„Ignitis“ akcijų skandalas: VTEK tyrimą pradeda dėl G. Norkūno, D. Kreivį palieka ramybėje

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą, ar „Ignitis grupės“ akcijų įsigijęs finansų viceministras Gediminas Norkūnas nepažeidė viešųjų ir privačių interesų, tačiau netirs energetikos ministro Dainiaus Kreivio, su kuriuo susijusios įmonės įsigijo grupės akcijų, elgesio.

Komisija, pasak jos atstovo, tokį sprendimą priėmė trečiadienį.

„Dėl viceministro priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl interesų derinimo įstatymų nuostatų, įpareigojančių vengti interesų konflikto ir nusišalinti, o dėl ministro komisija priėmė sprendimą tyrimo nepradėti, nes papildomai susirinko informaciją, įvertino iš tarnybų gautą informaciją, iš kitų šaltinių ir nenustatė pagrindų galimo interesų derinimo įstatymo pažeidimo“, – BNS ketvirtadienį sakė VTEK Tyrimų skyriaus vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas.

Dėl viceministro priimtas sprendimas pradėti tyrimą dėl interesų derinimo įstatymų nuostatų, įpareigojančių vengti interesų konflikto ir nusišalinti, o dėl ministro komisija priėmė sprendimą tyrimo nepradėti.

Lapkričio pabaigoje į komisiją kreipėsi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Jos vadovė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė anksčiau sakė, jog akcijų nedeklaravę D. Kreivys ir G. Norkūnas sukėlė abejonių dėl HJŲ veiklos skaidrumo.

LRT skelbė, kad tiesiogiai už „Ignitis grupės“ veiklą atsakingas finansų viceministras yra jos akcininkas ir gauna dividendus, tačiau tai jo interesų deklaracijoje neatsispindėjo – jis deklaravo tik akcijų pirkimo faktą 2020 metų spalį, kai ministerijoje dar nedirbo.

Pasak LRT, „Ignitis grupės“ akcijų turi ir su energetikos ministru susijusi įmonė bendrovė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi D. Kreivys, tačiau jis nebuvo šio ryšio deklaravęs.

D. Kreivys anksčiau teigė neketinantis viešai deklaruoti savo ryšių su „Ignitis grupe“, nes ministerija nepriima jokių sprendimų dėl šios grupės veiklos ir nedaro jai jokios įtakos.

Premjerė I. Šimonytė anksčiau teigė nematanti problemų dėl D. Kreivio nedeklaruoto ryšio su „Ignitis grupe“, tačiau ragino palaukti VTEK išvadų.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau sakė žinojusi, jog G. Norkūnas turi „Ignitis grupės“ akcijų, bet dėl to problemų neįžvelgianti.

Prezidentūra tuomet pareiškė, kad tokia žiniasklaidos paviešinta informacija kenkia žmonių pasitikėjimui valstybe.NAUJAUSI KOMENTARAI

HH

HH portretas
Ožys su parlamente pasakė ,bus Lt pe dai,kubilas premjeru būdamas pasakė jei reikės orâ apmokestins,Volexe pasakė eis iki galo,jei Lt asilamis nedaeina neverkslenkite dabar

Jonas

Jonas portretas
Lietuva per maža šalis, kad reikėtų ir galimą būtų elektros , dujų rinką liberalizuoti.Klaida ir ją reikia ištaisyti ,naikinant nepriklausomus tiekėjus.

Pil.

Pil. portretas
Dujų kainos krito iki neregėtų žemumų ,taip rašo internete o Lietuvoje po naujų metų sutikimo jos kyla nežmoniškai aukštai.Kaip suprasti,kada Lietuvoje bus sustabdyta korupciją ir vagystė energetikoje.Kada bus panaikintas privatus akcijų paketas, kuris turėjo būti Lietuvos valstybės.Kodel žmonės buvo privesti pereiti i privatų (nepriklausomą tiekėją Ignitis ir kitus nepriklausomus tiekejus) , kurie naudoja elektros daugiau kaip 1000 kw per metus .Nepasitikim nepriklausomais elektros tiekėjais Ignitis ir kitais.Kodel suklaidinti žmonės negali sugrįžti pas valstybės valdomą elektros tiekėją?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių