G. Nausėda: tikiu Ukrainos ateitimi, bet tik reformos atves šalį į ES

Lenkijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad šiuo metu situacija Ukrainoje, kai tiek svetimos jėgos, tiek vidiniai procesai kliudo valstybės judėjimui į priekį, jam primena sudėtingas aplinkybes, kuriomis buvo pasirašyta Gegužės 3-iosios Konstitucija. Vis dėlto Lietuvos prezidentas teigia labai tikintis Ukrainos ateitimi ir akcentuoja, kad tik pačių ukrainiečių inicijuotos reformos anksčiau ar vėliau atves šalį į Europos Sąjungą (ES).

„Iš tikrųjų kai kuriais bruožais procesai, kurie vyksta Ukrainoje, primena tą XVIII a. pabaigą., kuomet svetimos jėgos stengėsi kliudyti valstybės judėjimui į priekį, valstybės pažangai. Ir tai nebūtinai gali būti daroma vien tik karinės jėgos pagalba.

Žinoma, šiandieną mes matome tai, kas darosi Ukrainos rytuose, mes matome begėdišką Krymo aneksiją, su kuria tikrai niekada nesutiksime, bet, kita vertus, matome ir vidinius procesus, kurie trukdo tam reformų procesui, kurio taip norėjo mūsų Konstitucijos tėvai prieš 230 metų“, – Lenkijoje vykusioje kaimyninių šalių prezidentų diskusijoje teigė G. Nausėda.

Aš tikrai labai tikiu Ukrainos ateitimi, tik tuo pačiu metu noriu konstatuoti, kad tie darbai, kurie atves jus anksčiau ar vėliau į Europos Sąjungą, pirmiausiai turės būti pačių Ukrainos žmonių.

Lietuvos prezidentas akcentavo tikintis Ukrainos ateitimi Europos Sąjungoje. Vis dėlto, jo teigimu, kelią į Europos Sąjungą Ukrainai turėtų nutiesti patys Ukrainos žmonės, inicijuodami šalyje reikiamas reformas.

„Aš tikrai labai tikiu Ukrainos ateitimi, tik tuo pačiu metu noriu konstatuoti, kad tie darbai, kurie atves jus anksčiau ar vėliau į Europos Sąjungą, pirmiausiai turės būti pačių Ukrainos žmonių. Pačių Ukrainos žmonių rankomis ir protais. Briuselis, kitos Europos Sąjungos valstybių sostinės tikrai sudarys visas sąlygas reformoms Ukrainoje vykti“, – sakė G. Nausėda.

„Ir, aš manau, kad pats geriausias būdas užtikrinti reformų sėkmę, tai suteikti aiškų šansą, aiškią perspektyvą ir aiškų veiksmų planą, kurio pabaigoje būtų matyti natūralus šio proceso rezultatas – Ukrainos narystė Europos Sąjungoje ir, tikėtina, Ukrainos narystė NATO“, – pridūrė jis.

G. Nausėda išreiškė viltį, kad būtent šią žinią Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis parveš savo šalies žmonėms.

„Viskas yra pačios Ukrainos rankose. Ir aš tikrai labai tikiu jūsų perspektyva“ , – sakė Lietuvos prezidentas.

Palinkėjo ES laikytis principų ir vertybių politikos

Prezidentų diskusijoje apie Europos ateitį G. Nausėda taip pat palinkėjo ES išlikti ištikimai savo principams ir vertybėms, ypač reaguojant į pastaruoju metu kylančius geopolitinius iššūkius.

„Iš tikrųjų norėčiau palinkėti Europos Sąjungai laikytis principų ir vertybių politikos. Nes ten, kur mes paaukojame principus pragmatiškumo sumetimais, ten mes pralaimime. Ir pralaimime net ir oponentų akyse. Nes oponentas mato, kad vertybės yra išduodamos ir kad vertybės yra panaudojamos arba aukojamos kažkokiems merkantilistiniams interesams“, – diskusijos metu akcentavo G. Nausėda.

„Aš galvoju, kad jeigu mes tų principų laikysimės, Europos Sąjungos laukia šviesi ateitis ir Europos Sąjunga kaip institucija, kaip organizacija turi dar daug potencialo plėstis, priimti naujus narius. Tikiu, kad ateis ta graži diena, kai Europos Sąjungos nare taps ir Ukraina“, – pridūrė jis.

G. Nausėda taip pat akcentavo manąs, kad Europos Sąjunga yra gyvybingas organizmas, kuris plėtosis tol, kol bus patrauklus toms valstybėms, kurios norės prisijungti prie Europos Sąjungos šeimos.

„Ir tai gali būti pakankamai didelė šeima ir toje didelėje šeimoje, aš tikiu, mes vis tiek surasime sprendimus ir sugebėsime kovoti su iššūkiais“, – teigė Lietuvos prezidentas.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

NAUSĖDA TIKI...

NAUSĖDA TIKI... portretas
Tik, kažkodėl, didžioji dauguma Europos šalių NETIKI ir NENORI nacionalistinės Ukrainos matyti savo gretose. JAV teroristai tų nacionalistų ir Lenkijos, Baltijos šalių rankomis bando sukelti trečią pasaulinį karą Europoje. Tai vienintelis jų išsigelbėjimas likto likti pirmaujančia valstybe šioje planetoje. Tie išvardinti lojantys šunelis yra savo valstybių IŠDAVIKAI, siekiantis pelenais paversti savo žemes su visais piliečiais. Kai kas pamiršo 1945 metus. Kai kam bus priminta...

Šakalu šabašas

Šakalu šabašas portretas
Tas pats kai i ES Nigerija pakviesti :)

Patikslinimas

Patikslinimas portretas
: tikiu Ukrainos ateitimi, bet tik reformos atves šalį į ES vergovę. Parduos Ukrainos naciai žemę, miškus ir žmones. Ubagai ir elgetos taps norma.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių