Quantcast

G. Nausėda Tiranoje: tikimės, kad Balkanų šalys palaikys ES užsienio politiką

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda iš partnerių Vakarų Balkanuose tikisi solidarumo su Europos Sąjungos (ES) pozicija Rusijos pradėto karo Ukrainoje atžvilgiu.

„Rusijos vykdomos agresijos Ukrainoje kontekste iš savo partnerių Vakarų Balkanuose tikimės solidarumo su ES pozicija Ukrainos ir paramos jai atžvilgiu, Kremliaus agresijos pasmerkimo ir prisijungimo prie ES sankcijų Rusijai politikos įgyvendinimo“, – Prezidentūros pranešime sakė G. Nausėda, antradienį Albanijos sostinėje Tiranoje dalyvavęs ES ir Vakarų Balkanų šalių viršūnių susitikime.

„Mūsų vertybės, veiksmai ir pozicijos užsienio politikos klausimais turi sutapti, priešingu atveju bus sudėtinga kalbėti apie tolesnę eurointegraciją“, – sakė jis.

Vėliau Prezidentūros išplatintame vaizdo įraše G. Nausėda pabrėžė, jog siekiant narystės ES svarbios yra ne tik įgyvendinamos reformos.

„Lygiai taip pat, o gal net ir dar svarbiau yra, kad šitos šalys laikytųsi bendrų įsipareigojimų, vertybių, kurias puoselėja ES. Ypač šito karo akivaizdoje. Tai yra: labai aiški parama Ukrainai, veiksmų derinimas prie bendrosios ES politikos, dalyvavimas sankcijų mechanizme“, – sakė šalies vadovas.

Jo teigė besitikintis, kad procesas judės „dar sparčiau“.

Lietuva niekada nebuvo skeptiška naujų narių priėmimo prasme. Žinoma, su tam tikromis sąlygomis“, – sakė G. Nausėda.

Mūsų vertybės, veiksmai ir pozicijos užsienio politikos klausimais turi sutapti, priešingu atveju bus sudėtinga kalbėti apie tolesnę eurointegraciją.

Lietuvos prezidentas taip pat nurodė, jog ypatingą dėmesį reikėtų skirti integruotos, atsinaujinančiais energetikos šaltiniais paremtos regiono rinkos sukūrimui. Anot jo, tai yra atsparumo Rusijos energetiniam šantažui garantas, bei energijos kainų augimo suvaldymui.

Anot Prezidentūros, G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva pasisako už bendradarbiavimo tarp ES ir Vakarų Balkanų šalių stiprinimą ir palaiko „šalių aspirančių nuopelnais bei jų reformų įgyvendinimu grįstą ES plėtrą“.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, jog ES šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai ir Moldovai davė teigiamą impulsą Bendrijos plėtros procesui. Pasak Prezidento, dabar yra labai palankus metas Vakarų Balkanų šalims vykdyti reformas ir stumtis į priekį narystės ES klausimu.

Prezidentas Lietuvos vardu pasveikino prasidėjusias Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybas dėl narystės ES ir išreiškė palaikymą kandidatės statuso suteikimą Bosnijai ir Hercegovinai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iesko

Iesko portretas
ekselencija stogo pas albanu mafija!?

NAUSĖDA

NAUSĖDA portretas
Toliau juokina pasaulį. Elementarus klausimėlis. Ar Europos sąjunga, aplamai, turi savo užsienio politiką? Ji, kaip ir Lietuvos kiemsargiukai šoka pagal Amerikos teroristų dūdele. O tiems banditams iš už Atlanto visiškai nesvarbu, kad nuo jų pačių sukelto karo kenčia visos Europos sąjungos valstybių piliečiai.

oho!

oho! portretas
Pasirodo jis dar kazka veikia! Galvojau kad is namu neiseina, o cia i Tirana nusibaladojo. Kazin, nepavargo?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių