G. Nausėda apie ministrų ryžtą atsistatydinti: kitose Vakarų šalyse jie tiesiog taip ir padarytų

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad susisiekimo bei užsienio reikalų ministrams pareiškus, jog jie yra pasiryžę atsistatydinti, negalima laukti, kol šie sprendimai bus įvertinti premjerės Ingridos Šimonytės.

Anot prezidento, tai yra pačių ministrų atsakomybė.

„Jei teigiama, kad ministrai pasirengę atsistatydinti, Vakarų praktikoje jie tai ir daro. Jie pateikia atsistatydinimo pareiškimą ir tada kitos institucijos priima atitinkamus sprendimus. Negalima laukti, kol sprendimai bus kažkieno įvertinti. Tai pirmiausia yra paties politiko atsakomybė“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidentas.

Jis kalbėjo, jog valstybės reputacijai buvo padaryta didelė žala, kai baltarusiškų trąšų tranzitas per Lietuvą nesustojo, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų „Belaruskalij“.

Jei teigiama, kad ministrai pasirengę atsistatydinti, Vakarų praktikoje jie tai ir daro. Jie pateikia atsistatydinimo pareiškimą.

„Deklaruodami kad laikomės vertybinės užsienio politikos, negalime sukelti nė menkiausių abejonių partneriams, kad jos iš tikrųjų laikomės. Deklaracijos ir mūsų konkretūs veiksmai turi atitikti“, – sakė G. Nausėda.

„Tai, kas buvo iki šiol padaryta, mano nuomone, ne visiškai atitinka politinės atsakomybės principą“, – pridūrė jis.

G. Nausėda teigė, jog turint omenyje, kad JAV sankcijos „Belaruskalij“ buvo paskelbtos dar rugpjūtį, Lietuva turėjo pakankamai laiko pasiruošti, įvertinti visas aplinkybes, minimizuoti nuostolius ir tartis su sąjungininkais.

„Bet visa tai yra daroma tik dabar. Klausimas, kodėl. Kodėl buvo praleista tiek laiko ir nepadaryti tie veiksmai, kuriuos dabar tenka daryti paskubomis“, – sakė prezidentas.

Jis pabrėžė, jog Lietuva negali savo veiksmais sukelti jokių dviprasmybių ir privalo elgtis nuosekliai.

G. Nausėda taip pat teigė kitą savaitę planuojantis susitikti su I. Šimonyte.

Trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, jų tranzitas per Lietuvą nesustojo. „Belaruskalij“ dar lapkritį atlikus avansinį mokėjimą geležinkeliams už paslaugas, šių lėšų gali pakakti pervežimams gruodį, sausį ir vasarį.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį teigė, jog prisiima atsakomybę už nesuvaldytą situaciją ir yra pasiruošę pasitraukti iš pareigų. Premjerė sprendimą dėl pasitraukti pasiryžusių ministrų žada paskelbti kitos savaitės pradžioje.

Lietuvos Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir reikia būti tokiu

Ir reikia būti tokiu portretas
net liežuvis neapsivercia pasakyti ir dar prezidentu vadinasi,fui

>joooo

>joooo portretas
Nieko tokio. Sumažins pensijas pakels mokesčius ir bus gerai. Ar pirmas kartas?:D:D. Miestai dar greičiau pradės griūti ir skursti, kaimai tuštėt ir nyktt o atsirade migrantai vietoje vietinių, kol perbėgs į Vokietiją gyvens normaliai.

Jooooo ....

Jooooo  .... portretas
Turint tokius liberkonservatų patryjotus , panašu Lietuvai ir priešų ( kurių taip ieško) jau nereikia . Tiek pridaryti nuostolių ....Lietuva bus subankrotinta , dar pajėgiantys - emigruos . Liks " raudonieji patryjotai " ir laisvi vėl su raudona vėliavyte ? Pažiūrėkite kokia " laisvų " vėliava ....
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių