G. Nausėda užsienio ambasadorius ragina telktis remiant Ukrainą

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda tradiciniame metiniame susitikime su užsienio ambasadoriais trečiadienį paragino telktis remiant Ukrainą Rusijos sukelto karo akivaizdoje karinėmis, taip pat – politinėmis, ekonominėmis, finansinėmis ir humanitarinėmis priemonėmis.

„Tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu labai svarbus bus mūsų gebėjimas suaktyvinti gynybos pramonę ir padidinti gamybą. Turime aprūpinti ukrainiečius visomis kovai reikalingomis priemonėmis, tiek patys būti pasirengę gynybai. Lietuva viena pirmųjų suteikė pagalbą ir yra pasiryžusi toliau padėti Ukrainai“, – kreipdamasis į užsienio šalių diplomatus kalbėjo prezidentas.

Pasak Prezidentūros, šalies vadovas susitikime akcentavo pagrindinius saugumo iššūkius, kuriuos sukėlė Rusijos karas prieš Ukrainą, visokeriopos ir solidarios pagalbos Ukrainai būtinybę, europinės ir transatlantinės koalicijos bendradarbiavimą, Europos Sąjungos pasiekimus ir prioritetus.

Ukraina turi laimėti ir dėl savo nacionalinio išlikimo bei nepriklausomybės, ir dėl mūsų bendros ateities.

Savo kalboje ambasadoriams prezidentas pabrėžė, jog minėta visokeriopa parama Ukrainai, demokratinių vertybių gynimas ir agresorės atsakomybės už karo nusikaltimus užtikrinimas šiuo metu yra „Europos ir visų laisvę mylinčių pasaulio šalių pareiga“.

„Ukraina turi laimėti ir dėl savo nacionalinio išlikimo bei nepriklausomybės, ir dėl mūsų bendros ateities“, – sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentavo ir būtinybę stiprinti rytinį NATO flangą su Baltijos regionu, išreiškė lūkestį Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime pasveikinti Suomiją ir Švediją kaip naująsias NATO nares, pabrėžė būtinybę sutarti dėl gynybos išlaidų didinimo, jog 2 proc. nuo BVP taptų „grindimis – ne lubomis“.

Jis sakė tikintis Ukrainos gebėjimu vykdyti reformas ir įvykdžius sąlygas kuo greičiau pradėti derybas dėl narystės ES, sakydamas, kad tai galėtų įvykti „galbūt net šiais metais“.

G. Nausėda ragino plėsti sankcijas Rusijai, atsisakyti jos energetinių išteklių importo ir taip stabdyti karo finansavimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nausėdai jau laikas trauktis iš posto

Nausėdai jau laikas trauktis iš posto portretas
Jis dar pareiškė, kad jeigu Rusijai leis dalyvauti Olimpinėse žaidynėse - spręs klausimą ar Lietuva sius savo delegatus....Ką tuo nubausi, Prezidente? SAVO sportininkus, kurie gal vienintelį kartą gyvenime iškovojo tą teisę. Kai pats prasėdėjai banke ir nežinai prakaito skonio tau nesuprasti ką tai reiškia. Maža to, kad sunaikinta visa Lietuvos sporto struktūra, dar nori nubausti pavienius savo sportininkus...

NORMALUS, PROTINGAS DIPLOMATAS...

NORMALUS, PROTINGAS DIPLOMATAS... portretas
Turėtų agituoti ir ieškoti būdų, kad nustotų lietis kraujas Ukrainoje. O tas jo raginimas "remti" Ukrainą - tai rėmimas Amerikos teroristų išprovokuotą karą Ukrainoje siekiant pagrindinio tikslo - nuleisti kraują Europai, Rusijai ir gerai patiems pasipelnyti iš to karo. Tai jau supranti vos ne visas pasaulis. Tik...Nausėda dar trokšta pakariauti...Dar Lietuva nesulaukė Ukrainos likimo...Ar to trokšti, p.Nausėda?

Tooo >:)))))

Tooo >:))))) portretas
KREMLIAŠŪDI, o gali logiškai paaiškinti, kodėl tavo darbdaviai iš tavo (U)RODINOS Kremliaus kontoros pastoviai paranojiškai pyksta ir vemia iki isterikos dėl Lietuvos konservatorių kalbų, sprendimų, veiksmų WataRashos atžvilgiu- gal per prastai dirba orkų labui ???? :D:D:D:D
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių