G. Nausėda: Baltarusija kovoja dėl savo savarankiškumo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad sieks pamažu atnaujinti dialogą su Baltarusija, nes Lietuvai svarbu, jog kaimyninė šalis išsaugotų savarankiškumą nuo Rusijos.

„Negalima neigti, kad šiandien Baltarusija kovoja dėl savo savarankiškumo“, – interviu BNS sakė prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, nors Baltarusija karinėje srityje yra glaudžiai susijusi su Rusija, Lietuvai ir visai Europai reikia siekti, kad ji išliktų kuo savarankiškesnė valstybė.

„Nors kartais iš šono susidaro įspūdis, kad viskas ten jau nuspręsta, bet aš taip negalvoju. Kalbos apie bendrą sąjunginę valstybę girdėti jau 20 metų, bet kažkokiu būdu tos bendros sąjunginės valstybės nėra“, – sakė G. Nausėda.

„Taip kad Baltarusija, aš tikiuosi, nori išlikti savarankiška valstybe, ir aš manau, kad mes taip pat ir visa ES yra suinteresuota, kad Baltarusija išliktų savarankiška valstybe, su savo sienomis, su savo kultūra, savo valstybės tikslais“, – teigė Lietuvos prezidentas.

G. Nausėda pabrėžė, kad dialogo užmezgimas nereiškia, jog Lietuva kaip nors keistų poziciją dėl Astravo atominės elektrinės, tačiau teigė, kad kalbėtis galima ir esant nesutarimams.

„Mano pastangos bus nukreiptos į tai, kad pamažu, įvertinant visus nuomonių skirtumus, visus nesutarimus dėl Astravo atominės elektrinės, užmegztume normalų žmogišką kontaktą“, – sakė prezidentas.

Viskas priklausys ir nuo pačios Baltarusijos noro bendradarbiauti. Jeigu jo nebus, per prievartą mielas nebūsi.

Jo teigimu, santykiai priklausys ir nuo to, kokį norą bendradarbiauti parodys Minskas.

„Nėra normalu gyvenant šalia vienas kito apsikasti apkasuose ir stengtis nepastebėti, kad šalia egzistuoja kaimynas. Manau, kad mes pradėsime atsargiai, po truputį, ir, žinoma, viskas priklausys ir nuo pačios Baltarusijos noro bendradarbiauti. Jeigu jo nebus, per prievartą mielas nebūsi“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas sakė, kad Lietuva gali pakviesti Baltarusiją lapkritį atvykti į Vilnių dalyvauti XIX amžiaus sukilėlių prieš Rusijos imperiją palaikų perlaidojimo ceremonijoje, kvietime nedetalizuojant, kas konkrečiai iš pareigūnų yra kviečiamas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo pirmąją kadenciją kelis kartus buvo susitikusi su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka.

Vėliau ji pakeitė poziciją ir sustabdė aukšto lygio dialogą su Baltarusija, sakydama, kad jis negalimas dėl Minsko glaudžių ryšių su Rusija ir Astravo atominės elektrinės.

D. Grybauskaitės sprendimu, pastaraisiais metais su Baltarusijos valdžios atstovais nesusitikdavo ne tik ji, bet ir užsienio reikalų ministras, o Lietuva blokavo Baltarusijos ir Europos Sąjungos susitarimą dėl santykių pagrindą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
Debilas . Savarankiškumo už rusijos pinigus ir žmonių priespaudą , sukuriant mafijos monopolį . Išsirinko asilai prezidentą . O pats nausėda savarankiškumą pasiekė kai 1996 metais bankrotavo 26 bankai ir Lietuvos Žmonės prarado 1 milijardą litų , Lietuvos ekonomika buvo specialiai sužlugdyta . Na ir kaip tuomet gyveno nausėda , kuomet buvo tų bankų priežiūros direktoriaus pavaduotoju .

butent del SAVARANKISKUMO , tik vienintele

butent del SAVARANKISKUMO , tik vienintele portretas
Baltarusija issaugojo savarnkiskuma , lietuva ,latvija ,estija ,ukraina tapo vakaru chalujais ir jankiu kolonijom....O BALTARUSIJA ISSAUGOJO SAVARANKISKUMA,tauta ir valstybinguma

???

??? portretas
Sąjunginė Rusijos valstybė kovoja dėl savarankiškumo? Aš kažko nesuprantu? Koklio velnio pasirašyti sąjunginės valstybės sutartį, o paskui kovoti dėl savarankiškumo .
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių