Generalinė prokuratūra prašo panaikinti P. Gražulio neliečiamybę

 • Teksto dydis:

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė pakartotinai prašanti Seimo leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti parlamentarą Petrą Gražulį ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Prokuratūros teigimu, 2016 metais pradėto pernai rugsėjį nutraukto ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario iš vienos privačios bendrovės galėjo siekti gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą, taip pat siūlydamas Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

„Prokuroro vertinimu, tokiais veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Seimo bei Seimo nariu autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir taip sulaužė Seimo nario priesaiką ir dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą“, – teigia prokuratūra.

Prokuroro vertinimu, tokiais veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka.

Anot jos, duoti parodymus kaip specialusis liudytojas Seimo narys P. Gražulis atsisakė.

Tam, kad Seimo narys būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, būtina panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

Panaikinti P. Gražulio neliečiamybę generalinis prokuroras į Seimą kreipėsi dar pernai birželį, tačiau tuomet parlamentas prašymą atmetė.

Prokuratūros teigimu, išnaudojus visas turimas tyrimo galimybes, pernai rudenį ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo buvo nutrauktas.

Anot prokuratūros, pakartotinai kreiptis dėl P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo leidžia tai, kad parlamentaras prisiekė iš naujo po šiemet vykusių Seimo rinkimų.

Teisėsauga įtarė, kad P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Prokurorai teigė, kad padėdamas įmonei Seimo narys ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ gavo turtinės naudos.

P. Gražulis tuo metu kaltinimus neigė ir tvirtino, kad ši byla yra politinis susidorojimas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Kaip jau rašyta, nors P. Gražuliui pradėta garsioji byla dėl prekybos poveikiu Generalinėje prokuratūroje buvo nutraukta, kai kurie politikai svarstė, kad dabar, prisiekus naujiems parlamentarams, ją vėl būtų galima atnaujinti. Byla sustabdyta po to, kai tuomečiai Seimo valdantieji nepritarė skandalais garsėjančio savo kolegos teisinės neliečiamybės panaikinimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

>Erkė

>Erkė portretas
iš kur erkėms žinoti koks turi būti seimas?:D)

Žydroji

Žydroji portretas
žydruju ir skardiniu nuo konservu svajonė KAD SEIME NELIKTU GRAŽULIO NEIŠSIPILDĖ! Rinkimu nepajėgė sureguliuot kap aniems reik tai dabar darys per prokurūrius

Erkė

Erkė portretas
Tikrai Seimą nepuošia Gražulio keliai ir klyskeliai. Greičiau uždėtų tramdomus marškinėlius ir visas jo kvailumas pasibaigtų. Būtų jam ir Seimui žymiai geriau....
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių