G. Nausėda: JAV karinės pajėgos Baltijos regione – Rusijos atgrasymo veiksnys

 • Teksto dydis:

JAV karinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje ir Baltijos regione yra stiprus Rusijos atgrasymo veiksnys, pažymėjo prezidentas Gitanas Nausėda Miuncheno saugumo konferencijoje surengtoje ekspertų diskusijoje „JAV karinės pajėgos Baltijos šalyse: atgrasymas ar provokacija“.

„Be JAV ir kitų NATO sąjungininkių paramos negalėtume efektyviai atgrasyti Rusijos grėsmės. Mūsų geografinė padėtis ir geopolitinė situacija įpareigoja maksimaliai efektyviai išnaudoti turimus resursus. Svarbu siekti, kad NATO pajėgos Lietuvoje būtų kuo aukštesnės parengties, nuolat apmokomos, kartu su Lietuvos karinėmis pajėgomis dalyvautų pratybose ir, prireikus, sulauktų greito pastiprinimo. Svarbiausia – efektyvaus atgrasymo neįsivaizduojame be JAV dalyvavimo“, – sakė Lietuvos vadovas diskusijos įžanginėje kalboje.

Pagal pranešimą, šalies vadovas pabrėžė, kad itin svarbus atgrasymo veiksnys yra stipri, kartotinė ir aiški žinutė potencialiam agresoriui, jog bet kokį, net menkiausią Baltijos šalių saugumo ir suvereniteto pažeidimą lydės neatidėliotina, griežta reakcija ir atsakomosios priemonės.

Susitiko su Kanados ir Šiaurės Makedonijos vadovais

Prezidentas Gitanas Nausėda, lankydamasis Miuncheno saugumo konferencijoje, susitiko su Kanados ministru pirmininku Justinu Trudeau ir Šiaurės Makedonijos prezidentu Stevo Pendarovskiu, su kuriais aptarė regioninio ir tarptautinio saugumo klausimus.

Pagal pranešimą, susitikime su Kanados ministru pirmininku J. Trudeau kalbėta apie saugumo situaciją Baltijos šalyse, transatlantinę darbotvarkę, apsikeista vertinimais dėl Rusijos keliamų grėsmių euroatlantiniam saugumui. Aptarta situacija Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimo iššūkiai, taip pat liepos mėnesį rengiama Ukrainos reformų konferencija Vilniuje. „Padėkojau Kanadai, kuri, būdama atsakinga transatlantinės šeimos nare, reikšmingai remia Baltijos šalių saugumą, dalyvaudama EFP misijoje“, – sakė Lietuvos vadovas.

Susitikime su Šiaurės Makedonijos vadovu Lietuvos prezidentas pareiškė paramą šios šalies europinei integracijai ir pabrėžė reformų, susijusių su teisės viršenybe ir žmogaus teisėmis, būtinybę. Prezidentas pasiūlė tęsti dalijimąsi gerąja patirtimi, ypač strateginės komunikacijos srityje, ir pareiškė palaikymą Šiaurės Makedonijos provakarietiškai politikai. Lietuvos vadovas dar kartą pabrėžė, kad visiškai pritaria, jog Šiaurės Makedonija yra pasirengusi pradėti derybas dėl narystės ES.

„Vakarų Balkanų valstybių integracija į Europos Sąjungą ir NATO yra geopolitinės svarbos žingsnis, prisidėsiantis prie visos Europos valstybių stabilumo ir saugumo regione sustiprinimo“, – sakė prezidentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tam .....

Tam ..... portretas
Tu geriau eik prie butelio sedėk,nerašinėjęs nesamoniu,vienas peza ir iš paskui pezalų bumas.

J.K.

J.K. portretas
Iš kur Lietuvoje tiek pridurkų gyvena.Tu man viešink savo durnystę.

ivan

ivan portretas
Rusija pasaulio pabaisa.ten kur ateina Rusija ten karas,badas ir bardakas
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių