Koalicijos partneriai nesutaria dėl vaiko pinigų

Valdančiajai koalicijai priklausantys „socialdarbiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija priešinasi Vyriausybės planams mažiau didinti vaiko pinigus, koalicijos atstovai kol kas skeptiškai vertina ir prezidento mokestinius siūlymus perskirstant pinigus skurdo mažinimui.

Trečiadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, kad Finansų ministerijai siūlant kitąmet didinti universalią vaiko išmoką iki 60 eurų, t. y. dešimčia eurų mažiau, nei žadėta, dėl šių dydžių dar vyks diskusijos.

Reikalauja didinti iki 70 eurų

„Sprendimo jokio nėra, turime koalicinę sutartį, Vyriausybė pateiks siūlymus, bus šnekamasi, derimasi, manau, sprendimas bus pats geriausias“, – sakė R. Karbauskis.

„Socialdarbiečių“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) atstovai sako nepritarsiantys siūlymui didinti išmokas tik iki 60 eurų.

„Turi būti 70 eurų (universali išmoka – BNS) ir 30 eurų (papildoma išmoka neįgaliems ir daugiavaikių šeimų vaikams – BNS), kaip yra sutarta. Šiuo metu Finansų ministerijos, matyt, žemesnės grandies valdininkai šiek tiek gudrauja (...). Net jei reikės kur nors sumažinti, tikrai nebus mažinami vaiko pinigai, nes tai yra viena iš pagrindinių pozicijų, dėl ko koalicija apskritai sutaria“, – teigė „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas.

Jam pritarė ir LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis.

Net jei reikės kur nors sumažinti, tikrai nebus mažinami vaiko pinigai, nes tai yra viena iš pagrindinių pozicijų, dėl ko koalicija apskritai sutaria.

„Aišku, nesutiksime su finansų ministru ir sieksime, kad nuo 2020 metų būtų 70 eurų už kiekvieną vaiką visoms šeimoms ir 100 eurų neįgaliesiems, daugiavaikėms, socialiai remiamoms šeimoms. Manau, tai įmanoma pasiekti ir čia nebus jokių problemų“, – tvirtino politikas.

Vyriausybė praėjusią savaitę nusprendė siūlyti kitąmet vaiko pinigus didinti nuo 50 iki 60, o ne iki 70 eurų, kaip planuota anksčiau, tačiau sparčiai kelti išmokas nepasiturinčioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Joms papildomai už vaiką žadama pridėti 40 eurų.

G. Kirkilas skeptiškai vertino ir prezidento Gitano Nausėdos siūlymus surinkti lėšų skurdui mažinti per mokestinius pakeitimus. Anot jo, lengvatų dyzelinui karpymo nepalaikys ir „valstiečiai“.

„Tai gerokai suerzintų mūsų didžiausio koalicijos partnerio elektorato dalį. Nemanau, kad jis yra korektiškas. Manau, jam tikrai nebus pritarta“, – tvirtino G. Kirkilas.

Jis stebėjosi ir G. Nausėdos siūlymu lėtinti neapmokestinamų pajamų dydžio (NPD) kėlimą, sakydamas, kad tai jau yra suplanuota kitų metų biudžeto projekte.

R. Karbauskis priminė, kad lėtinti NPD kėlimą siūlė ir „valstiečiai“, bei patikino, kad klausimas bus svarstomas.

Jis tvirtino negalintis komentuoti idėjos mažinti lengvatas dyzelinui ūkininkams, tuo metu siūlymus labiau apmokestinti pajamas iš individualios veiklos, kapitalo prieaugio bei dividendų, R. Karbauskis vertino kaip galimą smūgį verslui.

„Diskutavome pernai, kai mes darėme sprendimus dėl mokesčių reformos, kad mes iš tikrųjų nesuduotumėme smūgio smulkiam ir vidutiniam verslui tokiais sprendimais. Jei šnekėtumėme apie stambųjį verslą, kad mes jo iš viso iš šalies neišvarytumėme į tas šalis, kur tie mokesčiai mažesni. Tas buvo sakoma Finansų ministerijos“, – sakė „valstiečių“ pirmininkas.

„Manau, kad mokesčių reforma buvo labai gerai apgalvotas sprendimas. Norint ką nors tame keisti, reikėtų labai rimtų argumentų, argumentų išdėstyta kol kas nėra“, – pridūrė R. Karbauskis.

V. Kamblevičius: biudžete trūksta 600 mln. eurų

Valdančiųjų „tvarkiečių“ seniūnas Vytautas Kamblevičius teigė, kad jo frakcija nesipriešins mažesniam vaiko pinigų kėlimui, nes, anot jo, „būtų nekorektiška prievartauti to, kas neįmanoma“, dėl prastų šiųmetinio biudžeto surinkimo rodiklių.

„Faktiškai, ko gero, biudžete bus surinkta mažiau, nei planuota, – 600 milijonų. Faktiškai, situacija nėra gera. Reikia analizuoti, iš kur nesurinkimas. Bet jei tokios prognozės yra matomos... duok, Dieve, jos nepasiteisins“, – dėstė parlamentaras.

Tuo metu V. Tomaševskis sakė, kad prastėjant biudžeto surinkimo rodikliams, lėšų vaiko pinigų kėlimui būtų galima rasti pritarus LLRA-KŠS idėjai 0,4 proc. apmokestinti bankų aktyvus, į biudžetą būtų galima papildomai surinkti apie 100 mln. eurų.

Jis taip pat kol kas nevertino G. Nausėdos mokestinių idėjų, tik pabrėžė, kad koalicija palaiko kryptį „mažinti socialinę atskirtį ir didinti žmonių pajamas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Kad tie pažadai ir liks tik popieriuje,o nebus didinami vaikų pinigai.Užsprinkit jūs rūpūžės turėdami milijonus kuriuos pavogėte iš mūsų.Kad jus ištiktu toks gyvenimas skurdus,kaip mes gyvename dabar.Melagių,vagių šaika

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl Lietuvą valdo oligarchai Mockus su Numavičium? "Turime paklausti, kodėl vyriausybės atrodo nefunkcionalios ir kodėl politikai nesiima veiksmų. Iš dalies atsakoma, kad standartiniai kapitalistinės sėkmės rodikliai, paprastai mokomi verslo mokyklose, pavyzdžiui, aukštos akcijų kainos, gali sukurti paskatas susilpninti vyriausybes ar apeiti jas. Pvz., siekdami verslo tikslų, vadovai gali padaryti viską, kad išvengtų mokesčių, privilioti pajėgius asmenis iš viešojo sektoriaus ir lobizuoti dideles subsidijas." Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Tiesa

Tiesa portretas
Kirkilas niekuomet nebuvo uz pensiju didinimo , svarbiausia uzimti premjero posta.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių