G. Nausėda Ukrainoje sulaukė klausimų dėl skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina sustabdymo

Ketvirtadienį Kijeve surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistai Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos ir Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio teiravosi apie vakcinacijos eigą abiejose valstybėse. Lietuvos ir Ukrainos vadovai tvirtina, kad nėra pagrindo nerimauti dėl „AstraZeneca“ vakcinos patikimumo.

Su oficialiu vizitu į Ukrainą atvykusio prezidento G. Nausėdos Ukrainos žurnalistai teiravosi dėl Lietuvoje priimto sprendimo laikinai sustabdyti skiepijimą „Astra Zeneca“ vakcina. Trečiadienį sukritikavęs sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimą trumpam stabdyti skiepijimą šiomis vakcinomis, viešėdamas Ukrainoje G. Nausėda pažymėjo, kad tokiam sprendimui visgi buvo tam tikrų prielaidų.

„Visiškai neseniai mes laikinai sustabdėme skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant ir į kitų valstybių sprendimus, ir į tam tikrą neapibrėžtumą, kuris susidarė pastaruoju metu“, – sakė G. Nausėda, pažymėdamas, kad kaip tik ketvirtadienį iš Europos vaistų agentūros laukiama sprendimo dėl „Astra Zeneca“ vakcinos patikimumo.

„Jei jis bus teigiamas, manau, kad susidarys visos prielaidos sugrįžti prie normalaus vakcinavimo proceso. Tik, žinoma, turėsime konstatuoti, kad tam tikra reputacinė žala šiai vakcinai yra padaryta ir tam tikras nepasitikėjimas žmonių, bent jau kurį laiką, išliks“, – Lietuvos ir Ukrainos prezidentų surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.

Pažymėjo, kad skiepysis būtent „AstraZeneca“ vakcina

Ukrainoje G. Nausėda pakartojo ir savo anksčiau Lietuvoje išsakytą pažadą skiepytis būtent „AstraZeneca“ vakcina.

„Esu pasiryžęs skiepytis būtent šia „AstraZeneca“ vakcina, tiesiog Lietuvoje esame nusistatę tam tikrą tvarką, kad nėra privilegijuotų grupių, kad visi skiepijamės pagal amžių arba kitus objektyvius kriterijus. Todėl aš savo eilės dar tebelaukiu“, – teigė jis.

Esu pasiryžęs skiepytis būtent šia „Astra Zeneca“ vakcina, tiesiog Lietuvoje esame nusistatę tam tikrą tvarką, kad nėra privilegijuotų grupių, kad visi skiepijamės pagal amžių.

„Jei sprendimas bus sugrįžti prie (skiepijimo – ELTA) „AstraZeneca, aš taip ir padarysiu“, – pridūrė G. Nausėda.

Surengtoje spaudos konferencijoje G. Nausėda užsiminė ir apie puoselėjamą ambiciją iki vidurvasario paskiepyti kritinę masę šalies gyventojų.

„Esu ne kartą sakęs, kad matome realių galimybių paskiepyti 70 proc. mūsų šalies suaugusių gyventojų iki vasaros vidurio“, – teigė G. Nausėda.

V. Zelenskis: nėra pagrindo nepasitikėti „AstraZeneca“

Savo ruožtu Ukrainos prezidentas V.Zelenskis spaudos konferencijoje pažymėjo nematąs argumentų nepasitikėti „AstraZeneca“ vakcina. Pasak jo, tai įrodo ir esama situacija Ukrainoje.

„Ukrainoje kol kas yra vienintelė vakcina – tai „AstraZeneca“. Noriu pabrėžti, kad mes iš 500 tūkst. vakcinų, esant labai žemam pasitikėjimui vakcinavimu, paskiepijome 90 tūkst. žmonių. Tai yra faktas ir tarp 90 tūkst. žmonių nėra nė vieno mirtino atvejo. Tai taip pat yra faktas. Aš manau, kad tai yra informacinė ataka“,–  sakė V. Zelenskis, pabrėždamas, kad ir pats yra paskiepytas būtent „AstraZeneca“ vakcina.NAUJAUSI KOMENTARAI

Virvir

Virvir portretas
Pazadu karalius.Geroves valstybes net uzuomazgu nesimato.Taip ir pasiskiepys su Astra Zeneca.

ХОХОЛ

ХОХОЛ portretas
На тоби боже що нам не гоже

o

o portretas
ji siuos ???? kompetetingai atsakys prf Vaitkus nes prezidentas ne medikas ir bobuciu plepalu nerankioja /ziniapliurpiai/?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių