G. Nausėda nusprendė nesikelti į Turniškes: remonto kaina pasirodė per didelė

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė nesikelti į Turniškėse esančią rezidenciją ir likusią kadencijos dalį ketina gyventi savo namuose Vilniuje.

Tai penktadienio popietę BNS pranešė Prezidentūra.

Prezidentūros kanclerė Algė Budrytė teigia, kad toks sprendimas priimtas įvertinus rezidencijos atnaujinimo kainą.

„Prezidento nuomone, rezidencija Turniškėse galėtų tapti ne tik Prezidento šeimos gyvenamąja vieta, tačiau ir vieta Lietuvos bei užsienio svečių priėmimui, kurioje vyktų atitinkami nedideli protokoliniai renginiai. Tačiau architektams pateikus savo išvadas apie dabartinę pastato būklę ir galimus jos atnaujinimo variantus, tam būtinų lėšų kiekis yra per didelis atsižvelgiant į protingumo kriterijus ir šalies biudžeto prioritetus. Rezidencijos atnaujinimui numatyti 359 tūkst. eurų liks Valstybės biudžete“, – rašoma BNS atsiųstame A. Budrytės komentare.

Rezidencijos atnaujinimui numatyti 359 tūkst. eurų liks Valstybės biudžete.

Ji teigė, kad prie dabartinio prezidento namo Vilniuje Vadovybės apsaugos tarnybos specialistai jau prieš kurį laiką buvo įrengę visus prezidento saugumui užtikrinti ir saugumu besirūpinančių pareigūnų tinkamam darbui būtinus sprendimus.

Pasak A. Budrytės, artimiausiu metu Prezidentūra inicijuos atitinkamų institucijų diskusiją dėl Turniškių rezidencijų ir joms skirtų žemės sklypų panaudojimo.

Šiuo metu Prezidentūros kanceliarija valdo tris pastatus Turniškėse patikėjimo teise ir žemės sklypus panaudos pagrindais. Pagrindinis Prezidento rezidencijos pastatas yra statytas 1940 metais.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę bei atlikus pastato rekonstrukciją, rezidencijoje gyveno prezidentai Valdas Adamkus, Rolandas Paksas, vėliau ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidento rezidencijos gyvenamasis plotas yra 323 kv. m., iš jų rūsių plotas sudaro 90 kv. m.

„Reikšmingesnis rezidencijos atnaujinimas buvo daromas Prezidento R. Pakso kadencijos metais. Per pastarąjį dešimtmetį rezidencijoje daryti pakeitimai buvo susiję tik su jos energetiniu efektyvumu – buvo keičiami langai, šiltinamos sienos. Pastaruoju metu išlaidos nenaudojamų rezidencijų išlaikymui siekdavo po kelis tūkstančius eurų per metus – minimaliai jų priežiūrai bei būtinosioms komunaliniams mokesčiams“, – teigė A. Budrytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė neseniai pranešė, kad kelsis iš savo namų į vyriausybinę rezidenciją Turniškėse, įvertinusi Vadovybės apsaugos tarnybos argumentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paprastas

Paprastas portretas
As galiu persikelti. Man net apsaugos nereikia.

Ne toks ir didelis ponas...

Ne toks ir didelis ponas... portretas
O be remonto tai jau gyventi ten negalima, per prasta. Ką ten Grybauskaitė visus kampus apmyžo kad reik remonto...mažiau ponais vaidinkit ir mažiau susireikšminkit

Anonimas

Anonimas portretas
Dar ir apsaugos galėtu atsisakytį. Pasilikti kokius du ir užteks. Kam tas marionetė reikalyngas....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių