Kinija atšaukia konsultacijoms ambasadorių Vilniuje

Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu antradienį konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje, ji taip pat ragina atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine.

Kinijos Užsienio reikalų ministerija teigia, kad tokį sprendimą paskatino siekis Lietuvoje atidaryti Taivano atstovybę.

„Neseniai Lietuvos valdžia, negerbdama kartotinių Kinijos pareiškimų dėl galimų pasekmių, paskelbė apie sprendimą leisti Taivanui savo vardu atidaryti „atstovybę“. Sprendimas įžūliai pažeidžia Lietuvos ir Kinijos komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo ir kenkia Kinijos suverenitetui bei teritoriniam vientisumui“, – rašoma pranešime.

„Kinijos valdžia reiškia kategoriškai nepritarianti tokiam žingsniui. Kinija nusprendė atšaukti ambasadorių Lietuvoje ir reikalauja Lietuvos valdžios atšaukti savo ambasadorių Kinijoje“, – teigiama jame.

Kinija taip pat įspėja Lietuvą, kad „Kinijos Liaudies Respublika yra vienintelė teisėta valdžia, reprezentuojanti visą Kiniją“, todėl ji ragina Lietuvą atšaukti „neteisingą sprendimą“ bei imtis priemonių „žalai ištaisyti“.

Kinija nusprendė atšaukti ambasadorių Lietuvoje ir reikalauja Lietuvos valdžios atšaukti savo ambasadorių Kinijoje.

Be kita ko, Kinija įspėja ir Taivaną , kad „Taivano nepriklausomybė“ yra aklavietė ir bet koks separatistinės veiklos bandymas tarptautinėje arenoje yra pasmerktas“.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) informavo sprendimą dėl Kinijos ambasadoriaus Lietuvoje atšaukimo gavusi antradienį, tuo pačiu Lietuvai pasiūlyta atšaukti ambasadorių Pekine.

„Lietuvos Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl tokio Kinijos žingsnio ir dar kartą pabrėžia, kad, gerbdama vienos Kinijos principą, yra nusiteikusi plėtoti abipusiai naudingus ryšius su Taivanu, kaip ir daugelis kitų Europos Sąjungos ir pasaulio valstybių“, – teigiama URM pranešime.

Lietuva turi teisę užmegzti ekonominius ryšius su Taivanu

Lietuva turi teisę užmegzti ekonominius santykius su Taivanu, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į Kinijos sprendimą konsultacijoms atšaukti ambasadorių Vilniuje.

„Apgailestaujame dėl tokio Kinijos sprendimo. Esu įsitikinęs, kad Lietuva turi teisę užmegzti ekonominius ryšius tiek su Taivanu, tiek su kitomis regiono valstybėmis“, – žurnalistams antradienį Seime sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu antradienį konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje, ji taip pat paragino atšaukti atstovą Pekine.

Apgailestaujame dėl tokio Kinijos sprendimo. Esu įsitikinęs, kad Lietuva turi teisę užmegzti ekonominius ryšius tiek su Taivanu, tiek su kitomis regiono valstybėmis.

G. Landsbergio teigimu, Lietuva „diversifikuoja savo požiūrį į Indijos ir Ramiojo vandenyno regioną“.

Jis pabrėžė, kad pernai įsteigta ambasada Australijoje, šį rudenį ji turėtų atsirasti ir Pietų Korėjoje, o kitais metais – Singapūre.

„Tą ketiname daryti toliau“, – kalbėjo ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo, kad šalis laikėsi, laikosi ir laikysis vienos Kinijos politikos.

Paklaustas, ar Vilnius taip pat atšauks ambasadorių Pekine, G. Landsbergis sakė, kad apie tai šiuo metu yra svarstoma.

„Svarstysime, pranešime“, – teigė jis.

Taivanas prieš kelias savaites pranešė apie atskirai nuo Kinijos Lietuvoje steigiamą atstovybę, kuri turėtų pradėti veikti dar šią vasarą. Lietuva taip pat turėtų atidaryti prekybos atstovybę Taivane.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija anksčiau yra teigusi, kad Lietuva suinteresuota plėsti bendradarbiavimą su Taivanu įvairiose srityse, didžiausią dėmesį skiriant ekonominių ryšių plėtojimui ir kultūriniams mainams.

Tuo metu Taivano valdžios atstovai yra įvardinę Lietuvą kaip gerą šalies partnerę.

Maždaug 23 mln. gyventojų turintį Taivaną, oficialiai vadinamą Kinijos Respublika, kaip šalį pripažįsta tik 15 kitų valstybių. Lietuvos tarp jų nėra.

Kinija siekia izoliuoti Taibėjų pasaulinėje arenoje ir vengia bet kokiu atveju vartoti žodį „Taivanas“, kad tai nesuteiktų salai tarptautinio legitimumo.

Tačiau Taivanas faktiškai palaiko diplomatinius santykius su dešimtimis valstybių per savo Taibėjaus atstovybes.

Lietuva pastaruoju metu taip pat dovanojo Taivanui vakcinos nuo COVID-19, tai sulaukė teigiamos reakcijos iš vietos gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
taiva nis tai jav fortpostas azijos pasoneje po bidoveliava po viso to liksim ubagynu nors jau. tokie 30m =====

Napoleonas Broileris

Napoleonas Broileris portretas
Sankcijų Kinijai, daugiau sankcijų!!!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių