I. Šimonytė apie S. Šedbaro paskyrimą į KT: nėra prasmės taikyti atšalimo

Nėra prasmės taikyti atšalimo, jeigu žmogus keičia pareigas likdamas viešajame sektoriuje, teigia premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama parlamentaro Stasio Šedbaro paskyrimą į Konstitucinio Teismo teisėjus.

„Atšalimo šita metodologija yra ne mano“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Ji priminė, kad atšalimo koncepcija taikoma tais atvejais, kai žmogus išeina dirbti į privačią instituciją, kurią anksčiau pats kontroliavo dirbdamas viešajame sektoriuje.

„Kam yra taikomas atšalimas – atšalimas paprastai yra taikomas tam, kad tu neitumei dirbti ten, ką tu prieš tai prižiūrėjai, nes tai kelia klausimų, ar tu tinkamai atlikai savo viešąsias pareigas“, – kalbėjo premjerė.

Lietuvoje nėra pertekliaus labai talentingų, gabių ir didelę patirtį turinčių žmonių, kurie yra reikalingi įvairiose pozicijose.

„O kad būtų taikomas atšalimo laikotarpis viešoje praktikoje, taip, kaip čia tą praktiką buvo suformavęs ekscelencija prezidentas ir jo patarėjai kai kuriems buvusiems ministrams ir pritaikęs, tai aš nemanau, kad tai yra gera praktika“, – pridūrė ji.

2021 metais prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė nematantis galimybės buvusius užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus Liną Linkevičių ir Raimundą Karoblį skirti ambasadoriais Vašingtone ir Briuselyje, nes jiems reikalingas „politinio atšalimo“ laikotarpis.

„Lietuvoje nėra pertekliaus labai talentingų, gabių ir didelę patirtį turinčių žmonių, kurie yra reikalingi įvairiose pozicijose, kad mes vis juos galėtume nešti pagulėti ant kažkokio ten, nežinau, ledo maišo metus ar dvejus ir paskui prisiminę iš ten išsitraukę, bandyti įkalbinti grįžti į kažkokį viešą darbą“, – ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Per slaptą balsavimą už S. Šedbaro kandidatūrą balsavo 85 parlamentarai, prieš buvo 38, susilaikė dešimt. Du balsavimo biuleteniai rasti negaliojantys.

Jo kandidatūrą kritikavusi Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė teigė, jog jis gana ilgą laiką Seime priiminėjo sprendimus būtent dėl įstatymų konstitucingumo.

A. Širinskienė ragino parlamentarų paklausti savęs, „o kaip atrodys demokratinėje valstybėje, kai be jokio atšalimo laikotarpio žmogus tampa teisėju ir pradeda vertinti savo paties ir jo paties atstovaujamos partijos projektus“.

S. Šedbaras KT teisėju yra dirbęs 1993–1996 metais pirmojoje teismo kadencijoje. Tokiam trumpam terminui tada jis buvo paskirtas tam, jog prasidėtų teisėjų rotacija.

Jis taip pat yra dirbęs vidaus reikalų ministru, Lietuvos aukštesniojo administracinio teismo pirmininku, į Seimą yra renkamas nuo 2008 metų. Jis taip pat yra dirbęs teisingumo viceministru nepriklausomoje Lietuvoje, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju 1989–1992 metais ir Vilniaus miesto rajono teismo teisėju 1987–1989 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytas

Vytas portretas
Koks tai Konstitucinis teismas, jei lansberginių grupuotė jį kontroliuos?

Pil.

Pil. portretas
Šedbaras tai tuščia vieta seime ir bet kur, kur jį paskirs.Toks žmogus sėdi šiltoje,gerai apmokamoje vietoje ir jam daugiau niekas nesvarbu.Vyti ji reikia iš seimo aplamai.

visi yra

visi yra portretas
valdomi ,o tuo labiau vokeininkai,nes jie daug zino ir gali ispliurpt,tad tenka taikstutis tokia politika 'dedules' jo valdzia .
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių