J. Šiugždinienė nemato pagrindo trauktis: visos išlaidos buvo pagrįstos

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia neketinanti atsistatydinti dėl to, kad paėmė išmokas už darbą Kauno miesto savivaldybės taryboje.

„Visą laiką sąžiningai atsiskaitau, sąžiningai dirbu ir nesuprantu, kodėl turėčiau atsistatydinti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.

Ministrė tvirtino, kad visos išlaidos buvo pagrįstos ir panaudotos skaidriai.

„Išleidau ten, kur buvo reikalinga atlikti tarybos nario darbą“, – teigė ji.

Konservatorė sakė pritarianti premjerės pozicijai, kad jeigu ministras neskaidriai naudojo lėšas, jis turėtų atsistatydinti.

„Jeigu neskaidriai naudojo lėšas, ministras turėtų atsistatydinti. Aš tikrai naudojau skaidriai“, – pabrėžė J. Šiugždinienė.

Ji sakė, kad ir tapusi Seimo nare, ministre, panaudojo tik mažą dalį parlamentinei veiklai bei reprezentacijai skirtų lėšų.

Visą laiką sąžiningai atsiskaitau, sąžiningai dirbu ir nesuprantu, kodėl turėčiau atsistatydinti.

„Aš, kaip Kauno miesto tarybos narė, per mėnesį išleisdavau 600–700 eurų, už juos visą laiką atsiskaitydavau pagal reglamentą, pagal Kauno miesto savivaldybės nustatytą tvarką. Tikrai sąžiningai visą laiką atsiskaičiau“, – pabrėžė politikė.

Anot jos, šias lėšos buvo skirtos transportui, interneto ryšiui ir pan. Ministrė pripažino šiuo metu negalinti detaliai pagrįsti, kam išleido pinigus, nes pagal Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamentą patirtų išlaidų čekių nereikėjo saugoti ir pateikti.

„Negaliu dabar paaiškinti detaliai, kas buvo prieš dvejus–trejus metus, kur, kokios išlaidos, kokiose eilutėse, tikrai tos informacijos neanalizavau šiandien iš ryto ir nesižiūrėjau. Išleidau ten, kur buvo reikalinga atlikti tarybos nario darbą“, – sakė J. Šiugždinienė.

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Ji tvirtino skaičiavusi faktines patirtas išlaidas.

„Aš skaičiuoju savo išlaidas ir teikiu patvirtinimą, detalizaciją. Taip, kaip ir visi, aš patvirtindavau. (...) Yra taisyklės, kiekvienas tarybos narys atsiskaito pagal išlaidas, pagal reglamentą“, – sakė ji.

„Žinai, kiek išleidi, tiek ir atsiskaitai“, – aiškino politikė.

Vėliau ketvirtadienį politikė teigė, kad pagal Kauno savivaldybės tvarką tarybos nariai kartą per ketvirtį turėdavo užpildyti išlaidų ataskaitą. Jų ministrė teigė nekaupusi.

„Abejoju, ar kas nors iš tarybos narių tų ataskaitos lapų kopijas pas save kaupdavo. Aš, jei per protingą laiką nesulaukdavau pastabų dėl ataskaitos, laikydavau, kad klausimas išspręstas. Visos ataskaitos yra savo laiku atiduotos savivaldybei“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė politikė.

Ji taip pat teigė, kad kadencijos pradžioje nauji tarybos nariai bandė į buhalteriją atnešti čekius, „bet jų nereikėjo“.

„Prieš ketverius metus, kadencijos pradžioj tarybos naujokai patys bandydavome nunešti čekius, bet jų nereikėjo. Todėl jų ir nekaupėme. Tarybos narių buvo prašoma tik pateikti popierinę ataskaitą. Matyt, buhalterija turi savo tvarką, jeigu jiems reikia tik fizinių kopijų. Bet buhalteriai, neabejoju, niekam neišduoda nė cento, jei kažkas padaryta ne pagal tvarką“, – nurodė ministrė.

Visuomenininkas Andrius Tapinas pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J. Šiugždinienė 2019-2020 metais Kauno taryboje paėmė 13,8 tūkst. eurų išmoką.

Dar prieš paskelbiant konkretaus politiko pavardę, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybės narys turės atsistatydinti, jei visuomenininko, „Laisvės TV“ įkūrėjo paskelbta informacija yra tiesa.

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu nuskambėjo keli atvejai dėl galimo savivaldybių tarybų narių manipuliavimo išmokomis už darbą, susijusį su savivaldybės tarybos nario veikla.

Teisėsauga šiuo metu jau aiškinasi aplinkybes dėl kelių savivaldybių tarybų narių išmokų. Tarp jų – Pagėgių, Šilutės, Neringos, Šiaulių, Mažeikių, Kauno miesto bei rajono savivaldybės.

Atliekant tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo Kauno miesto ir rajono savivaldybėse, vertinant tarybos narių išlaidas, prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad šio tyrimo metu bus tiriamas ir J. Šiugždinienės gautų lėšų panaudojimas.

„Siekiant patvirtinti arba paneigti viešojoje erdvėje paskelbtas aplinkybes bei užtikrinant tyrimo visapusiškumą, Kauno apygardos prokuratūra kreipėsi į atsakingas institucijas dėl papildomos informacijos pateikimo“, – nurodoma pranešime.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybių tarybų nariai atlyginimo negauna, tačiau jiems atlyginama už darbo laiką, kai jie eina savivaldybės tarybos nario pareigas.

Taip pat savivaldybės tarybos nariui gali būti skiriama išmoka apmokėti su veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos ir kitoms išlaidoms Ji gali būti skiriama kas mėnesį ir už ją turi būti atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius.

Kiekviena savivaldybė atskirai patvirtina reglamentą, kuriame numato tokios išmokos dydį, atsiskaitymo tvarką ir tinkamomis pripažintinų išlaidų baigtinį sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

O kas čia tokio?

 O kas čia tokio?  portretas
Viskas normalu. Visi normalūs taip gyvena. Idiotai tik sliekų ieško.

p.Šiugždiniene

p.Šiugždiniene portretas
Tikint pačios logika ir pateiktais paaiškinimais apie gautų išmokų teisėtumą, nepagristų jokiais faktiniais įrodymais, aš galiu taip pat teigti, kad aš loterijoje laimėjau milijoną, bet laimingą bilietą iš manęs pavogė asmuo jį pateikęs laimėjimui atsiimti.....tokiu pagrindu loterinos rengėjai man turėtu išmokėti milijoną tikint vien mano žodžiais..

vytautas

vytautas portretas
mano nuomone ,uz tokia finansine atsiskaitymo tvarka pirmiausia reikia bausti mera , o po to jei yra tarybos nario pazeidimai ,bausti tarybos nari
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių