Ispanijos užsienio reikalų ministrė Vilniuje susitiko su S. Cichanouskaja

Ispanijos užsienio reikalų ministrė Arancha Gonzalez Laya (Aranča Gonsales Laja) Vilniuje trečiadienį susitiko su  Sviatlana Cichanouskaja, reikšdama palaikymą Baltarusijos demokratijos skatinimui ir kovai už žmogaus teises.

Kaip BNS informavo S. Cichanouskajos biuras, Baltarusijos opozicijos lyderė padėkojo Ispanijos ministrei už „palaikymą ir solidarumą“, taip pat už šalies parlamento priimtą rezoliuciją dėl Baltarusijos, „režimo atžvilgiu įvestas sankcijas ir darbą siekiant išlaikyti Baltarusiją Europos Sąjungos dėmesio centre“.

A. Gonzalez dar prieš susitikimą su S. Cichanouskaja pabrėžė, kad Ispanijai „rūpi žmogaus teisės ir demokratija mūsų kaimyninėse šalyse, ypač kai Baltarusijos žmonės patys masiškai prašo puoselėti demokratiją ir žmogaus teises“.

„Tai – ne geopolitinis klausimas, tai yra pagarbos demokratijai ir žmogaus teisėms Baltarusijoje klausimas (...). Mes palaikysime bet kokias ES priemones, skirtas demokratijai ir žmogaus teisėms Baltarusijoje skatinti“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu sakė ministrė.

Savo ruožtu S. Cichanouskaja pakvietė Ispaniją paremti „tarptautinio tarpininkavimo, kaip taikaus Baltarusijos krizės sprendimo“ iniciatyvą, taip pat palaikyti sankcijas prieš Aliaksandro Lukašenkos režimo atstovus, dalyvavusius klastojant rinkimus ir vykdant represijas, bei prieš jo asmenines „pinigines“.

„Mane džiugina, kad Ispanija užima aiškią ir principingą poziciją dėl Baltarusijos ir nuolat stebi situaciją. Ispanija palaiko baltarusių tautą ir ES, ir tarptautinėse struktūrose. Susitikime su ministre kalbėjome, kaip padėti baltarusiams šiuo metu ir po permainų“, – sakė A. Cichanouskaja.

Po pernai rugpjūčio 9-ąją vykusių ir Baltarusijos opozicijos bei Vakarų nepripažintų rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, šalį kelis mėnesius krėtė masiniai protestai, sulaikyta tūkstančiai protestuotojų, Vakarai įvedė sankcijas režimo atstovams.

A. Lukašenkos oponentai sako, kad rinkimai buvo suklastoti ir tikroji jų nugalėtoja yra politikos naujokė S. Cichanouskaja, kandidatavusi vietoj savo įkalinto vyro. Ji po rinkimų pasitraukė į Lietuvą, Baltarusijos teisėsauga jai yra iškėlusi baudžiamąją bylą dėl terorizmo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Laisvę Katalūnijai ! Šalin fašistinį režimą Ispanijoje ! Kada paleisit politinius kalinius ?

LIETUVOS "LYGIS"...ŽEMIAU PLINTUSO

LIETUVOS "LYGIS"...ŽEMIAU PLINTUSO portretas
Iš "prezidentės" Cichanovskajos jau juokiasi visas pasaulis, o Lietuvos "diplomatai", jeigu juos taip galima vadinti, toliau demonstruoja savo "diplomatijos" lygį. Įdomumo dėlei - Erdoganas, po bandymo padaryti Turkijoje valstybės perversmą, 22 perversmo organizatorius pasodino į kalėjimą "iki gyvos galvos". Ko tyli Lietuvos kiemsargiukai? Varykite gelbėti "vargšus" "nekaltai" nukentėjusius...Ar dantukai per silpni?...Ateityje tą patį sulauks Cichanovskaja ir Ukrainos nacionalistai...Nebus pasigailėta ir jų aktyviems pagalbininkams...

kaunas

kaunas portretas
ir kam ta ispanes retorika? Ar ne taip pat elgiasi Ispanija su savo oponentais???/ kurie nori nepriklausomybes//{panashiai vyksta ir DBRITANIJOJE,,,SU Shkotijos atsiskyrimu....}tushciakalbiai demagogai
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių