G. Nausėda susitiko su Lenkijos prezidentu A. Duda: radome labai daug sąlyčio taškų

Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda, džiaugiasi, pasak jo, panašiomis nuomonėmis daugeliu aspektų. Susitikimo metu, informavo G. Nausėda, buvo kalbėta apie penktadienį vyksiančią 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvių ceremoniją, apsikeista nuomonėmis apie susisiekimo sektorių, Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo iššūkius, krašto gynybą, sankcijas Rusijai, taip pat aptarta bankų veikla šalyse.

Radome labai daug sąlyčio taškų, tvirtino G. Nausėda.
 
„Praktiškai visais klausimais, kuriais kalbėjome, turime labai panašias pozicijas. Nesvarbu, ar kalbėtume apie santykius su Rusija, apie Rusijos veiksmus Ukrainoje, apie sankcijų pratęsimo ir nepratęsimo politiką, apie Baltarusijos AE statybą“, – po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.
 
Jo teigimu, Lenkijos pozicija dėl Lietuvos sprendimo nepirkti elektros iš Astravo AE nepasikeitė – jie, informavo G. Nausėda, remia tokį siekį, nes supranta AE saugumo svarbą regionui.
 
Šalies vadovas taip priminė A. Dudai, kad Lenkijos bankai yra kviečiami plėtoti savo veiklą Lietuvoje.
 
„Sprendimai, žinoma, nepriimti, reikia įvertinti visas aplinkybes iš abiejų pusių“, – kalbėjo G. Nausėda.
 
Susitikimo metu, jo teigimu, kalbėta apie elektros tinklų sinchronizaciją, „Rail Baltica“ projektą, aptarti ir ES bei NATO įsipareigojimai.
 
A. Duda: sukilimo dalyviai yra mūsų bendri didvyriai
 
Tuo tarpu A. Duda padėkojo G. Nausėdai, kad pirmasis jo užsienio vizitas buvo būtent į Lenkiją, ir sakė, kad antrasis jų susitikimas vyksta jautriu metu. Daugelis žmonių Lenkijoje, anot jo, išgyvena dėl penktadienį vyksiančios 1863-1864 m. sukilimo dalyvių laidojimo ceremonijos. Sukilimo dalyviai, pasak jo, yra mūsų bendri didvyriai.
 
„Noriu stipriai pabrėžti – lydėsime mūsų bendrus sausio sukilimo didvyrius, kurie kovojo už mūsų valstybių laisvę su caro Rusija, su priespauda. (...) Simboliška yra, kad Lenkijos ir Lietuvos prezidentai šioje eisenoje į Aušros vartus, į Rasų kapines eis kartu, kad juos lydės Latvijos, Baltarusijos ir Ukrainos valdžios atstovai“, – kalbėjo A. Duda, pabrėžęs, kad ši ceremonija stiprina dvišalę draugystę ir stiprina tarptautinius ryšius.
 
Kartu A. Duda pasidžiaugė, kad atmosfera ir dvišaliai santykiai dabar, pasak jo, yra tokie geri, kokių nebuvo jau seniai.
 
„Jeigu tarp visų kaimyninių šalių santykiai būtų tokie, kaip tarp Lietuvos ir Lenkijos, tuomet pasaulyje viešpatautų taika ir ramybė“, – pridūrė G. Nausėda.
 
Tai jau antrasis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikimas. A. Duda su pirmąja ponia Agata Kornhauser-Duda penktadienį dalyvaus oficialioje iškilmingoje 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvių ceremonijoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

visus dundukus vienija vienodas durnumo genas

visus dundukus vienija vienodas durnumo genas portretas
o variugas bendras tikslas ,ka nors apvogt.....

Stasius

Stasius portretas
Nemazai tu tasku ,nes vis daugiau lenkisku pavardziu pasigirsta tai mimisterijose ,tai kazkieno patarejais ,tai kitose atsakingose pareigose ,nes durni ,,litvinai,,nesugeba tvarkytis savo salyje...

Anonimas

Anonimas portretas
Lytiškai ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių