KGB ir Komunistų partijos archyvuose – dokumentai apie visus penkis Lietuvos prezidentus

KGB ir Komunistų partijos archyvuose yra dokumentai apie visus penkis atkurtos Lietuvos prezidentus, penktadienį paskelbė LNK Žinios.

KGB stebėjo ir JAV gyvenusį Valdą Adamkų, jis tik dabar sužinojo, kad jį KGB stebėjo devintajame dešimtmetyje.

„Ačiū labai, bus įdomu tikrai, tai yra pirmas kartas, kai aš girdžiu, kad iš viso toks dalykas vyko, nes aš asmeniškai neturėjau jokių įrodymų ar nujautimo, kad esu sekamas ar renkama medžiaga apie mane“, – susitikęs su LNK žurnalistu sakė V. Adamkus.

KGB archyve V. Adamkus minimas ne atskiroje byloje, o specialiame fonde, kuriame daug KGB dominusių išeivių. Surinkti Amerikos lietuvių straipsniai apie V. Adamkaus JAV, kai jis vadovavo vienam iš dešimties amerikiečių aplinkosaugos departamentų. KGB surinktuose straipsniuose V. Adamkus vadinamas svarbiausiame amerikiečių poste esančiu lietuviu, aprašyti V. Adamkaus susitikimai su kitais lietuvių išeiviais.

Aš asmeniškai neturėjau jokių įrodymų ar nujautimo, kad esu sekamas ar renkama medžiaga apie mane.

Kai V. Adamkus 1972 metais pirmą kartą po emigracijos apsilankė Vilniuje jis pastebėjo, kad aplink jį agentai, jis jautėsi sekamas ir kontroliuojamas.

KGB archyve yra ir pašalintojo prezidento Rolando Pakso kortelė – R. Paksas prašė ir gavo leidimą 1990-ųjų vasarį išvykti į Vokietiją, nurodė, kad prieš tai užsienyje buvo 1989 metais, tada lankėsi Suomijoje.

Komunistų partijos archyve pasiekiama byla ir apie prezidentą Algirdą Brazauską,  1959 metais jis prašė priimti į komunistų narių eiles, A. Brazauskas pasižadėjo būti aktyviu komunizmo statytoju, parašė savo autobiografiją, surinko rekomendacijas.

Pasak LNK, iš prezidentų storiausia Dalios Grybauskaitės byla Komunistų partijos archyve: ji apibūdinama kaip principinga, aukštos moralės, siekia tikslo. G. Grybauskaitė kandidatuodama į prezidentus nurodė, kad buvo Komunistų partijos narė.

Prezidentūra praėjusią savaitę patvirtino, kad G. Nausėda 1988 metų gegužę įstojo į Komunistų partiją. Šiam faktui iškilus viešumon, prezidentas tai pavadino jaunystės klaida, jo paviešinimą dabar siejo su politine konkurencija ir kitąmet vyksiančiais prezidento rinkimais.

G. Nausėda ketvirtadienį pakartojo nekalbėjęs su KGB pareigūnais dėl stažuotės Vokietijoje sovietmečio pabaigoje bei paviešino dokumentus, susijusius su minėtomis studijomis užsienyje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

KGB-tas AMERIKONAS -buvęs Lietuvos prezidentas,

KGB-tas AMERIKONAS -buvęs Lietuvos prezidentas, portretas
" nežino" jog ,jam prezidentaujant , JANKIAI Lietuvoje pastatė žmonių KANKINIMO kalėjimą --tai a t v i r a s nusikalstamas Lietuvos gyventojų k v a i l i n i m a s , o esami KGB-tai Lietuvoje ir būdami valdžioje , vieningai slepia šį nusikaltimą , nors JANKIAI pripažino ,jog tokĮ KALĖJIMĄ Lietuvoje pastatė davę milžinišką " honorarą ", o už tokio kalėjimo buvimą, Lietuva gavo milžinišką baudą.--Šio straipsnio gyventojų k o m e n t a r a i parodo , tik dalį įvykdytų nusikaltimų , kuriuos padarė KGB-tai Lietuvoje.

ŠKE \\\\\.../////

ŠKE \\\\\...///// portretas
nepritariu,bet ir neprieštarauju dėl Mažeikių naftos dovanojimo Amerikos žydams,ške.____Ar ne tamstos leksikonas,ške?____Atsimenam,ške.

taip rašo beraštė pensininkė ir ne tik

taip rašo beraštė pensininkė ir ne tik portretas
diedulė važynėjo už jurio amerikėje su almonte nusikaltėli toliau apvaginėti lietuva ir ka Mažeikiu nafta adamkėvičiaus pastovei su amerikės pamiršot lietuvaičiai nu o atvarges kankyklu kūrėjas perduoda estafete tokiai pat KG nusipelniusei
VISI KOMENTARAI 88

Galerijos

Daugiau straipsnių