provakarietiškas Michailas Saakašvilis, Rusijai nepatiko, kai jis Vakarų bendruomenei rodė iniciatyvą įstoti į NATO.

Karas kilo 2008-ųjų rugpjūčio 8-ąją, visam pasauliui stebint olimpinių žaidynių atidarymo Pekine ceremoniją. Išvakarėse Gruzija pamėgino ginklu susigrąžinti Pietų Osetijos kontrolę, į tai rusai sureagavo greitai: išsiuntė tankus, karius ir naikintuvus, kurie per kelias dienas sutriuškino gruzinų pajėgas. Tai buvo pirmoji Rusijos karinė intervencija į kaimyninę šalį po Sovietų Sąjungos žlugimo.

Pirmadienį Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas teigė, kad Sakartvelo priėmimas į NATO išprovokuotų didelį konfliktą. Du Rusijos kontroliuojamus Gruzijos regionus Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę pripažino Nikaragva, Sirija, Venesuela, Vanuatu ir Nauru.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jūratė

Jūratė portretas
Su tuo Sakartvelu, tai lietuviai elgiasi kaip su ES konstitucija. Patvirtino, kurios nebuvo ir nėra. Patys gruzinai visur save pristato kaip Džordžija (vakarams), ir Gruzija ne angakalbiams. O mes Sakartvelas. . Šis vardas naudojamas etnografijoje. Nereikia bėgti prieš traukinį.

Kęstas

Kęstas portretas
"Balandžio 29 d. Vašingtone vykusiame pokalbyje JAV užsienio reikalų ministerijos politinio planavimo vadovo Kirono Skinnerio požiūris į dabartinį ideologinį konfliktą su Kinija buvo nuoširdžiai išdėstytas. „Tai kova su tikrai skirtinga civilizacija ir kitokia ideologija, o Jungtinės Valstijos to dar neturėjo“, - sakė ji. „Sovietų Sąjunga - ir su ta konkurencija tam tikra prasme buvo kova Vakarų šeimoje“. Ji sakė: „Tai pirmas kartas, kai dėl Kinijos turėsime didelį galios konkurentą, kuris nėra baltosios rasės“. Tai Kinijoje neliko nepastebėta. Šį pavasarį, didėjant prekybos įtampai, Kinijos valstybinė televizija pradėjo rodyti senus Korėjos karo filmus, vaizduojančius Amerikos agresiją. Laikraščiai Kinijoje surengė karo temos redakcinių straipsnių bangą." Išeina, kad barniai su rusais yra barniai vienoje šeimoje, kur mes suprantame vieni kitus. Barniai su kinais yra žymiai pavojingesni. (Apie mokslą-studijas-ekonomiką.)

Rinkėja

Rinkėja portretas
Eilinė fikcija. ES turi kelti sankcijų Rusijai sąlygas....Lietuva gali tik prisidėti..... Tegul geriau žodis po žodžio, veiksmas po veiksmo prisideda, kad toji ES galų gale pasmerktų bolševizmą, stalinizmą kaip nusikalstamas ideologijas....Tai būtų nauda. Kas iš tų plepalų?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių