R. Karbauskis piktas: J. Džiugelis siekė iš frakcijos išsivesti 20 narių

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad parlamentaras Justas Džiugelis siekė iš frakcijos išvesti apie 20 narių, o tai ir yra pagrindinė jo šalinimo iš „valstiečių“ gretų priežastis.

„J. Džiugelis kalbėjo su beveik visais frakcijos nariais apie tai, kad reikia frakciją suskaldyti. (...) Daug žmonių gali tai patvirtinti, gal 20 tokių yra, kuriuos kalbino“, – penktadienį BNS sakė R. Karbauskis.

Klausimas dėl J. Džiugelio pašalinimo iš „valstiečių“ frakcijos bus svarstomas pirmadienį.

„Jis iš pradžių man melavo apie tai, kad neva yra sąrašas Seimo narių, kurie yra už frakcijos suskaldymą“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Tada jis pabandė iš tikrųjų surasti sąjungininkų ir nerado nė vieno, nors važiavo per visus ir šnekėjo, kad ta atskira frakcija bus labai įtakinga, ji keis ministrus, turės komitetų pirmininkų postus ir taip toliau“, – pridūrė jis.

„Kaip žmogus gali likti frakcijoje, kai jis darė viską, kad tos frakcijos neliktų?“ – tvirtino politikas.

Kaip žmogus gali likti frakcijoje, kai jis darė viską, kad tos frakcijos neliktų?

Parlamentaras teigė sutinkantis su J. Džiugelio reikalavimu, kad klausimas dėl jo pašalinimo iš frakcijos būtų svarstomas atvirame posėdyje.

J. Džiugelis yra viešai pavadinęs R. Karbauskį patologiniu melagiu, tačiau vėliau atsiprašė ir tvirtino, jog „valstiečių“ lyderis „kartais sako netiesą ir manipuliuoja faktais“.

„Po to, kai esi tokioje desperacijoje, tau niekas nepavyksta ir nerandi jokių sąjungininkų ir esi prisišnekėjęs, tada belieka užpilti ant visų aplinkinių kuo daugiau šiukšlių (...) ir sakyti, kad patologinis melagis yra Karbauskis, nors mūsų frakcijoje visi žino, kad yra atvirkščiai“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Su J. Džiugeliu BNS penktadienį susisiekti nepavyko. Feisbuke politikas rašė, kad siekiant jį pašalinti iš frakcijos „nevengiama ir propagandos bei „fake news“ salvių“.

„Dėkoju už kolegų man išsakomą palaikymą. Džiaugiuosi, kad yra suprantančių, jog Seimo nario teisė viešai išsakyti nuomonę ir balsuoti vadovaujantis sąžine, o ne kokiais nors partiniais-politiniais interesais, yra konstitucinė vertybė, kuri turi būti ginama. Tą nuosekliai darau“, – teigė J. Džiugelis.

Prašo viešo posėdžio

Su „valstiečių“ lyderiu R. Karbauskį apsižodžiavęs parlamentaras J. Džiugelis penktadienį pareiškė nepritariantis galimam pašalinimui iš frakcijos už kritiką.

Seimo narys taip pat raštu kreipėsi į R. Karbauskį, prašydamas pirmadienio frakcijos posėdžio dalį dėl jo pašalinimo padaryti viešą.

„Kalbėjausi su keliais teisininkais – jie vieningai sutaria, kad teisinio pagrindo mane šalinti už išsakytas mintis – nei Seimo statute, nei frakcijos reglamente nėra“, – feisbuke parašė J. Džiugelis.

„Dėkoju už kolegų man išsakomą palaikymą. Džiaugiuosi, kad yra suprantančių, jog Seimo nario teisė viešai išsakyti nuomonę ir balsuoti vadovaujantis sąžine, o ne kokiais nors partiniais-politiniais interesais, yra konstitucinė vertybė, kuri turi būti ginama. Tą nuosekliai darau“, – teigė jis.

Socialiniame tinkle paskelbtame rašte parlamentaras paprašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko ir frakcijos seniūno sudaryti sąlygas dalį frakcijos posėdžio nušviesti žurnalistams.

Pasak jo, „tai leis kiekvienam iš jūsų patiems susidaryti nuomonę apie šią situaciją, įvertinti argumentus ir priimtus sprendimus“.

„Liūdina tai, kad išgirdau įvairių versijų apie savo „nuodėmes“. Bet suprantu, kad, siekiant mane pašalinti, nevengiama ir propagandos bei „fake news“ salvių“, – teigė Seimo narys.

J. Džiugelio pašalinimas iš frakcijos turėtų būti svarstomas pirmadienį.

R. Karbauskis teigia, kad jeigu frakcija J. Džiugelio nepašalintų, jis iš „valstiečių“ gretų Seime pasitrauktų pats.

J. Džiugelis frakcijos lyderį patologiniu melagiu pavadino liepą, tačiau vėliau atsiprašė. R. Karbauskis tvirtino, kad atsiprašymas jo neįtikino.

„Valstiečių“ frakcijoje yra 55 nariai – tai didžiausia politinė grupė šiame Seime.

Skaldo frakciją į stovyklas

Parlamentaro J. Džiugelio šalinimas iš „valstiečių“ gretų Seime skaldo frakciją į kelias stovyklas – tam nepritariančiųjų, pašalinimą remiančiųjų ir dar neapsisprendusiųjų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderį Ramūną Karbauskį patologiniu melagiu pavadinusio J. Džiugelio išmetimo iš frakcijos klausimas bus svarstomas pirmadienį.

Frakcijos narys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad „vienareikšmiai negalime šalinti žmonių, kurie turi kitą nuomonę“.

Parlamentaras teigė, kad sprendimas pašalinti J. Džiugelį gali būti suprastas kaip susidorojimas.

„Nemanau, kad kuriant baimės atmosferą galima sukurti tvarią politinę jėgą“, – BNS penktadienį sakė Seimo narys.

Jis tvirtino besitikintis, jog R. Karbauskis atšauks anksčiau išsakytą ultimatumą dėl savo pasitraukimo iš frakcijos, jeigu ši nuspręstų J. Džiugelio nepašalinti.

„R. Karbauskis (...) pademonstruotų, manau, didelę išmintį ir lyderystę, jeigu sugebėtų frakcijoje vis dėlto išsaugoti žmogų, kuris turi didelį įdirbį toje srityje, kur Seimas apskritai neturėjo didelių kompetencijų – neįgaliųjų, socialinės apsaugos“, – kalbėjo V. Bakas.

Tuo metu Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ A. Širinskienė sako, kad J. Džiugelio vietoje iš frakcijos pasitrauktų pati.

„Sunkiai įsivaizduoju, kaip žmogus gali tokiu atveju likti frakcijoje. Jo vietoje aš pati pasitraukčiau, nes jeigu negerbi žmonių, jeigu tau su jais yra blogai, jeigu juos bandai skaldyti kartais, tai reikėtų pačiam išeiti“, – BNS teigė parlamentarė.

„Tai nebuvo kritika. Tai, ką jis kalbėjo, buvo šmeižtas“, – pridūrė ji.

Pasak Seimo narės, frakcijos nariai turi ir daugiau duomenų apie J. Džiugelio veiksmus, nesuderinamus su jo buvimu „valstiečių“ gretose. A. Širinskienė teigė juos atskleisianti pirmadienį.

Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė sakė pirmiausiai norinti pirmadienį išgirsti paties J. Džiugelio paaiškinimų.

„Būtų išankstinis verdiktas pasakyti, kaip balsuosiu. Aš noriu pirmiausia išgirsti J. Džiugelį“, – teigė „valstietė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Išdavikas

Išdavikas portretas
ir griovėjas šį kart - ant ratukų..:D)

bugis

bugis portretas
adeu dziugeli

Anonimas

Anonimas portretas
Karbauski būtų labai malonu kad pats išeitum,o kad esi melagis tai faktas,o dar ir nesiskaitymas su žmonėmis,jautiesi mafijozu kad visi tave klaisytų,to nebus..Nešk savo užpakalį kuo toliau nuo seimo
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių