G. Nausėda: Europos Sąjungoje pagal socialinę atskirtį esame valstybių dugne

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino didinti finansavimą socialinei apsaugai.

„Lėšos, skirtos socialinei apsaugai, yra mažos, ir čia yra akcentas, kaip surasti galimybių padidinti finansavimą socialinėms reikmėms, kurios (šiuo metu) yra maždaug du kartus mažesnės, palyginti su Europos Sąjungos vidurkiu“, – po prezidento susitikimo su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ketvirtadienį sakė šalies vadovo patarėjas Simonas Krėpšta.

„Pagal socialinę atskirtį esame valstybių dugne Europos Sąjungoje ir tikrai turime ką spręsti“, – teigė jis.

Jis paragino ministrą imtis lyderystės ir kalbėti šiuo klausimu su kitomis institucijomis, įskaitant Finansų ministeriją.

Prezidentas su L. Kukuraičiu susitiko vykstant Ministrų kabineto atnaujinimo procesui.

Dėl naujos daugumos sutarusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga žada pakeisti mažiausiai tris ministrus.

Vis dėlto L. Kukuraitis yra vienas tų, kurių galimybėmis tęsti darbą Vyriausybėje suabejojo pats prezidentas.

Prezidento patarėjas sakė, kad su ministru kalbėta apie pensininkų, vaikų ir neįgaliųjų skurdą.

„Yra didelis poreikis šias problemas spręsti konkrečiomis priemonėmis iki Seimo rinkimų, nepaisant rinkiminių batalijų ir rinkiminio laikotarpio“, – teigė S. Krėpšta.

Pasak jo, per šalies vadovo susitikimą su L. Kukuraičiu nebuvo aptartas klausimas dėl ministro galimybių dirbti atnaujintoje Vyriausybėje.

G. Nausėda šią savaitę jau susitiko su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir kandidatu vadovauti Žemės ūkio ministerijai Andriumi Palioniu.

Atmetė kritiką dėl lyderystės stokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministras atmetė prezidento dar prieš inauguraciją išsakytą kritiką dėl lyderystės stokos.

L. Kukuraitis tvirtino, kad jo lyderystė pasireiškia nesiekiant dėmesio žiniasklaidos antraštėse.

„Aš pripažįstu, kad mano lyderystė yra daugiau darbai, negu išsišokimas į trasą būti pirmuoju ir pirmuose puslapiuose“, – kalbėjo ministras.

Aš pripažįstu, kad mano lyderystė yra daugiau darbai, negu išsišokimas į trasą būti pirmuoju ir pirmuose puslapiuose.

„Mano lyderystė yra, kad ministerija dirbtų ir pasiektų rezultatus“, –  pridūrė jis.

Politikas tvirtino, kad kitais metais lėšos socialinei apsaugai augs, tačiau norint, kad šiai sričiai skiriamų lėšų dalis nuo bendrojo vidaus produkto augtų, reikia surinkti didesnį valstybės biudžetą.

Prezidento patarėjas S. Krėpšta tvirtino, kad susitikimo metu nebuvo aptartos galimybės didinti ar įvesti naujus mokesčius, kad valstybė galėtų skirti daugiau pinigų socialinei apsaugai. Anot jo, apie tai gali būti kalbamasi susitikime su finansų ministru Viliumi Šapoka penktadienį.

Pasak L. Kukuraičio, norint mažinti pensininkų skurdą reikia tiek didinti pensijas, tiek paslaugų senjorams apimtis.

„Tam netgi siektume politinių partijų susitarimo ir čia tikėtumėmės ir prezidento dalyvavimo“, – tvirtino ministras.

Kalbėdamas apie neįgaliųjų skurdą jis pažadėjo kitų metų pirmąjį pusmetį baigti rengti naujus neįgalumo nustatymo principus, kad čia būtų vertinami ne tik medicininiai, bet ir socialiniai aspektai.

„Tai reiškia, kad kiekvieną kartą nustačius neįgalumą būtų nurodomos gairės savivaldybėms ir Užimtumo tarnybai, kad žmogus neišgyventų kliūčių dalyvauti šioje visuomenėje“, – sakė L. Kukuraitis.

Pasak jo, taip pat svarstoma įvesti sistemą priemones, kad neįgalusis būtų skatinamas už dalyvavimą profesiniame ar visuomeniniame gyvenime.

Ministras taip pat neabejoja, kad 2020 metais vėl padidinus vaiko pinigus, jų skurdą pavyks sumažinti iki ES vidurkio.

Vis dėlto jis ragino atkreipti dėmesį į vadinamąjį galimybių skurdą, pabrėždamas, kad didžiuosiuose miestuose ne visi vaikai turi galimybes patekti į darželius dėl jų stokos, o regionų savivaldybėse darželių lankomumas siekia mažiau nei 40 procentų.

„Tai reiškia, kad apie šešiasdešimt keli procentai vaikų į mokyklas ateina visiškai skirtingomis galimybėmis, lyginant su miesto vaikais“, – teigė L. Kukuraitis.

Ministrų kabinetas atnaujinamas Vyriausybei grąžinus įgaliojimus po prezidento priesaikos liepos 12-ąją.


Šiame straipsnyje: undefined

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Neįgalieji,kurie dabar pensijinio amžiaus ,skursta labiausiai;sveikatos neturi,papildomų pajamų taip pat,o iš neįgalumo pensijos 244e išgyventi neįmanoma.Bet kalbama tik apie darbingo amžiaus neįgaliuosius,ir kažin kodėl?Vis bandoma išsiaiškinti ar neįgalumas nėra fiktyvus...gal pagal save sprendžiate?Milijonai neuždirbti sąžiningai,ar ne taip, gudručiai valdantieji?

JONAS

JONAS portretas
REIKIA PADIDINTI PENSIJAS TURINTIEMS STAŽĄ IR DIRBUSIEMS ŽMONĖMS IŠ KARTO IR DVIGUBAI,KAD BŪTŲ PAVYZDYS --DIRBTI..-DABAR DIDINOTE TIEMS KURIE NETURI STAŽO-UŽSIĖMĖ NEDKLARUOJAMA NEAIŠKIA VEIKLA IR NEMOKĖJO MOKESČIŲ IR ATSIRADO TIK PRIEŠ PENSIJĄ...PENSIJOS MAŽIAUSIAI KAS PUSĖ METŲ TURI BŪTI KELIAMOS...MEDIKŲ PENSIJOS ,KURIE NEBUVO VADOVAI,O DIRBO APIE 360 EURŲ...

Teeeip

Teeeip portretas
Yra dar ir dirbančiųjų skurdas, ne vien pensininkai ir neįgalieji skursta. VIVAT 30 nepriklausomybės metams
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių