Prezidentas: Sakartvelo ateitis Europoje priklauso nuo vykdomų reformų ir vertybių diegimo

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitikęs su į Lietuvą atvykusia Sakartvelo prezidente Salome Zurabišvili pabrėžė, kad šaliai siekiant Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statuso būtinas progresas vykdant reformas ir įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas.

„Sakartvelo visuomenė palaiko šalies europinę ateitį. Tikiuosi, kad jūsų šalį lydės provakarietiški geopolitiniai sprendimai ir pasiryžimas siekti europinės ir euroatlantinės integracijos. Sakartvelo ateitis dabar priklauso nuo gebėjimo susitelkti vykdant reformas ir puoselėti europietiškas vertybes: demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės principų laikymosi“, – sakė prezidentas.

Susitikime šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva išlieka nuoseklia Sakartvelo europinės integracijos rėmėja.

Prezidentas teigė, kad Sakartvelui siekiant gauti ES šalies kandidatės statusą būtina demonstruoti progresą vykdant reformas ir įgyvendinant EK rekomendacijas, ypač tokiais klausimais kaip visuomenės politinė depoliarizacija, teismų reformos, deoligarchizacija ir žiniasklaidos laisvė.

Pasak Lietuvos vadovo, svarbus ir bendras Sakartvelo geopolitinio kurso sinchronizavimas su ES užsienio politikos prioritetais bei ES sankcijų politikos agresorei Rusijai nuoseklus palaikymas.

Lietuvos vadovas akcentavo, kad Lietuva pasisako už Sakartvelo eurointegracijos procesą kartu su Ukraina ir Moldova, ragino Sakartvelą neprarasti istorinės progos gauti ES šalies kandidatės statusą.

Susitikime prezidentai taip pat aptarė saugumo situaciją regione.NAUJAUSI KOMENTARAI

jie ne

jie ne  portretas
toje vietoje randasi ir dar ju buvusios v.galvos parsidaveliai ,tad kyla klausimss ,kam .

visi žino

visi žino portretas
kad kruviniausias visų laikų diktatorius buvo gruzinas sralinas sūkašvilis. Galvoja pervadins sakartvelu ir visi pamirs kas buvo sralinas. Nepamirš. Sralinas - tai teroro metai, tai jo įsakymu leista kankini suimtuosius. Tai milijonai mirčių lageriuise, tai apginkluotas hitleris ir sukurstytas WW II. Taigi dar 50 - 70 milijonų aukų. Holokaustas irgi stalino nuopelnas. Ne stalinas - nebūt hitlerio.

Ale BAHURENTAS

Ale BAHURENTAS portretas
Ne blogai pavare,kap tikrs PRANZANDENTS.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių