I. Šimonytė sureagavo į kritiką: nežinau, kas opozicijos lyderiui neįtiko

Reaguodama į opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio kritiką dėl nevykdomų reformų, premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad jos vadovaujamos Vyriausybės pagrindinis uždavinys iki šiol buvo pandemijos valdymas, o esminiai pokyčiai numatomi rudens sesijoje.

„Nežinau, kas konkrečiai opozicijos lyderiui neįtiko. Man atrodo, kad mes šitą diskusiją jau turėjom, tvirtinant šios sesijos darbų programą. Tiesą sakant, iš karto buvo aišku, kad Vyriausybė (...) nei žadėjo, kad pateiks pavasario sesijoje kažkokias fundamentalias reformas, nei galėjo tą objektyviai padaryti“, – žurnalistams antradienį sakė ministrė pirmininkė.

Pasak jos, pagrindinis Vyriausybės darbas pastaruoju metu buvo koronaviruso pandemijos valdymas.

„Rudens sesijoje tikrai manau, kad diskusijų politiniais klausimais – ar tai būtų Valstybės tarnybos įstatymas, ar mokesčių pakeitimai, ar inovacijų politika – bus pakankamai, opozicija tikrai galės prie to vaisingai prisidėti“, – aiškino premjerė.

Iš karto buvo aišku, kad Vyriausybė (...) nei žadėjo, kad pateiks pavasario sesijoje kažkokias fundamentalias reformas, nei galėjo tą objektyviai padaryti.

Taip I. Šimonytė kalbėjo lankydamasi Aleksandro Barausko pasienio užkardoje, paklausta apie kiek anksčiau išsakytą S. Skvernelio kritiką jos Vyriausybei.

Pastarasis po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda teigė, kad Vyriausybės darbotvarkėje opozicija pasigenda žadėtų reformų, nes šiuo metu joje matomi „kosmetiniai pakeitimai“.

„Tos reformos, kurios buvo žadamos, pokyčiai po pokyčių – jie nevyksta arba vyksta labai keistu būdu, kai nekokybiškas įstatymo projektas kažkoks atsiranda Seime. Vyriausybė ir Seimas turi dirbti savo darbą – negalima prisidengti, kad yra kažkokie kokybės klausimų reikalavimai arba viskas užgožta pandemijos situacijos valdymo. Kasdienis darbas nesustoja“, – kalbėjo buvęs ministras pirmininkas.

Susitikimo metu taip pat kelti klausimai dėl valdančiųjų elgesio su opozicija, darbo karantino laikotarpiu, kur, pasak S. Skvernelio, matoma įvairiausių problemų.

„Atrodo, kad dirbtinai daroma taip, kad opozicijai savo interesams atstovauti būtų kuo sunkiau“, – teigė parlamentaras.

Savo ruožtu I. Šimonytė sakė, kad „kur pažeidžiamos ar nepažeidžiamos opozicijos teisės, reikėtų pagal Seimo statutą vertinti“.

„Tam yra Etikos ir procedūrų komisija, kuri gali, matyt, atsakymus į konkrečius priekaištus konkrečiai ir pateikti“, – komentavo politikė.NAUJAUSI KOMENTARAI

bone

bone portretas
Taigi kudla zadejo, kraipydama papus, kad bus pokyciai po pokyciu ir jokios racijos jus neieskokite. Svarbu kad veikti, o ka - nesvarbu.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių