G. Nausėda: Baltarusijos pilietinė bendruomenė turės ką pasakyti dėl Astravo AE

Baltarusijai skubant paleisti Astravo atominę elektrinę (AE), visa tarptautinė visuomenė turi principingai tai įvertinti, nes jėgainė yra viso regiono saugumo klausimas, sako Lietuvos prezidentas.

Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad ir bundanti Baltarusijos pilietinė bendruomenė taip pat turi ką pasakyti dėl Astravo AE. 

„Atominės paleidimas yra skubinamas ir manau, kad visa tarptautinė bendruomenė, ypatingai Europos bendruomenė, turi labai principingai vertinti tai, kas vyksta už sienos ir kad tai nėra tik Lietuvos ir Baltarusijos, Latvijos ir Baltarusijos ar Lenkijos ir Baltarusijos klausimas. Tai viso regiono saugumo klausimas“, – žurnalistams Ariogaloje, kur vyko trisdešimtasis politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis, sakė šalies vadovas. 

Pasak G. Nausėdos, pilietinė visuomenė taip pat turi aiškiai pasakyti savo nuomonę.

Prezidentas be kita ko pareiškė tikinti, kad bundanti Baltarusijos pilietinė bendruomenė taip pat „turės ką pasakyti šituo klausimu“.

„Ko jau ko, bet turbūt derinimo su jais, ką statyti, kaip statyti, tikrai nebuvo. Tai buvo net ne pačios Baltarusijos, o kitos valstybės sprendimas ir Baltarusija dabar tampa savotišku įkaitu“, –  kalbėjo šalies vadovas.  

Anksčiau sveikindamas politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydį G. Nausėda teigė, su naujausia grėsme valstybei – atominiu monstru, Astravo AE, niekada nebus nustota kovoti.  

Ko jau ko, bet turbūt derinimo su jais, ką statyti, kaip statyti, tikrai nebuvo.

Lietuvos tremtinių, politiniai kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydyje buvo priimta rezoliucija prieš Astravo AE veiklą. 

Rezoliucija nepritariama, kad Baltarusija parduotų šioje nesaugioje jėgainėje pagamintą elektrą ne tik Lietuvai, Estijai ir Latvijai, bet ir kitoms ES šalims.

Lietuvos valdžia raginama užtikrinti, kad elektrą iš šios jėgainės nepatektų į ES rinką, o Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė nebūtų naudojama teikiant rezervinę galią Astravo jėgainei. 

Taip pat prašoma įvertinti ir paviešinti „derybininkų“ veiksmus, kurie bandė pakeisti 2018 metų  susitarimą dėl elektros nepirkimo iš Astravo jėgainės. 

Be kita ko siūloma imtis skubesnių priemonių siekiant užtikrinti spartesnę Lietuvos energetinės sistemos sinchronizaciją su kontinentiniais Europos tinklais 

Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šią savaitę kalbėdamas telefonu su JAV energetikos sekretoriumi Danu Brouillette'u (Danu Brujetu) paprašė JAV įsitraukimo užtikrinant saugumą regione.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo. NAUJAUSI KOMENTARAI

Ei

Ei portretas
Prezidentė,kiek tai jankiai moka už lojimą ,ligų protingas esi bet jau dienomis tikras,ar norit lietuvių tauta nurengti iki galo ,ne veltui Hitleris norėjo sunaikinti Lietuva tai dabar pati mūsų valdžia naikina mus ateis jums vieną dieną galas tik nežinau kur ši karta jumis ves nes ir rusams tokios šiukšles nereikalingos

Šaukštai po pietų

Šaukštai po pietų portretas
Tegul aukštas ir gražus lapais apsikloja ir nusiramina. Baltarusijos bendruomenė tikrai žinos ką daryti su pastatyta ir tuoj bus eksploatuojama AE.

nebukit

nebukit portretas
veidmainiai reikejo anksciau galvot ir daryt dabar norit zmonems uzkraut brangia elektra su komercenergetiku norais pasipelnyti juk gaima sutart del kruonio ir bus visiems gerai o nevaidint idijotiskus /patriotus/ nuo ko jau vemt norisi kai buve kgb istai ir ju vaikeliai vaidina gerucius griaudami zmoniu gyvenimus ir tai ko gero bergvyrusas jus taip nosta lgiskai isdresiravo ?...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių