I. Šimonytė: kyla klausimų, kas R. Pociaus atleidimo istorijoje užsiiminėjo mobingu

Kyla klausimų, kas istorijoje dėl Ričardo Pociaus pašalinimo iš Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovo pareigų iš tiesų užsiiminėjo mobingu, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Ketvirtadienį LRT radijui komentuodama vadovo atleidimo aplinkybes bei tarp jo ir vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės kilusį konfliktą premjerė teigė, jog jai buvo žinoma, kad „kai kurie vadovai, kai kurių institucijų, nežinau, dėl kokių priežasčių – galbūt jiems nepatinka vadovaujančios moterys, galbūt yra dar kažkokių priežasčių – gana keistai elgdavosi kai kurių Vyriausybės narių atžvilgiu“.

„Dabar ponas Pocius kalba apie mobingą, tačiau iš to, kas matėsi ir praėjusią savaitę viešoje erdvėje, tai dar aš labai norėčiau užduoti sau ir kitiems klausimą, kas šitoje situacijoje yra mobinamas, ir jeigu A. Bilotaitė būtų vyras, ar iš tiesių šitoks bendravimas su ja būtų buvęs“, – svarstė premjerė.

Jeigu A. Bilotaitė būtų vyras, ar iš tiesių šitoks bendravimas su ja būtų buvęs?

Ginčai dėl pernai rugpjūtį prie Seimo kilusių riaušių kilo po to, kai R. Pocius paliko pareigas šalių sutarimu ir viešai prabilo apie A. Bilotaitės atsakomybę dėl netinkamo riaušių malšinimo. Pastaroji jį iš pareigų pašalinti pasiūlė dėl netinkamo darbo.

„Faktinė situacija yra tokia, kad ponas R. Pocius parašė prašymą būti atleistas iš darbo šalių susitarimu ir šitas jo prašymas buvo tenkintas. Tuo metu kažkokių diskusijų apie mobingą ar kitus dalykus nebuvo, nors taip, ponui Pociui jau prieš kurį laiką Vyriausybės nutarimu buvo skirta nuobauda ir aš neatmesčiau, kad būtų buvę pagrindo skirti ir daugiau nuobaudų, jeigu šita situacija nebūtų užsibaigusi pono Pociaus atleidimu šalių susitarimu“, – teigė premjerė.

Anot jos, R. Pocius nusprendė situaciją „pateikti kitu būdu“ galbūt galvodamas apie būsimą politinę karjerą ar kažkieno patartas.

I. Šimonytė vėliau žurnalistams taip pat sakė pasigendanti opozicijos konstruktyvumo šiai žeriant kritiką dėl riaušių valdymo, nes policijos vadovui Renatui Požėlai opozicijos atstovai nedavė progos paaiškinti tuometinių pareigūnų veiksmų.

„Kiek žinau, penktadienį generalinis policijos komisaras taip pat bandė klausėjams į tuos klausimus atsakyti, bet jam tokia galimybė nebuvo suteikta pasiūlant nepolitikuoti. Jei kažkas nori kažką išsiaiškinti, tai matyt, kad visiems, kas turi ką paaiškinti, o būtent policijos vadovas ir turi čia ką daugiausiai paaiškinti, tokios galimybės, matyt, kad turėjo būti suteiktos“, – sakė premjerė.

Buvusiam VST vadui prakalbus apie, jo teigimu, netinkamus ministrės sprendimus dėl riaušių malšinimo, Vidaus reikalų ministerija teigė, kad savo pareiškimais buvęs VST vadas bando pridengti savo melagingą informacijos teikimą, nebuvimą darbo vietoje ir nepasiekiamumą. A. Bilotaitė generolo teiginius vadino „liguistais kliedesiais“.

Opozicija kritikuoja ministrę ir žada inicijuoti parlamentinį tyrimą išsiaiškinti situacijai, abiem pusėms apsikeitus kaltinimais. Opozicinė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ kreipėsi ir į Generalinę prokuratūrą prašydami įvertinti, ar A. Bilotaitė ir kiti pareigūnai tinkamai ėjo savo pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Citata:

Citata: portretas
"Jis neleido paversti VST vienos partijos ginkluotu priešakiniu būriu. To visuomet siekė konservatoriai, dabar atitinkamai bandantys pasielgti su Šaulių sąjunga. Kariuomenė, policija ir kitos jėgos struktūros privalo tarnauti Lietuvos žmonėms, o ne vienai partinei struktūrai. Manau, kad ši jo pozicija buvo viena iš atleidimo priežasčių",

baisu

baisu portretas
Verkšlenantis generolas jokios pagarbos nesukelia,o ir čia ginantys jį jau nelabai kas jam pačiam, toks žemas palaikymas.

Baisi partija.......

Baisi partija....... portretas
Čia konservatorių demokratija amerikoniškai.....kas ne su mumis bus sunaikintas....
VISI KOMENTARAI 112

Galerijos

Daugiau straipsnių