I. Šimonytė imasi iniciatyvos burti koaliciją

Konservatorių kandidatė į premjerės pareigas Ingrida Šimonytė sekmadienio vakarą paskelbė, kad imasi iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją su dviem liberalų partijomis, o tapusi Vyriausybės vadove keistų koronaviruso pandemijos valdymo modelį.

„Kol kas atrodo, kad turės daugiau negu pusę balsų“, – sakė I. Šimonytė apie Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) galimą aljansą su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

I. Šimonytė sakė, kad vienas iš pirmųjų jos darbų būtų keisti pandemijos valdymo būdą, kad jame būtų daugiau skaidrumo.

„Pirmiausia, turbūt, reikia keisti patį valdymo būdą, mūsų vertinimu, ir tą ne kartą esame sakę, kad pirmiausia turėtų būti labai aišku, kas su kuo kalbasi, apie ką ir kaip yra priimami sprendimai. To, ko šiandien labiausiai pasigendame – pasigendame ir skaidrumo, ir aiškumo, kas pataria, ar iš vis pataria, kodėl vienus ar kitus patarimus Vyriausybė pasirenka ir kieno žodis šioje situacijoje lemiamas“, – teigė I. Šimonytė.

To, ko šiandien labiausiai pasigendame – pasigendame ir skaidrumo, ir aiškumo, kas pataria, ar iš vis pataria, kodėl vienus ar kitus patarimus Vyriausybė pasirenka ir kieno žodis šioje situacijoje lemiamas.

Vis dėlto rinkimų naktį ji atsisakė detalizuoti galimus sprendimus dėl karantino skelbimo ir akcentavo, jog dėl to būtina tartis su specialistais.

I. Šimonytė sako, kad Laisvės partijos siekiai įteisinti tos pačios lyties partnerystę ir lengvųjų narkotikų dekriminalizavimą nebūtų įtraukiami į bendrą programą dėl skirtingų partijų nuostatų, bet būtų bandoma rasti „kitokį formatą, negu Vyriausybės programa“, tęsiant diskusijas Seime.

Dėl paramos kalbėsis su socialdemokratais

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad nemato poreikio įtraukti kitas partijas į koaliciją, tačiau žada kalbėtis su opoziciniais socialdemokratais dėl jų siūlymų mainais už paramą kai kuriais klausimais.

„Kalbėtis aš tikrai matau poreikį, galimybę ir neatmesiu, kad mes tą darysime tiek įtraukiant ir tų partijų, kurios, galbūt, neformuos Vyriausybės, darbus į programą, jeigu jie yra suderinami – su ta pačia Socialdemokratų partija, su kuria buvome kartu opozicijoje ir dažnai gynėme labai panašius principus ir vertybes“, – sakė jis.

„Tikėčiausi, kad yra suderinamumo, jeigu toks interesas būtų, iš jų partijos ir lygiai taip pat norėčiau tikėtis ir palaikymo darbams, kurie ir jiems yra priimtini: kalbėsime apie švietimo srities svarbius darbus ar sveikatos srities darbus“, – sakė jis. 

G. Landsbergis taip pat sakė manantis, kad konservatorių sėkmę galėjo lemti valdančiųjų „valstiečių“ pasirinkta strategija raginti „balsuoti prieš konservatorius, Landsbergį, Laisvės partiją“.

„Mūsų pozicija buvo kitokia: skatinome balsuoti už, nesivėlėme į kritiką, neatsakinėjome į primestus kaltinimus, akcentavome savo privalumus, kaip mes juos supratome, kaip mes tikėjomės, kad mus supras rinkėjas, siekiame pasiekti antrojo turo rinkėją (...), t.y. socialdemokratų, Darbo partijos“, – sakė G. Landsbergis.

Ministrų kandidatūros

Seimo rinkimus laimėjusios konservatorių partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė tiksi, kad visos kandidatūros, kurias ji galimai teiks prezidentui Gitanui Nausėdai, klausimų pastarajam nesukels.

„Aš esu linkusi klausytis įvairių nuomonių, įskaitant ir Respublikos prezidento. Bet, man atrodo, kad Vyriausybės formavimo procedūros yra tokios, kad pirminė atsakomybė tenka tam, kas siūlo kandidatūras. Mandagu ir etiška aptarti ir pasiderinti, bet tikiuosi, kad pavyks pasiūlyti tokias kandidatūras, kurios didelių klausimų prezidentui nekels“,– LRT televizijai vėlų sekmadienio vakarą teigė I. Šimonytė.

Į kokį konkretų skaičių ministerijų galėtų pretenduoti konservatoriai, I. Šimonytė pasakyti negalėjo.

„Nėra tokio skaičiavimo, kad kažkiek ministerijų reikia pasilikti sau. Dėl ko reikia pasilikti sau? Dėl to, kad turėtum kažkokią ministeriją? Man atrodo, kad reikia kalbėti apie darbus, kuriuos reikia padaryti, o tada nutarti, kurios partijos siūlomas žmogus geriausiai galėtų tą darbą atlikti“, – teigė konservatorių sąrašo lyderė.

Išryškėjus antrojo Seimo rinkimų turo rezultatams, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) paskelbė, kad imasi iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją.

TS-LKD sąrašo lyderė akcentavo kiekvienai ministerijai jau numačiusi po galimą kandidatą į ministrus. Visgi politikė tikino pasiruošusi išklausyti ir apsvarstyti ir Laisvės partijos, ir Liberalų sąjūdžio pasiūlymus.

„Aš esu nusimačiusi žmones, kuriuos galėčiau siūlyti į bet kurią ministeriją, bet, akivaizdu, kad nebus tokios Vyriausybės, kurioje visi ministrai bus TS-LKD deleguoti atstovai“, – teigė I. Šimonytė.

„Todėl aš turiu ką pasiūlyti, tačiau su malonumu išklausysiu, ką turės pasiūlyti mano kolegės iš Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos“, – pridūrė ji.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Kitų metų biudžetas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderė Ingrida Šimonytė sako, kad kitų metų biudžeto projektas kelia nemažai klausimų.

„Turbūt kad Tėvynės sąjungai niekada nebūna ramaus laiko bandyti formuoti Vyriausybę. Juokus padėjus į šoną, yra daug klausimų, kuriuos reikėtų spręsti gana sparčiai. Tai ir kitų metų biudžeto, kuris kelia nemažai klausimų, problema, ir COVID situacija, ir šiandien matėme keistesnį atsitikimą, kai per dieną pasikeitė statistika turbūt tik dėl ją skelbiančių institucijų joms žinomų priežasčių, kurias galima įvairiai interpretuoti“, – žurnalistams teigė I. Šimonytė.

Vis dėlto, anot jos, kol darbo nebaigė dabartinis Seimas, situacija gali pasikeisti.

„Tai akivaizdu, kad didelės ramybės ta situacija nesuteikia, bet reikia ir nebėgti įvykiams už akių, kad ir kaip ten būtų, šis Seimas dar dirbs dvi su puse savaitės, kol bus sukviestas naujas Seimas. Per tą laiką dar daug vandens nutekės ir gali ta situacija pasikeisti“, – sakė ji.

„Tą perėjimą bet kuriai Vyriausybei gali tekti atlikti visai kitomis sąlygomis negu tai būtų rytoj“, – pridūrė I. Šimonytė.

Vienos lyties asmenų partnerystė, kanapių legalizavimas

Konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė sako, kad klausimai dėl vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimo bei kanapių legalizavimo medicinos ir rekreacijos tikslais turėtų būti aptariami Seime.

„Tai galėtų būti diskutuojama šiame Seime. Yra Seimo narių, kuriems šis klausimas svarbus, jie galėtų inicijuoti šitą klausimą ir ta diskusija Seime galėtų vykti“, – žurnalistams sekmadienį sakė I. Šimonytė.

„Vyriausybės programa turėtų kalbėti apie kitus dalykus. Nes jeigu mes turime klausimus, dėl kurių yra skirtingi pasirinkimai skirtingų politikų, matyt, geriausiai centrines nuostatas derinti ten, kur yra tautos atstovybė“, – sakė I. Šimonytė.

Siekis įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę ir kanapių legalizavimą medicinos ir rekreacijos tikslais yra įrašytas Laisvės partijos rinkimų programoje.  

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nestabdomi

Nestabdomi portretas
švarkelis,karabasas ir baryga daug prišiko "ant Lietuvos".Dabar dar daugiau šūdo bus privaryta.Kas sustabdys šikonytę?

Arūnas

Arūnas portretas
Baisu ir pagalvoti kas laukia tos Lietuvos. Negana tos koronos - tai dar ir ta atsiprašant buhalterė .....

Cia gal Šimonytė ta 'issilavinus' politike?

Cia gal Šimonytė ta 'issilavinus' politike? portretas
Paziurekite geriau, kiek mokslu yra baigusi Šimonytė ir kiek Anukas. Trumpai, Simonytes issilavinimas geras UABo buhalteres pozicijai, o Anukas tai neaisku nei kaip mokykla, nei kaip jis univera baige.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių