G. Nausėda: derybos dėl taikos Ukrainoje – pirmas žingsnis teigiama linkme

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad po trejų metų pertraukos įvykusios keturšalės derybos dėl taikos Rytų Ukrainoje yra pirmas žingsnis siekiant taikos, nepaisant išliekančių nesutarimų tarp Maskvos ir Kijevo.

Šalies vadovas žurnalistams Utenoje antradienį teigė, kad Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiams Paryžiuje „nepavyko pasiekti sutarimo daugeliu klausimu“, tačiau pačios derybos yra „pirmas žingsnis teigiama linkme“.

Vadinamojo „Normandijos formato“ kuluaruose taip pat pirmą kartą įvyko Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir šiemet pareigas pradėjusio eiti Ukrainos lyderio Volodymyro Zelenskio susitikimas.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau abi pusės sėdo prie derybų stalo, ir jeigu šitos diskusijos toliau bus tęsiamos ir tarptautinė parama ponui Zelenskiui bus pakankama, aš tikiuosi, kad galima nuveikti nemažai“, – sakė G. Nausėda.

Per derybas Paryžiuje susitarta dėl kelių priemonių deeskaluoti konfliktą Rytų Ukrainoje, bet didesnio proveržio siekiant užbaigti ilgiau kaip penkerius metus trunkantį karą padaryta nebuvo.

Bendrame pareiškime sakoma, kad šalių lyderiai susitarė dėl pilnų paliaubų įgyvendinimo ir naujo pajėgų atitraukimo iš konflikto Rytų Ukrainoje zonų iki kitų metų kovo.

Vis dėlto Ukrainos ir Rusijos prezidentai nesutarė, kas turi nutikti pirmiau – ar Kijevas turi atkurti savo sienos rytuose kontrolę, ar Donbase turi įvykti vietos rinkimai.

„Manau, kad Ukrainos reikalavimas „pirma sienos, po to rinkimai“ yra tikrai visomis prasmėmis daug labiau pagrįstas“, – kalbėjo G. Nausėda.

Kitą „Normandijos formato“ viršūnių susitikimą žadama surengti po keturių mėnesių.

Konfliktas Rytų Ukrainoje tarp Kijevo pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų kilo 2014 metais. Per jį žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių, rodo Jungtinių Tautų duomenys.

Separatistai perėmė Donecko ir Luhansko regionų kontrolę netrukus po to, kai Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oi oi

Oi oi portretas
Yra pasirašytas Minskas kur aiškiai parašyta papunkčiui kas po ko eina:) Bet hoholai nebutu hoholai NEnaja:bu neprožyvu;)

...

... portretas
Reikia Ukrainai paskelbt lietuvius 'persona non grata', ir - greit ten visi kariniai konfliktai liausis. :s

Kęstas

Kęstas portretas
O juk viso to šaknys gilesnės. "Ką tik buvo pirmasis NATO susitikimas, kurio metu NATO valstybių vadovai, kaip tiesioginį iššūkį, nurodė kylančios Kinijos grėsmę. Kinija yra statybininkė. Pirmą kartą Kinijos jūrų laivynas pastebimas Viduržemio jūros, Juodosios ir Šiaurės jūros keliuose. Kinija tiesia povandeninį šviesolaidinį kabelį, tai reiškia, kad daugiau NATO šalių bendraus, naudodami Kinijos infrastruktūrą. Tačiau NATO viduje pareigūnai stengiasi suprasti, kas nutiktų, jei NATO kasdieniai ryšiai vyktų per Kinijos komutavimo sistemas ir ląstelių-bokštų tinklus - pažeidžiamumas, kurį Kinija galėtų išnaudoti konflikte." Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių